Home » Słowniczek » Wykonanie

Wykonanie

Wykonanie ma miejsce, gdy broker realizuje zlecenie kupna lub sprzedaży, o które poprosił trader. Zlecenie kupna lub sprzedaży jest realizowane po jego wypełnieniu, a nie po złożeniu przez tradera.

Na przykład inwestor składa zlecenie sprzedaży 50 akcji określonej akcji za 200 funtów. Po złożeniu zlecenia ich odpowiedni makler giełdowy wchodzi na rynek, aby wykonać to zlecenie po najlepszej możliwej cenie sprzedaży. Jeśli na przykład najlepsza możliwa cena sprzedaży tych akcji w tym momencie wynosi 205 GBP, zlecenie zostanie zrealizowane na tym poziomie.

Istnieje wiele sposobów, w jakie brokerzy mogą wykonać zlecenie. Obejmują one wysłanie zamówienia do jednej z głównych giełd papierów wartościowych, animatorów rynku, sieci komunikacji elektronicznej (ECN) lub poprzez spis papierów wartościowych. Specyficzna regulacja zmusza brokerów do określenia najlepszych możliwych sposobów realizacji transakcji w imieniu swoich klientów.

Wielu inwestorów nie rozumie, że nie są bezpośrednio związani z rynkiem, ale wiedza o tym, jak realizowane są ich zlecenia i kto obsługuje ich pieniądze, może zapewnić im dodatkowy komfort. Szczególnie ważne jest, aby znać opcje egzekucji swojego brokera, jeśli jesteś daytraderem, ponieważ czas i cena w daytradingu mają kluczowe znaczenie.

Wróć do naszego pełnego glosariusza.