Home » Akcje » Kup Petrobras
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje Petrobras (PBR) w Polsce w 2024

Petrobras logo
Petrobras (PBR)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

Petróleo Brasileiro SA lub po prostu Petrobras to państwowa brazylijska spółka naftowa zajmująca się poszukiwaniem, wydobyciem i rafinacją ropy naftowej, dostawą gazu ziemnego, wytwarzaniem energii elektrycznej oraz transportem, magazynowaniem i obrotem olejami naftowymi POL. Brazylijska firma eksploatuje dwa złoża, 15 rafinerii, 48 terminali i sieci rurociągów, 20 elektrowni cieplnych i ponad 5500 odwiertów produkcyjnych.

Amerykańskie kwity depozytowe (ADR) spółki notowane są na nowojorskiej giełdzie (NYSE) pod oznaczeniem PBR. Jej akcje są również notowane na giełdach w Brazylii (B3) i Hiszpanii (BMAD). W tym artykule dowiesz się, jak kupować akcje Petrobrasu, dlaczego warto je kupić, oraz wszystkiego, co musisz wiedzieć o spółce.

Jak kupować akcje PBR w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji Petrobras

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Funkcja copy trading
 • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

 • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
 • Integracja MetaTrader
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Świetny wybór platformy
 • Konta demo

Minusy

 • Wysokie spready
 • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Petrobrasie

Przed zakupem akcji należy dokładnie zrozumieć spółkę, w tym jej historię, strategię, źródła przychodów, ostatnie wyniki i wiele innych szczegółów. Dogłębna wiedza na temat spółki pozwoli Ci oprzeć decyzję kupna lub sprzedaży na solidnych podstawach, a nie na spekulacjach czy przeczuciach.

Historia Petrobrasu

Petrobras powstał 3 października 1953 roku w Rio de Janeiro w Brazylii jako spółka państwowa pod kierownictwem brazylijskiego prezydenta Getúlio Vargasa. W 1961 roku spółka założyła pierwszą rafinerię (REDUC) w Rio de Janeiro o zainstalowanej przepustowości 239 000 bbl/d lub 38 000 m3/d, z możliwością rafinacji 55 produktów.

W 1968 roku firma zbudowała pierwszą mobilną platformę wiertniczą, która odkryła morskie rezerwy ropy naftowej na szelfie kontynentalnym brazylijskiego stanu Sergipe. Gigant naftowy odkrył w 1974 roku pierwsze złoże Garoupa w basenie Campos u wybrzeży Brazylii.

W kolejnych dwóch latach w basenie odkryto również złoża Namorad i Enchova. W 2007 roku dokonano pierwszego odkrycia soli wstępnej u wybrzeży Brazylii, a jej produkcja wzrosła do 300 000 baryłek dziennie w 2013 roku do 1 miliona baryłek dziennie w 2016 roku.

Jaka jest strategia Petrobrasu?

Zarząd Petrobrasu zatwierdził pięcioletni plan strategiczny w 2020 roku na lata 2021-2025, który opiera się na pięciu kluczowych filarach: maksymalizacji zwrotu z zaangażowanego kapitału, obniżeniu kosztów kapitału, osiągnięciu wysokiej wydajności przy niskich kosztach, stosowaniu merytokratycznego podejścia poprzez przyjęcie ekonomicznego program wynagradzania oparty na wartości dodanej lub program kompensacyjny oparty na EVA oraz wzmacnianiu kultury bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska.

W ramach planu strategicznego na lata 2021-2025 spółka przeznaczyła 46 mld USD na segment wydobywczy oraz ponad 70% lub 32 mld USD alokowanych środków na aktywa przedsolne. Strategiczne alokacje mają na celu maksymalizację inwestycji w głębokie i ultragłębokie wody, które zapewniają niższe koszty wydobycia, co skutkuje wyższym zwrotem z inwestycji.

Spółka przeznaczyła 13 miliardów dolarów na renowację basenu Campos, który zostanie wykorzystany do eksploracji 14 bloków pozyskanych od ANP i wykonania czterech kolejnych odwiertów poszukiwawczych w 2021 roku. Ponadto spółka przeznaczyła środki w wysokości 3,7 miliarda dolarów na utrzymanie 13 rafinerii.

W segmencie gazowo-energetycznym spółka planuje zainwestować w jednostkę przetwarzania gazu ziemnego oraz Route-3 - trzecią trasę gazu przedsolnego firmy - w celu wydobycia dużych ilości gazu ziemnego z produkcji przedsolnej. Oczekuje się, że trasa zacznie działać do końca drugiego kwartału 2022 r. Firma planuje przydzielić 13 nowych systemów produkcyjnych do projektów głębokowodnych lub ultragłębokich do 2025 r.

Jak zarabia Petrobras?

Obszary działalności Petrobrasu obejmują rafinację, transport, poszukiwanie, produkcję, dystrybucję oraz sprzedaż ropy naftowej i produktów naftowych. Spółka czerpie większość swoich przychodów ze sprzedaży ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Firma działa również na arenie międzynarodowej, z rezerwami w Ameryce Południowej, rafineriami w Teksasie i wieloma blokami poszukiwawczymi w Zatoce Meksykańskiej.

W Brazylii Petrobras wytwarza 99% swojej całkowitej globalnej produkcji ropy. Koncern naftowy posiada prawa poszukiwawcze na ok. 60 248 km2, z czego 17% to baseny lądowe, a pozostałe 83% baseny offshore.

Od 2021 r. udział modelu umów koncesyjnych w wydobyciu ropy i gazu spółki wynosi około 68%, natomiast umów praw i umów o podziale produkcji odpowiednio 15% i 17%.

Jak Petrobras radził sobie w ostatnich latach?

Cena akcji Petrobrasu utrzymywała się na mniej więcej tym samym poziomie w ciągu ostatnich pięciu lat. Od 23 września 2016 r. do 21 września 2021 r. wzrosła tylko o 53 centy, czyli 5,77%. W latach 2016-2021 akcje wielokrotnie osiągały szczyty 16 USD. W marcu 2020 r., podczas szczytu pandemii, spadły również do najniższego poziomu od pięciu lat, wynoszącego 4,85 USD.

Źródło: Google Finance

Analiza fundamentalna Petrobrasu

Analiza fundamentalna obejmuje interpretację różnych wskaźników finansowych akcji, aby poznać ich rzeczywistą lub rzeczywistą wartość w stosunku do ich ceny rynkowej. Inwestorzy wartościowi dokładnie studiują sprawozdania finansowe spółki i zdobywają przydatne informacje przed zainwestowaniem w jej akcje. Podstawowe czynniki, które analizuje większość inwestorów, obejmują między innymi wskaźnik P/E, przychody, zyski, zysk na akcję, stopę dywidendy i przepływy pieniężne.

Przychody Petrobrasu

Przychód oznacza wartość pieniężną towarów lub usług, które spółka sprzedała w danym okresie. Przychody są dla spółki głównym przepływem pieniężnym, a jej sukces zależy od wzrostu przychodów. Spółki zwykle posiadają różne segmenty biznesowe i przychody, a ich kierownictwo dąży do uzyskiwania przychodów z wielu źródeł w celu stabilizacji i dywersyfikacji zysków spółki.

Dane dotyczące przychodów można znaleźć w rachunku zysków i strat, który jest publikowany jako część sprawozdania finansowego spółki. Petrobras odnotował w II kwartale 2021 r. przychody w wysokości 15,6 mld USD (styczeń-marzec 2021 r.), z czego 9,4 mld USD pochodziło ze sprzedaży produktów naftowych, a 1,9 mld USD ze sprzedaży gazu, energii elektrycznej i innych usług. Przychody z eksportu wyniosły w ciągu kwartału 4,3 miliarda dolarów.

Zysk na akcję Petrobrasu

Wskaźnik zysku na akcję lub EPS pokazuje dochód dostępny dla każdej pozostającej w obrocie akcji. Miarę tę można obliczyć, dzieląc zysk netto przez średnią liczbę akcji występujących w danym okresie.

Na przykład, jeśli spółka wygenerowała zysk netto w wysokości 100 mln USD i miała w tym okresie w obrocie średnio 10 mln akcji, EPS wyniesie 10 USD na akcję (100 mln USD/10 mln). Jeśli spółka ogłasza stratę netto za dany okres, miernik pokaże stratę na akcję lub ujemny zysk na akcję. Za II kwartał 2021 r. Petrobras odnotował zysk na akcję w wysokości 0,01 USD.

Wskaźnik P/E Petrobrasu

Wskaźnik ceny do zysku oznacza cenę rynkową akcji w odniesieniu do zysku na akcję. Miernik ten oblicza się, dzieląc cenę rynkową akcji przez zysk na akcję. Na przykład akcje spółki notowane są po 20 USD za akcję i mają zysk na akcję w wysokości 2 USD, wskaźnik P/E wynosiłby 10x.

Wskaźnik P/E wynoszący 10x oznacza, że cena rynkowa akcji jest dziesięciokrotnością zysku na akcję. Wysoki wskaźnik P/E akcji może oznaczać, że są przewartościowane, ale powinieneś potwierdzić swoją analizę, porównując wskaźnik P/E wybranych akcji z innymi akcjami z branży. Wskaźnik P/E jest obliczany na podstawie kroczącego okresu 12 miesięcy (TTM), który uwzględnia zysk na akcję z ostatnich 12 miesięcy oraz aktualną cenę rynkową akcji. Wskaźnik P/E zmienia się zatem wraz ze zmianą ceny rynkowej akcji.

Rozszerzeniem wskaźnika P/E jest cena do wzrostu zysków lub wskaźnik PEG, który jest obliczany poprzez podzielenie wskaźnika P/E akcji przez roczny wzrost EPS. Mówi nam to, ile inwestor płaci za jednostkę wzrostu zarobków. Akcje o niskim wskaźniku PEG oznaczają głównie, że akcje są niedowartościowane, a akcje o wysokim wskaźniku PEG często uchodzą za przewartościowane.

Na dzień 22 września 2019 r. wskaźnik P/E Petrobrasu wyniósł 3,37x.

Stopa dywidendy Petrobrasu

Dywidendy to wypłaty gotówki przez spółkę z jej zysków na rzecz akcjonariuszy. Zarząd spółki decyduje o wypłacie dywidendy lub zatrzymaniu zysków w celu rozwoju działalności spółki.

Aby kwalifikować się do otrzymania dywidendy zadeklarowanej przez spółkę, musisz posiadać akcje spółki przed datą ex-dywidendy. W dniu bez dywidendy cena akcji ulega obniżeniu, ponieważ nowi nabywcy nie otrzymują dywidend i chcą je kupić z dyskontem, aby rozliczyć utracone dywidendy.

Stopa dywidendy określa procent ceny rynkowej akcji, którą spółka płaci corocznie jako dywidendę na akcję. Na przykład 5% stopa dywidendy akcji oznacza, że akcje wypłacały corocznie 5% swojej ceny rynkowej w postaci dywidendy na akcję. Jeśli cena rynkowa akcji wynosi 10 USD, a akcje wypłaciły w zeszłym roku 2 USD za akcję w formie dywidendy, stopa dywidendy wyniesie 20% (10 USD/2 USD)x100. Inwestorzy preferują akcje o wysokiej stopie dywidendy, ponieważ zapewniają one inwestorom wyższą stopę zwrotu, jeśli kupią je po ich aktualnej cenie.

Petrobras zadeklarował, że 6 maja 2021 r. wypłacił 0,2929 USD za akcję i 0,6215 USD 1 września 2021 r. Stopa dywidendy akcji (roczna) przy cenie rynkowej 10 USD za akcję wynosi 9%.

Przepływy pieniężne Petrobrasu

Wolny przepływ środków pieniężnych mierzy środki pieniężne dostępne spółce po opłaceniu kosztów operacyjnych i nakładów inwestycyjnych. Wolny przepływ środków pieniężnych może być wykorzystany przez spółkę do wypłaty dywidendy lub prowadzenia dowolnej innej działalności w celu usprawnienia swojego biznesu.

Wyższe wolne przepływy pieniężne pozwalają spółce na finansowanie nowych projektów z własnych środków bez konieczności korzystania z finansowania zewnętrznego. Należy przeanalizować rachunek przepływów pieniężnych spółki, aby poznać jej ilość dostępnej gotówki oraz ile wykorzystała i wygenerowała środków pieniężnych z działalności operacyjnej, finansowej i inwestycyjnej.

Na dzień 31 marca 2021 r. Petrobras posiadał środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 11,96 mld USD.

Dlaczego warto kupować akcje Petrobrasu?

Petrobras jest jedną z największych spółek w Brazylii pod względem wielkości przychodów, aktywów i zysków. Chociaż możesz oprzeć swoją decyzję o zakupie na analizie różnych wskaźników finansowych akcji, istnieje wiele innych powodów, aby je kupić:

 • Spółka historycznie wypłacała zdrowe dywidendy z przyzwoitą stopą dywidendy bliską 10%, co czyni ją preferowanym wyborem dla inwestorów dywidendowych.
 • Inwestowanie w Petrobras może dać Ci ekspozycję na brazylijski rynek energetyczny, co pomoże Ci zdywersyfikować Twój portfel, jednocześnie dając Ci szansę na generowanie wyższych zwrotów.
 • Spółka z powodzeniem wyszła ze wstrząsów związanych z pandemią i wygenerowała powtarzalną stopę wzrostu EBITDA na poziomie 34% w I kwartale 2021 r. Jej marża również wzrosła o 55% w I kwartale 2021 r. Wolne przepływy pieniężne wyniosły w tym kwartale 5,6 mld USD - wraz z roczną redukcją zadłużenia w wysokości 18,3 mld USD i kwartalna redukcja o 4,6 mld USD.

Porada eksperta dotycząca zakupu akcji Petrobrasu

W okresie od 2016 do 2021 r. akcje Petrobrasu były notowane w przedziale od 10 do 15 USD. Podwoiły jednak swoją wartość po tym, jak w marcu 2020 r., w szczytowym momencie pandemii, spadły do najniższego poziomu od pięciu lat. Możesz rozważyć zakup akcji przy spadkach, jeśli chcesz kupić je na dłuższą metę, aby generować zyski kapitałowe wraz z dywidendami. Akcje zapewniają również możliwości dla inwestorów jednodniowych, jeśli uważnie śledzisz branżę naftową, ponieważ ceny ropy i rozwój branży mogą powodować krótkoterminowe ruchy cen.
Kup akcje Petrobras już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Petrobrasu

Jeśli planujesz kupić akcje Petrobrasu, przed zakupem powinieneś wziąć pod uwagę następujące ważne wskazówki.

1. Zrozum spółkę

Musisz zrozumieć model biznesowy spółki, źródła przychodów, bieżące duże i przyszłe projekty, wskaźniki finansowe i inne szczegóły. Ponadto powinieneś mieć dogłębną wiedzę na temat działalności spółki i branży, w której działa, co pomoże Ci przewidzieć ryzyko i szanse, jednocześnie umożliwiając podejmowanie trafnych i terminowych decyzji kupna lub sprzedaży.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Możesz dobrze sobie radzić na rynku, jeśli masz nawet podstawową wiedzę na temat inwestowania. Jedną z podstawowych zasad inwestowania jest tworzenie dobrze zdywersyfikowanego portfela, w którym znajdują się akcje z różnych sektorów o dużym potencjale do wzrostu. Jeśli jesteś traderem krótkoterminowym lub śróddziennym, powinieneś korzystać z technik zarządzania ryzykiem, aby mieć pewność, że nie ryzykujesz więcej niż 1% lub 2% swojego kapitału. Zarządzanie ryzykiem obejmuje również otwieranie odpowiedniej wielkości transakcji, dzięki czemu ryzyko jest utrzymywane na rozsądnym poziomie.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Wybór odpowiedniego maklera giełdowego może mieć wpływ na Twoje wyniki handlowe. Twój broker powinien w idealnym przypadku zapewnić Ci następujące funkcje:

 • Dawać dostęp do zaawansowanej platformy transakcyjnej, która oferuje funkcje handlu mobilnego i może być używana na wszystkich platformach operacyjnych.
 • Pobierać niskie prowizje i spready, co może obniżyć koszty handlu.
 • Powinien być regulowanym brokerem, aby zmniejszyć ryzyko oszustwa.
 • Zapewniać popularne, łatwe metody wpłat i wypłat środków.
 • Udostępniać narzędzia do analizy technicznej i umożliwiać składanie różnego rodzaju zleceń oraz wdrażanie technik zarządzania ryzykiem.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Powinieneś powstrzymać się od inwestowania wszystkich swoich pieniędzy w akcje jednej spółki lub jedną klasę aktywów, ponieważ zwrot z inwestycji będzie zależeć od wyników pojedynczego aktywa, co może narazić Cię na wysoki stopień ryzyka. Właściwą metodą, którą stosuje większość zarządzających funduszami, jest wybór różnych akcji, które rozkładałyby ogólne ryzyko portfela na różne akcje.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Twoja strategia inwestycyjna zależy od celu inwestycyjnego. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać 100% zwrotu z inwestycji w ciągu roku, musiałbyś przyjąć strategię wysokiego ryzyka i być może będziesz musiał użyć dźwigni, aby zwiększyć swoje zwroty. Jeśli jednak ustalisz rozsądny cel osiągnięcia zwrotów rynkowych, możesz to zrobić, przyjmując strategię umiarkowanego ryzyka. Będzie to stanowić kompromis między ryzykiem a zwrotem, co oznacza, że jeśli chcesz osiągnąć wyższe zwroty, będziesz musiał podjąć większe ryzyko i na odwrót.

Konkluzja odnośnie zakupu akcji Petrobrasu

Petrobras jest jedną z największych spółek w Brazylii i znalazł się w rankingu Fortune Global 500, który ocenia globalne spółki na podstawie wielkości ich przychodów. Firma opracowała plan strategiczny z kluczowymi wskaźnikami wydajności, którego celem jest osiągnięcie wyższej efektywności operacyjnej przy niższych kosztach.

Spółka ta odnotowała w 2021 roku zachęcające wyniki półroczne. Sama liczba bloków poszukiwawczych, rafinerii, basenów i innych aktywów zwiększyła jej bilans, a firma miała w pierwszym kwartale 2021 roku ponad 5,6 miliarda dolarów wolnych przepływów pieniężnych. Akcje zapewniają także stopę dywidendy bliską 10%, co zapewnia atrakcyjny zwrot z inwestycji na samych dywidendach.

Jeśli chcesz zainwestować w akcje Petrobrasu, powinieneś otworzyć konto u maklera giełdowego. Większość brokerów umożliwia otwarcie konta online poprzez wypełnienie formularza online i przesłanie skanu dokumentów tożsamości, takich jak wydany przez rząd dowód osobisty i dowód miejsca zamieszkania. Twoje dokumenty - jeśli są poprawne - zostaną przetworzone w ciągu trzech dni roboczych, po czym będziesz mógł zasilić swoje konto i zacząć kupować swoje ulubione akcje.

Jeśli chcesz poznać inne interesujące akcje, takie jak Petrobras, możesz przeczytać nasze przewodniki, które zawierają szczegółowe informacje na temat wielu spółek. Poradniki te ułatwią Ci znalezienie odpowiednich akcji do inwestycji.

Alternatywne akcje

Telenor logo
Telenor
TELNF
...
...
JSW logo
JSW
JSWSTEEL
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...

Często zadawane pytania

 1. Akcje Petrobrasu notowane są na giełdzie B3 i Bolsa de Madrid, podczas gdy amerykańskie kwity depozytowe (ADR) są notowane na giełdzie nowojorskiej. Możesz więc kupić jego akcje, otwierając konto u dowolnego maklera giełdowego, powiązanego z którąkolwiek z trzech giełd.

 2. Akcje Petrobrasu zapewniają ekspozycję na brazylijski rynek ropy naftowej, zapewniają przyzwoity dochód z dywidendy i dywersyfikują portfel inwestycyjny.

 3. Możesz trzymać akcje Petrobrasu przez długi czas, aby realizować zyski kapitałowe, a także otrzymywać dywidendy wypłacane przez spółkę.

 4. Należy odnotować czynniki, które wpływają w szczególności na akcje Petrobras i ogólnie na inne akcje E&P. Należy również uważnie obserwować międzynarodowe ceny ropy, które mogą wpływać na kurs akcji Petrobrasu. Każde większe wydarzenie w branży może również zadziałać jako katalizator i może wywołać ruch na akcjach tworzących branżę.

 5. Działalność spółki koncentruje się głównie w Brazylii, a rząd posiada w niej pakiet kontrolny, co oznacza, że mają na nią wpływ warunki rynkowe, otoczenie polityczne i polityka rządu. Spółka jest również narażona na zmienność cen ropy naftowej, gazu i produktów POL na rynku globalnym, co może mieć wpływ na jej przychody.

 6. Do głównych źródeł przychodów Petrobrasu należy sprzedaż ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego.