Jak kupić akcje Storebrand (SREDF) w Polsce w 2024
Storebrand to firma specjalizująca się w branży usług finansowych z siedzibą w Norwegii. Główna działalność spółki obejmuje ubezpieczenia na życie i oszczędności emerytalne, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, zarządzanie inwestycjami oraz bankowość prywatną. Storebrand istnieje od ponad 250 lat i jest największym prywatnym zarządcą aktywów w Norwegii, z aktywami o wartości 1000 miliardów NOK zainwestowanymi w ponad 3000 firm na całym świecie. Ten artykuł zawiera szczegółowe informacje na temat działalności i zarządu Storebrand, wyjaśniając fundamentalne czynniki wpływające na cenę akcji oraz wskazówki, o których należy pamiętać podczas handlu akcjami Storebrand.
Jak kupować akcje SREDF w 5 prostych krokach
-
1Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
-
2Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
-
3Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
-
4Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
-
5Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.
Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji Storebrand
1. eToro
eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.
Bezpieczeństwo i Prywatność
Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.
Opłaty i Funkcje
Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.
Rodzaj Opłaty | Kwota Opłaty |
Opłata Prowizyjna | 0% |
Opłata za Wypłatę | £5 |
Opłata za Brak Aktywności | £10 (miesięcznie) |
Opłata Depozytowa | £0 |
Plusy
- Funkcja copy trading
- Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
- Handel bez prowizji
Minusy
- Ograniczony dział obsługi klienta
2. Capital.com
Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.
Bezpieczeństwo i Prywatność
Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.
Opłaty i Funkcje
Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.
Rodzaj Opłaty | Kwota Opłaty |
Opłata Depozytowa | £0 |
Opłata Prowizyjna | 0% |
Opłata za Brak Aktywności | £0 |
Opłata za Wypłatę | £0 |
Plusy
- Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
- Integracja MetaTrader
- Handel bez prowizji
Minusy
- Głównie ograniczone do CFD
3. Skilling
Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.
Bezpieczeństwo i Prywatność
Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.
Opłaty i Funkcje
Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.
Rodzaj Opłaty | Kwota Opłaty |
Opłata Prowizyjna | £0 |
Opłata za Wypłatę | Różne |
Opłata za Brak Aktywności | £0 |
Opłata Depozytowa | £0 |
Plusy
- Świetny wybór platformy
- Konta demo
Minusy
- Wysokie spready
- Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.
Wszystko, co musisz wiedzieć o Storebrand
Zanim zdecydujesz się zainwestować w spółkę, niezbędne jest zrozumienie jej modelu biznesowego i sposobu zarabiania. Poniżej znajduje się szczegółowe omówienie działalności Storebrand.
Historia Storebrand
Firma powstała w 1767 roku pod nazwą Den almindelige Brand-Forsikrings-Anstalt, która później została zmieniona na Norges Brannkasse. W 1982 roku Storebrand połączył się ze swoim konkurentem Norden, firmą ubezpieczeniową, tworząc Storebrand-Norden Group. Nazwa firmy została później zmieniona na AS Storebrand w 1986 roku.
Po nieudanej fuzji w 1991 r. ze szwedzkimi, fińskimi i duńskimi firmami ubezpieczeniowymi, kurs akcji gwałtownie spadł, a kontrolę nad firmą przejął norweski rząd. W 1993 roku firma zdołała jednak skutecznie zrestrukturyzować swoje zadłużenie i ponownie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo.
Jaka jest strategia Storebrand?
Zarząd Storebrand przyznał, że poczyniono istotne zmiany w europejskim sektorze ubezpieczeń i emerytur. W środowisku niskich stóp procentowych i zmieniających się warunkach regulacyjnych dotyczących długoterminowych oszczędności emerytalnych nastąpiło przejście od tradycyjnych planów emerytalnych z gwarantowanymi rocznymi stopami procentowymi do planów oszczędnościowych bez gwarancji. W reakcji na te zmiany Storebrand opracował dwutorową odpowiedź strategiczną.
Firma w pierwszej kolejności planuje utrzymanie nowych wymogów regulacyjnych przy współczynniku wypłacalności II na poziomie minimum 150%. Zarząd wdrożył rygorystyczne środki w celu spełnienia tego nowego wymogu kapitałowego. Dzięki temu spółka może zaangażować się w zarządzanie bilansem i lepiej wykorzystywać swoje aktywa bez podejmowania zbyt dużego ryzyka.
Drugą strategią jest rozwój firmy poprzez „rekomendacje od klientów” lub marketing szeptany w celu uzyskania bardziej organicznej metody wzrostu. Firma planuje wykorzystać do rozwoju linii biznesowej korzystną ofertę dla klientów oraz znaczny udział w rynku i pozycję na rynku pracowniczych programów emerytalnych.
Jak Storebrand zarabia?
Storebrand ma cztery główne ramiona operacyjne, które generują przychody. Cztery główne źródła przychodów to:
- Oszczędności (niegwarantowane) – segment ten obejmuje produkty obejmujące oszczędności emerytalne bez gwarancji stopy procentowej. Segment ten obejmuje plany oszczędnościowe o zdefiniowanej składce, zarządzanie aktywami oraz produkty bankowe dla klientów detalicznych. Segment ten ma największy udział w całkowitych przychodach, ze średnim udziałem 50% w ciągu ostatnich pięciu lat. Przychody z tego segmentu pochodzą z pobieranych składek i opłat administracyjnych.
- Ubezpieczenia – ta jednostka obejmuje ubezpieczenia na życie, zdrowotne, rentowe oraz ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Jest to drugi co do wielkości segment operacyjny w branży, generujący średnio 45% łącznych przychodów z ostatnich pięciu lat. Przychód ten pochodzi bezpośrednio ze składek ubezpieczeniowych.
- Gwarantowane Emerytury – w skład tego segmentu wchodzą produkty obejmujące długoterminowe oszczędności emerytalne, w ramach których klienci mają gwarantowany zwrot. Obszar ten obejmuje pracownicze programy emerytalne, niezależne emerytury osobiste i ubezpieczenie emerytalne. Segment ten jest jednym z najmniej znaczących kontrybutorów do przychodów ze średnią 5% w ciągu ostatnich pięciu lat. Segment ten generuje jednak średnio 30% zysków wypracowanych przez spółkę w ciągu ostatnich pięciu lat.
- Inne – obszar ten obejmuje inne spółki w ramach grupy Storebrand, w tym małe spółki zależne Storebrand Life Insurance i Storebrand Pension Plans.
Jak Storebrand radził sobie w ostatnich latach?
W ciągu ostatnich pięciu lat akcje Storebrand poszły w górę, rosnąc o 80% w latach 2016-2019. Jednak ze względu na wybuch pandemii Covid-19 inwestorzy zaangażowali się w globalną wyprzedaż ryzykownych aktywów, w tym kapitału. Doprowadziło to do 52-procentowego spadku kursu akcji w marcu 2020 r. Od tego czasu akcje odbiły się o ponad 100% i są obecnie notowane na najwyższych poziomach.
Gdzie można kupić akcje Storebrand?
Akcje Storebrand ASA są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo (OSE) pod symbolem STB. Giełda Papierów Wartościowych w Oslo jest jedynym w Norwegii rynkiem regulowanym obrotu papierami wartościowymi i jest regulowana przez konsorcjum giełd europejskich Euronext. Giełda Papierów Wartościowych w Oslo jest otwarta w godzinach od 9:00 do 16:20 CEST. Storebrand jest częścią OBX Index, indeksu giełdowego, który zawiera 25 najbardziej płynnych spółek notowanych na OSE.
Analiza fundamentalna Storebrand
Analiza fundamentalna to metoda stosowana w finansach w celu określenia rzeczywistej wartości akcji. Ta metoda analizy obejmuje badanie finansów firmy, doświadczenia zarządu oraz czynników makroekonomicznych w celu określenia, czy papier wartościowy jest przeszacowany lub niedowartościowany. Poniżej omówimy kilka podstawowych czynników, opisując, w jaki sposób każdy czynnik wpływa na cenę akcji Storebrand.
Przychody Storebrand
Przychody spółki to pieniądze wygenerowane z jej działalności przed opłaceniem wydatków. Wartość przychodów można znaleźć w sprawozdaniach finansowych spółki i zwykle jest to pierwsza pozycja w rachunku zysków i strat. Niektóre firmy określają swoje przychody jako sprzedaż lub dochód.
Dobra firma to taka, która ma stale rosnące źródła przychodów, mogące pokryć koszty działalności. Firma ze zmienną sprzedażą może nie być tak niezawodna, a cena jej akcji może być niestabilna. Na przykład Storebrand od pięciu lat odnotowuje stale rosnące przychody, które wzrosły o 44% od 2016 do 2020 roku.
Zysk na akcję Storebrand
Zysk na akcję spółki, określany również jako EPS, to zysk netto raportowany przez spółkę podzielony przez średnią ważoną jej wyemitowanych akcji zwykłych. Zysk na akcję jest wskaźnikiem kwoty zarobków przypisanej każdemu udziałowcowi.
Wskaźnik ten można porównać do EPS innych firm z tej samej branży. Dobra firma ma EPS, który stale rośnie z czasem. Na przykład EPS Storebrand wzrósł w ciągu ostatnich pięciu lat o 8%, przy czym wskaźnik ten wzrósł w 2018 roku. Można oczekiwać, że firma ze stale rosnącym EPS będzie miała dobre wyniki.
Stosunek P/E Storebrand
Wskaźnik P/E lub stosunek ceny do zysku jest obliczany poprzez podzielenie ceny akcji spółki przez zysk na akcję raportowany przez spółkę. Wskaźnik P/E można wykorzystać do porównania ceny akcji z zarobkami raportowanymi przez firmę. Współczynnik ten pomaga również rynkowi określić, czy akcje są niedowartościowane czy przewartościowane.
Wskaźnik P/E akcji można porównać do innych spółek lub do indeksu rynkowego lub średniej branżowej. Firma z wyższym wskaźnikiem P/E niż średnia wskazywała, że firma może być przewartościowana, natomiast firma z niższym wskaźnikiem P/E oznacza, że firma może być niedowartościowana.
Wskaźnik P/E jest zwykle raportowany jako mnożnik. Na przykład średni wskaźnik P/E marki Store w ciągu ostatnich pięciu lat wynosi 12x. Oznacza to, że cena za akcję była 12 razy wyższa niż zysk na akcję raportowany przez spółkę w ciągu ostatnich pięciu lat.
Stopa dywidendy Storebrand
Stopa dywidendy to dywidenda wypłacana przez spółkę wyrażona jako procent ceny akcji spółki. Stosunek ten oblicza się przez podzielenie wypłacanej dywidendy przez cenę akcji. Na przykład, jeśli cena akcji wynosi 100 USD i wypłaca dywidendę w wysokości 2,50 USD rocznie, stopa dywidendy akcji wynosi 2,5%.
Wysokość dywidendy wypłacanej przez spółkę określa zarząd. Spółka nie jest jednak prawnie zobowiązana do wypłaty dywidendy akcjonariuszom. Wyemitowane dywidendy są wypłacane z zysku netto spółki. Storebrand zazwyczaj wypłaca akcjonariuszom 50%-60% swoich zysków ze średnią stopą dywidendy na poziomie 3%.
Przepływy pieniężne Storebrand
Przepływy pieniężne spółki odnoszą się do przepływu środków pieniężnych netto podczas cyklu operacyjnego. W spółce gotówką można spłacić dług, pokryć wydatki lub kupić akcje na sprzedaż. Środki pieniężne generowane są ze sprzedaży, świadczonych usług lub wpływów z wyemitowanego długu. Dobra spółka ma zdrowy przepływ środków pieniężnych, który jest dodatni i wystarczająco pokrywa operacje wykorzystujące gotówkę. Niezdrowy przepływ środków pieniężnych to taki, w którym występuje wypływ środków pieniężnych netto z firmy, co oznacza, że działalność firmy wyczerpuje rezerwy gotówkowe.
Dlaczego warto kupić akcje Storebrand?
Storebrand jest jednym z największych dostawców ubezpieczeń i emerytur w Norwegii. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu udanego i dochodowego biznesu po wielu światowych recesjach. Dodanie tej akcji do portfela może pomóc w dywersyfikacji inwestycji, ponieważ są to akcje spółki pozabankowej należącej do branży finansowej. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto kupić akcje Storebrand:
- Koncentrują się na wzroście organicznym drogą zwiększania przychodów poprzez koncentrację na potrzebach klientów, a nie poprzez akwizycje.
- Jest dojrzałą firmą, która istnieje od ponad 250 lat i jest zaufaną marką w Europie.
- Firma wypłaca ponadprzeciętną dywidendę, tworząc przepływ gotówki dla inwestora bez konieczności zamykania pozycji.
- Kierownictwo firmy koncentruje się na ograniczaniu ryzyka poprzez utrzymywanie współczynników wypłacalności na minimalnym poziomie.
Porada eksperta dotycząca zakupu akcji Storebrand
“ Kiedy handlujesz akcjami Storebrand, jedną z rad jest reinwestowanie dywidend. Storebrand wypłaca wyższe dywidendy niż wynosi średnia w branży, w związku z tym możesz ponownie zainwestować swoje dywidendy w akcje, aby uzyskać jeszcze więcej dywidend w przyszłości. Ponadto, jako że inwestorzy mogą teraz handlować akcjami ułamkowymi, możesz pobierać jak najmniej dywidendy i reinwestować w tyle akcji, ile chcesz. Na przykład, jeśli akcja kosztuje 100 USD i wypłaca 2,50 USD rocznie, możesz teraz wziąć te 2,50 USD i kupić 0,025 akcji Storebrand. Niektóre platformy umożliwiają automatyczne reinwestowanie, podczas gdy w innych przypadkach konieczne może być zainwestowanie manualne. ”
5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Storebrand
Jak wspomniano powyżej, Storebrand to solidna inwestycja dla każdego tradera. Jednak przed zakupem akcji należy wziąć pod uwagę pięć rzeczy:
1. Zrozum firmę
Zanim zdecydujesz się na zakup akcji Storebrand, konieczne jest zrozumienie spółki. Zagłębienie się w jej działalność i poznanie, w jaki sposób generuje przychody, ma kluczowe znaczenie dla określenia, czy Storebrand jest dobrą inwestycją. Na przykład większość klientów może znać Storebrand jako dostawcę ubezpieczeń, jednak większość swoich przychodów generuje ona ze swoich produktów bankowości detalicznej, takich jak konto oszczędnościowe. Ponadto zrozumienie europejskiego sektora ubezpieczeniowego i bankowego pomoże Ci określić czynniki, które mogą wpływać na cenę akcji Storebrand. Przeczytanie tego przewodnika to doskonały wstęp do zrozumienia spółki, ale zachęcamy również do prowadzenia badań.
2. Zrozum podstawy inwestowania
Wiedza o tym, jak inwestować, wiąże się z doświadczeniem; traderzy nieustannie uczą się i dostosowują do nowych produktów, ponieważ branża finansowa stale się zmienia. Jednak przed rozpoczęciem handlu kluczowe jest zrozumienie jego podstaw. Korzystanie z narzędzi, takich jak konta demo czy akademie handlu, może w tym pomóc.
Na przykład nauka korzystania z narzędzi do zarządzania ryzykiem, takich zlecenia jak stop loss i limit, może zmniejszyć ryzyko podczas handlu. Ponadto wiedza o tym, jak stosować narzędzia, takie jak analiza fundamentalna i techniczna, może pomóc w ustaleniu, w jaką firmę inwestować i kiedy tego dokonać. Zrozumienie podstaw handlu obejmuje zrozumienie, jak handlować, tj. odczytywanie i interpretację danych finansowych zawartych w rachunku zysków i strat i bilansach.
3. Ostrożnie wybierz swojego brokera
Wybierając swojego brokera, powinieneś wybrać takiego, którego oferta pasuje do Twojego stylu handlu. Na przykład, jeśli planujesz handel dzienny, powinieneś wybrać brokera, który gwarantuje szybką realizację i oferuje dźwignię. Jeśli jednak planujesz handel wahadłowy, możesz potrzebować brokera, który nie pobiera opłat za nocne trzymanie pozycji i oferuje na swojej platformie podstawowe wskaźniki.
Ponadto, jeśli planujesz zainwestować w stopę dywidendy, musisz upewnić się, że broker oferuje automatyczną reinwestycję dywidend i umożliwia inwestowanie w udziały ułamkowe. Wreszcie, jeśli planujesz inwestować na rynkach europejskich, takich jak Giełda Papierów Wartościowych w Oslo, gdzie notowane są akcje Storebrand, być może będziesz musiał upewnić się, że Twój broker umożliwia dostęp do tego rynku. W przypadku niektórych brokerów przyznanie dostępu do europejskiego rynku w celu handlu może wiązać się z dodatkowymi kosztami.
4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować
Podjęcie decyzji, ile powinieneś zainwestować, może być trudne, jeśli żyjesz od wypłaty do wypłaty. Zazwyczaj zarządzający majątkiem radzą, aby inwestować tylko część nadwyżki lub dochodu rozporządzalnego. Powinien to być dochód, którego nie będziesz potrzebować od razu lub w razie nagłej potrzeby.
W ten sposób możesz pozwolić swojej inwestycji na wzrost, zanim zaczniesz się z niej wycofywać. Podczas wypłaty, praktyczną zasadą jest to, aby wypłacić tylko zysk i zachować kapitał początkowy, z którym założyłeś konto. Twoje konto powinno zawsze być dochodowe, dopóki żyjesz ze swoich zarobków.
5. Wybierz cel swojej inwestycji
Wielu traderów zamyka swoje pozycje handlowe z wielu powodów: potrzebują gotówki, pozycja traciła pieniądze lub znaleźli lepszą inwestycję. Jednak wszyscy traderzy otwierają transakcję z tego samego powodu: aby zarobić pieniądze. Nie ma ani jednego inwestora, który inwestuje, aby stracić pieniądze.
To, co różni się w zależności od transakcji, to „dlaczego"; czyli z jakiego powodu potrzebujesz tego zysku. Tylko Ty możesz odpowiedzieć na to pytanie. Niektórzy traderzy potrzebują zysku, aby wpłacić zaliczkę na samochód lub dom, inni mogą go potrzebować, aby zredukować swój dług, a niektórzy mogą go potrzebować na emeryturę lub wakacje. Po określeniu celów inwestycyjnych możesz określić swój styl handlu i apetyt na ryzyko potrzebne do osiągnięcia tych celów.
Konkluzja odnośnie zakupu akcji Storebrand
Ten przewodnik pozwolił Ci zgłębić działalność Storebrand, omawiając historię spółki, jej strategię oraz fundamentalne czynniki wpływające na cenę jej akcji. Poradnik poruszył również temat wskazówek dotyczących zakupu udziałów w Storebrand i podał powody, dla których Storebrand jest dobrą inwestycją.
W tym momencie powinieneś być wystarczająco przygotowany, aby określić, czy Storebrand jest dla Ciebie dobrą inwestycją. Od tego momentu niezbędne będzie określenie odpowiedniego dla Ciebie brokera, a gdy Twoje konto zostanie zatwierdzone i odpowiednio zasilone, będziesz mógł wejść w swoją pozycję i nacisnąć przycisk kupna. Wówczas zyskasz możliwość monitorowania pozycji i czerpania korzyści ze swojej ciężkiej pracy.
Dla niektórych inwestorów handel może być jednak przytłaczający lub mogą potrzebować więcej informacji na temat inwestycji. To zrozumiałe. Jak zostało wspomniane wcześniej, zrozumienie firmy, w którą planujesz zainwestować, i doskonalenie podstaw inwestowania to podstawowe kroki w celu osiągania zysku. Poświęć trochę czasu na przeprowadzenie badań, a kiedy poczujesz się komfortowo, będziesz mógł zacząć inwestować.
Alternatywne akcje
Często zadawane pytania
-
Storebrand zwykle wypłaca dywidendy kwartalnie i ogłasza dywidendy, które planują wypłacić podczas kwartalnego zebrania inwestorów. Należy pamiętać, że firma nie jest prawnie zobowiązana do wypłaty dywidendy swoim udziałowcom. Dywidendy są natomiast wypłacane w przeliczeniu na akcję, bezpośrednio na Twoje konto handlowe.
-
Czynniki makroekonomiczne to elementy rynku, które wpływają na cały rynek, a nie na akcje jednej konkretnej spółki. Na przykład niektóre czynniki makroekonomiczne, które wpływają na Storebrand, to wahania stóp procentowych w Europie, zmiany w przepisach bankowych lub zmiany stylu życia Europejczyków, takie jak wydłużenie średniej długości życia.
-
Narzędzia do zarządzania ryzykiem to cechy Twojej platformy, które zmniejszają ryzyko, z jakim będziesz mierzyć się podczas handlu. Niektóre z tych narzędzi są tak proste, jak alerty cenowe, podczas gdy inne mogą być złożone, jak zlecenia stop-loss lub zlecenia limit. Zlecenia te są uruchamiane po określonej cenie, po której inwestorzy chcą kupić lub sprzedać akcje.
-
Dobre zrozumienie sprawozdań finansowych pomaga określić, czy spółka jest dobrą inwestycją, czy nie. Na przykład może ona doświadczyć wysokiego wzrostu cen akcji, ale jeśli jest nadmiernie zadłużona, czyli osiągnęła zbyt duże zadłużenie, wysoki wzrost może być nie do utrzymania.
-
Giełda w Oslo ma siedzibę w Norwegii i jest kontrolowana przez konsorcjum giełd europejskich Euronext. Aby uzyskać dostęp do tego rynku, musisz upewnić się, że Twój broker umożliwia dostęp do tego rynku. W przypadku niektórych brokerów przyznanie dostępu może wiązać się z dodatkowymi opłatami, zazwyczaj w postaci kosztów danych rynkowych.
-
Akcje marki Storebrand to dobra inwestycja dla wszystkich traderów. Dla początkujących akcje oferują dobre źródło dochodów w postaci dywidend, a wskaźnik wypłat jest zrównoważony i spójny. Dla zaawansowanych traderów Storebrand oferuje możliwość dywersyfikacji portfela i ograniczenia ryzyka.