Home » Akcje » Kup PharmaMar
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje PharmaMar (PHMMF) w Polsce w 2024

Pharma Mar logo
Pharma Mar (PHMMF)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

PharmaMar to hiszpańska firma biofarmaceutyczna, która zajmuje się badaniami i rozwojem, produkcją i sprzedażą leków pochodzących z zasobów morskich do leczenia raka i choroby Alzheimera w Europie i na świecie.

Spółka, poprzez swoją spółkę zależną Genomica, opracowuje procedury testów molekularnych dla kilku chorób zakaźnych (w tym COVID-19) oraz oferuje analizę genetyczną i testy na ojcostwo. Za pośrednictwem innej spółki zależnej, Sylentis, PharmaMar opracowuje również terapie genowe oparte na technikach wyciszania genów, takich jak interferencja RNA.

Akcje spółki z siedzibą w Colmenar Viejo w Madrycie są notowane na Madryckiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 2020 roku wchodzą w skład indeksu IBEX 35. Z tego przewodnika dowiesz się, w jaki sposób możesz bez obaw kupować akcje PharmaMar i dlaczego warto to robić, biorąc pod uwagę różne czynniki fundamentalne.

Jak kupować akcje PHMMF w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji PharmaMar

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Funkcja copy trading
 • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

 • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
 • Integracja MetaTrader
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Świetny wybór platformy
 • Konta demo

Minusy

 • Wysokie spready
 • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o PharmaMar

Pprzyjrzyjmy się teraz bliżej spółce PharmaMar, badając jej historię i strategię biznesową, sposób zarabiania pieniędzy i wyniki w ostatnich latach.

Historia PharmaMar

PharmaMar została założonae w 1986 roku przez José Maríę Fernández Sousa-Faro jako spółka zależna firmy Zeltia w celu opracowywania leków przeciwnowotworowych z zasobów morskich, takich jak algi. Sama Zeltia została założona w 1939 roku w celu produkcji leków do leczenia chorób sercowo-naczyniowych i metabolicznych, a także schorzeń ginekologicznych.

PharmaMar osiągnął swój pierwszy sukces w 2001 roku, kiedy wyprodukował trabektedynę (ecteinascidin 743 lub ET-743), pierwszy lek przeciw rakowi opracowany w Hiszpanii. Lek jest sprzedawany pod nazwą handlową Yondelis po zatwierdzeniu przez Europejską Agencję Leków (EMA) oraz Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) do leczenia mięsaka tkanek miękkich i raka macicy w zaawansowanym stadium

W 2015 r. PharmaMar wchłonęła swoją spółkę dominującą (Zeltię) i wszystkie jej spółki zależne drogą połączenia odwrotnego. W 2020 roku spółka stała się składową Madrid Stock Exchange General Index (IGBM) oraz IBEX 35 Index, indeksu obejmującego 35 największych spółek w Hiszpanii.

Jaka jest strategia PharmaMar?

PharmaMar prowadzi badania, opracowuje, produkuje i sprzedaje substancje bioaktywne pochodzenia morskiego do stosowania w onkologii, a także terapie oparte na wyciszeniu genów. Firma opracowuje i sprzedaje również zestawy diagnostyczne do analizy genów i badania ojcostwa. Jej strategia opiera się na kompleksowych badaniach i rozwoju, z naciskiem na onkologię, testy genetyczne i terapię genową.

Strategia firmy polegająca na skoncentrowaniu się na działalności onkologicznej i skupieniu się na pochodzeniu morskim odróżnia ją od innych firm biotechnologicznych. Jest jedną z niewielu firm na świecie zajmujących się wyłącznie izolacją i ekstrakcją nowych związków leczniczych z organizmów morskich, takich jak algi.

Jak PharmaMar zarabia pieniądze?

PharmaMar zarabia na sprzedaży swoich produktów, do których należą leki onkologiczne pochodzenia morskiego, zestawy diagnostyczne do analizy genów i badania ojcostwa oraz terapię interferencją RNA. W ten sposób firma dzieli swoją działalność na trzy segmenty: onkologię, diagnostykę i interferencję RNA.

Większość przychodów pochodzi jednak ze sprzedaży leków onkologicznych: Yondelisu, który jest zatwierdzony do leczenia mięsaków tkanek miękkich i raka jajnika; Aplidinu, zatwierdzonego do leczenia szpiczaka mnogiego; oraz Zepzelca, zatwierdzonego do leczenia pacjentów z drobnokomórkowym rakiem płuc.

Jak PharmaMar radziła sobie w ostatnich latach?

Wyniki akcji na przestrzeni lat były mieszane. Kurs spadł z rekordowego poziomu 317,40 euro w październiku 2000 r. do około 15 euro w latach 2012/2013 i pozostawał w stagnacji poniżej 50 euro do 2020 r. W końcu przebił 50 euro w lutym 2020 r. i podjął poważną próbę ożywienia, osiągając poziom 148 euro w październiku 2020 r. Od początku 2021 r. kurs akcji był jednak w głębokim, wielonożnym cofnięciu. Na dzień 6 października 2021 r. kurs akcji wynosił około 70,44 EUR, czyli o ponad 50% mniej niż najwyższy poziom z października 2020 r.

Źródło: Yahoo! Finance

Analiza fundamentalna PharmaMar

Analiza fundamentalna to metoda, której używasz, aby uzyskać rzeczywistą wartość akcji, badając działalność spółki i jej sposób zarabiania. Niektóre czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania analizy fundamentalnej akcji, obejmują wskaźnik P/E, przychody, zysk na akcję, stopę dywidendy i przepływy pieniężne, które wyjaśnimy poniżej.

Przychody PharmaMar

Przychód spółki, który jest również określany jako górna linijka, to kwota, którą generuje ze sprzedaży swoich produktów lub usług przed odjęciem jakichkolwiek kosztów w celu uzyskania zysków (zarobków). Gdy spółka odnotuje wyższe przychody w porównaniu z wcześniejszym kwartałem lub podobnym okresem w poprzednim roku, cena akcji prawdopodobnie będzie lepsza.

W roku podatkowym 2020, który zakończył się 30 grudnia 2020 r., PharmaMar odnotowała przychód w wysokości około 270 mln EUR, co stanowi wzrost o 214% w porównaniu do przychodów w 2019 r. wynoszących około 86 mln EUR.

Źródło: Yahoo! Finance

Zysk na akcję PharmaMar

Zyski odnoszą się do profitu, jaki spółka osiąga w okresie obrachunkowym po odliczeniu wszystkich kosztów działalności biznesowej od jej przychodów. Zwykle określane są jako „dolna linijka”, ponieważ znajdują się w dolnej linijce rachunku zysków i strat.

Jako inwestor z zaledwie kilkoma akcjami w spółce, powinieneś być bardziej zainteresowany zyskiem na akcję (EPS), który pokazuje kwotę, jaką spółka zarobiła za każdą wyemitowaną akcję zwykłą, a nie całkowity zysk.

Możesz obliczyć EPS PharmaMar, dzieląc zysk netto (pomniejszony o dywidendy wypłacone akcjonariuszom uprzywilejowanym) przez liczbę wyemitowanych akcji zwykłych, ale nie musisz; wskaźnik ten jest zwykle dostępny na stronach internetowych maklerów giełdowych lub na dowolnej większej stronie internetowej poświęconej finansom. EPS firmy PharmaMar w roku fiskalnym 2020 wyniósł 7,50 EUR.

Współczynnik P/E firmy PharmaMar

Wskaźnik cena-zysk (P/E) spółki porównuje cenę jej akcji do zysku na akcję i jest obliczany poprzez podzielenie aktualnej ceny akcji przez zysk na akcję.

Na przykład, biorąc pod uwagę cenę akcji PharmaMar 70,44 euro i EPS 7,50 euro, wskaźnik P/E wyniósłby około 9,39. Oznacza to, że od 6 października 2021 r. inwestorzy byli gotowi zapłacić 9,39 euro za każde euro, które spółka zarobiła w ciągu roku.

Podczas gdy akcje z bardzo wysokimi wskaźnikami P/E są zwykle uważane za przewartościowane, a te z niskimi wskaźnikami są uważane za niedowartościowane, nie ma poziomu, który pozwoliłby określić, czy wskaźnik P/E jest wysoki lub niski. Co więcej, nie uwzględnia on wzrostu zysków, dlatego wskaźnik PEG może być lepszym wskaźnikiem.

Stopa dywidendy PharmaMar

Dywidendy to część zysków spółki wypłacana jej akcjonariuszom, aby wynagrodzić ich za inwestowanie w firmę. Dywidendy pieniężne są zazwyczaj wypłacane kwartalnie, półrocznie lub corocznie. PharmaMar wypłaca dywidendy roczne, a za rok podatkowy 2020 wypłaciła dywidendę w wysokości 0,60 euro na akcję. Kiedy spółka deklaruje dywidendę, cena jej akcji rośnie do czasu po dacie wypłaty dywidendy, a następnie spada.

Stopa dywidendy to całkowita roczna dywidenda spółki wyrażona jako procent ceny jej akcji. Na przykład, jeśli roczna dywidenda spółki wynosi 0,60 EUR na akcję, a cena jej akcji wynosi 70,44 EUR, stopa dywidendy wyniesie 0,85%. Możesz wykonać te obliczenia samodzielnie, ale nie musisz, ponieważ stopa dywidendy jest często publikowana wraz z innymi wskaźnikami finansowymi na stronie internetowej maklera giełdowego lub na jednej z głównych stron finansowych.

Przepływy pieniężne PharmaMar

Rachunek przepływów pieniężnych jest zapisem, w jaki sposób pieniądze wpływają do spółki i z niej wypływają. Jest to jedno z trzech sprawozdań finansowych, które studiuje się podczas analizowania spółki. Znajdziesz je obok innych sprawozdań finansowych w sekcji finansowej informacji o spółce na stronie internetowej brokera lub na jednej z głównych witryn finansowych.

Kluczową informacją w rachunku przepływów pieniężnych są wolne przepływy pieniężne, które reprezentują ilość środków pieniężnych lub ekwiwalentów środków pieniężnych pozostałych po opłaceniu głównych wydatków niezbędnych do prowadzenia działalności, takich jak lokale, wyposażenie i inne rachunki. Na poniższym rachunku przepływów pieniężnych PharmaMar widać, że na koniec 2020 r. firma miała ponad 275 mln euro wolnej gotówki. Jest to gotówka, za którą spółka musi sfinansować ekspansję, wypłacić dywidendy lub spłacić długi.

Źródło: Yahoo! Finance

Dlaczego warto kupować akcje PharmaMar?

Po latach spokojnego budowania, badania i opracowywania nowych leków, firma PharmaMar zaczęła osiągać zyski. Dzięki sposobowi, w jaki firma poprawia kluczowe wskaźniki finansowe, może to być świetna inwestycja dla inwestorów, którzy kochają akcje wzrostowe. Firma zwiększyła swoje przychody o ponad 200% w ciągu jednego roku, podczas gdy jej EPS podskoczył z -0,60 EUR w 2019 r. do 7,50 EUR w 2020 r.

Oto trzy powody, dla których warto kupić akcje PharmaMar:

 1. EPS spółki PharmaMar rośnie z roku na rok
 2. Spółka wypłaca dywidendy
 3. Kurs akcji wydaje się rosnąć po latach stagnacji

Porada eksperta dotycząca zakupu akcji PharmaMar

Patrząc na wykres cen akcji, możesz zobaczyć widoczną formację głowy i ramion, która może sugerować dalszy spadek ceny. Może zatem nie mieć sensu umieszczanie zlecenia limit, aby uniknąć łapania spadającego noża. Możesz najpierw poczekać, aż cena dokona zwrotu, a następnie wejść na huśtawce lokalnego wybicia.
- maxcoupland
Kup akcje PharmaMar już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji PharmaMar

Oto pięć kwestii, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem akcji PharmaMar:

1. Zrozum spółkę

Nie może być nic złego w inwestowaniu w spółkę, którą znasz i korzystasz z jej produktów i usług, ale najpierw musisz przestudiować fundamenty spółki, aby mieć pewność, że jest rentowna, zanim wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Kwestie, które należy zbadać, obejmują model biznesowy spółki i sposób, w jaki zarabia pieniądze. Powinieneś również sprawdzić jej historię zarobków, aby wiedzieć, czy rosną. Opłaca się wiedzieć, co spółka robi ze swoją wolną gotówką — rozdaje ją akcjonariuszom jako dywidendę, odkupuje akcje, rozszerza działalność czy trwonić ją na firmowe odrzutowce i nadmierne wydatki.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Co wiesz o inwestowaniu? Konieczna jest znajomość podstawowej terminologii, aby móc czytać sprawozdania finansowe i rozumieć, co mówią analitycy finansowi, gdy używają określonych terminów. Zapoznanie się z zasobami na różnych naszych stronach z pewnością Ci pomoże, ale możesz także sprawdzić w słownikach finansowych terminy, których nie rozumiesz.

Poza terminologią powinieneś dowiedzieć się, jak realizowane są zlecenia. Upewnij się również, że nauczysz się zarządzania pieniędzmi i technik zarządzania ryzykiem, a także strategii dywersyfikacji.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze brokera, obejmują ofertę aktywów brokera, obsługiwane typy zleceń, prowizje handlowe, platformy transakcyjne (desktopowe, internetowe lub mobilne), metody płatności i obsługę klienta, ale co ważniejsze, upewnij się, że broker jest regulowany w Twoim kraju zamieszkania, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim środkom. Oprócz tego, że broker nie będzie w stanie obracać Twoimi pieniędzmi, będziesz kwalifikować się do dowolnego programu ubezpieczeniowego w swoim kraju.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Chociaż możesz zaplanować inwestycję, upewnij się, że zainwestujesz tylko tyle, na ile możesz sobie pozwolić. Unikaj korzystania z pożyczonych środków, w tym dźwigni finansowej oferowanej przez Twojego brokera — jako początkujący unikaj dźwigni finansowej, dopóki nie zdobędziesz doświadczenia, ponieważ może to zwiększyć straty. Po zaoszczędzeniu pieniędzy na inwestycje, zdecyduj, jaki procent chcesz zaangażować w jedną akcję, a także zaplanuj, jak kupić dowolne akcje, które chcesz. Stopniowe skalowanie za pomocą podejścia Dollar Cost Averaging jest lepsze niż dokonywanie ryczałtowej inwestycji.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Dowiedz się, co chcesz osiągnąć dzięki tej inwestycji — być może chcesz zebrać pieniądze na studia dla swojego dziecka, zaplanować przyszły projekt lub zbudować fundusz na emeryturę. Powinieneś także wiedzieć, jak długo chcesz trzymać inwestycję i kiedy dokonać sprzedaży, aby odzyskać pieniądze. Może to nastąpić, gdy cena osiągnie określony poziom, kiedy Ty lub Twoje dziecko osiągniecie określony wiek, lub gdy fundamenty będą słabe. Możesz również chcieć trzymać na czas nieokreślony i sprzedać, gdy będziesz potrzebować pieniędzy.

Konkluzja odnośnie zakupu akcji PharmaMar

PharmaMar to hiszpańska firma biotechnologiczna, która bada, opracowuje, produkuje i sprzedaje bioaktywne substancje pochodzenia morskiego do leczenia raka, a także terapie oparte na wyciszaniu genów i zestawach diagnostycznych do analizy genów i badania ojcostwa. Możesz chcieć zainwestować w te akcje, aby skorzystać na ich potencjale do wzrostu, i możesz to zrobić za pośrednictwem maklera z dostępem do hiszpańskiej giełdy papierów wartościowych.

Jeśli chcesz już teraz zainwestować w akcje PharmaMar, zarejestruj konto maklerskie u maklera giełdowego i poszukaj akcji na liście. Następnie kliknij przycisk kupna, aby kupić po notowanej cenie lub złóż zlecenie kupna limit po żądanej cenie.

Jeśli nie jesteś teraz gotowy do inwestowania, czytaj dalej inne nasze przewodniki, aby dowiedzieć się więcej o inwestowaniu. W tym momencie pomocny może również być pomocny paper trading za pomocą rachunku maklerskiego demo.

Alternatywne akcje

Telenor logo
Telenor
TELNF
...
...
JSW logo
JSW
JSWSTEEL
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...

Często zadawane pytania

 1. Wyciszanie genów, czasami określane jako knockdown genów, jest sposobem regulowania ekspresji niektórych genów w celu zmniejszenia ich wpływu. Innymi słowy, wyciszenie genu powoduje zmniejszenie jego ekspresji. Proces ten jest coraz częściej wykorzystywany do produkcji środków terapeutycznych do zwalczania raka i innych chorób, takich jak choroby zakaźne i zaburzenia neurodegeneracyjne.

 2. Interferencja RNA, w skrócie RNAi, to metoda wyciszania genów, której celem jest RNA — cząsteczki używane przez komórkę do dekodowania informacji w DNA. Proces interferencji RNA jest bardzo zaawansowany technicznie, ale kluczowe jest to, że jest on używany do tłumienia ekspresji genów i jest stosowany w leczeniu niektórych chorób.

 3. Przychód spółki nazywany jest górną linijką, ponieważ jest umieszczany na górze rachunku zysków i strat. Jest to pierwsza pozycja, którą znajdziesz na rachunku zysków i strat, zanim zobaczysz koszty sprzedaży i wszystkie inne wydatki. Przychód informuje o tym, ile spółka zarobiła ze sprzedaży swojego produktu lub usługi.

 4. Wskaźnik PEG (stosunek cena/zysk do wzrostu) jest stosunkiem P/E skorygowanym o wzrost. Uzyskuje się go dzieląc wskaźnik P/E spółki przez tempo wzrostu jej zarobków za dany okres, powiedzmy trzy lata. Wskaźnik uwzględnia oczekiwane tempo wzrostu zysku spółki na akcję.

 5. W analizie technicznej formacja głowy i ramion to formacja wykresu, która wskazuje na potencjalny niedźwiedzi nastrój na rynku. Składa się z trzech wahań, przy czym środkowe jest wyższe od pozostałych. Wzór ten wskazuje, że ruch ceny w dół po trzecim wahaniu może być nie tylko kolejnym cofnięciem, ale potencjalnym zwrotem ceny w dół.

 6. Zaangażuj tylko niewielką część (5% lub mniej) swojego kapitału handlowego w każdej transakcji, tak abyś nadal miał wystarczającą ilość kapitału do handlu, jeśli transakcja zakończy się stratą. Upewnij się również, że zawsze ustawiasz zlecenie stop-loss, aby ograniczyć stratę tylko do zainwestowanej kwoty. Możesz także zdywersyfikować swoją inwestycję w różnych klasach aktywów.