Home » Akcje » Kup Renault
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje Renault (RNSDF) w Polsce w 2024

renault logo
renault (RNSDF)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

Renault to producent samochodów z siedzibą we Francji. Firma projektuje i produkuje samochody osobowe oraz lekkie pojazdy transportowe. Renault i cztery inne uzupełniające się marki, w tym LADA, Dacia, Mobilize i Alpine, tworzą wspólnie Grupę Renault.

Aby zapewnić sobie obecność na globalnym rynku, grupa posiada liczne filie, centra inżynieryjne, fabryki i punkty sprzedaży na pięciu kontynentach, w tym w Azji i Pacyfiku, Eurazji, obu Amerykach, Europie oraz Afryce i Bliskim Wschodzie w Indiach. We wrześniu 2021 r. kapitalizacja rynkowa Renault osiągnęła 10,18 mld USD, co czyni ją 48. największą firmą we Francji. Spółka stara się oferować swoim klientom innowacyjne i zrównoważone rozwiązania w zakresie mobilności pod dowództwem Luca de Meo (CEO). Jeśli chcesz kupić udziały w Renault, ten przewodnik wyjaśnia wszystko szczegółowo, dzięki czemu lepiej wiesz, czy spółka ta jest warta Twojej inwestycji.

Jak kupować akcje RNSDF w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji Renault

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Funkcja copy trading
 • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

 • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
 • Integracja MetaTrader
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Świetny wybór platformy
 • Konta demo

Minusy

 • Wysokie spready
 • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Renault

Zanim poznamy więcej szczegółów na temat firmy, rzućmy okiem na jej historię i strategię oraz dowiedzmy się, jak zarabia pieniądze.

Historia Renault

Grupa Renault została założona w 1898 roku przez Louisa Renault i jego braci. Zaczynając od produkcji małych taksówek, spółka zdała sobie sprawę ze swojego potencjału rozwoju w wyścigach motocyklowych. Pojazdy Renault odniosły ogromny sukces w wyścigach między miastami odbywających się w Szwajcarii.

Po wygraniu wyścigu samochodowego Grand Prix w 1906 roku firma stała się sensacją wyścigów. W latach 1907-1908 spółka wyprodukowała 3575 sztuk, stając się największym producentem samochodów w kraju. Podczas I wojny światowej Renault produkowało również nosze, łuski, karetki pogotowia, ciężarówki i czołgi FT17.

W 1929 roku grupa otworzyła pierwszą linię produkcyjną w Billancourt. Aby poradzić sobie z kryzysem gospodarczym, firma utrzymywała koszty na niskim poziomie, ale sprawy potoczyły się nie tak. W 1945 roku Renault przeszedł nacjonalizację i otrzymał nazwę Régie Nationale des Usines Renault (RNUR).

Renault jako koncern państwowy zrezygnowało ze zmodernizowanych zakładów i zakupiło nowe. Pomimo braku przyczółka na rynku amerykańskim, Renault kontynuowało globalną ekspansję i odniosło sukces dzięki wprowadzeniu na rynek 4CV – małego samochodu dla każdego. Później firma kontynuowała produkcję Renault 4, Renault 5, aż do wprowadzenia swojego pierwszego luksusowego samochodu, Renault 16.

Przez kolejne lata grupa cieszyła się również sławą w wyścigach rajdowych, aż do 1980 roku, kiedy firma odświeżyła swoją ofertę, wprowadzając Renault 25 i Espace. Podczas tej kadencji marka wkroczyła również w wyścigi Formuły 1. Pomimo wielu wygranych, spółka zaczęła tracić pieniądze i wycofała się pod koniec 1985 roku. Renault odzyskało rentowność w 1987 roku, obniżając koszty i skupiając się na swoich kluczowych kompetencjach.

W 1993 roku Renault nawiązało współpracę z Volvo, ale fuzja nie trwała długo i firma zrezygnowała z projektu. Nie wspominając już o prywatyzacji spółki w lipcu 1996 roku, która miała charakter historyczny. W 1999 roku Renault skorzystało z nowo odkrytej wolności i zainteresowało się Nissanem. Firma stale unowocześniała swoją linię produkcyjną i wprowadzała nowe modele, w tym Lagunę i Megane.

Sukces w Formule 1 przyczynił się do wysokiej pozycji firmy, a Alians Renault-Nissan zrestrukturyzował się i stworzył nowe synergie. Renault przyspieszyło swoją globalną ekspansję, kupując Samsung Motors i Dacię. Wprowadzenie na rynek w 2004 roku Logana było kamieniem milowym w strategii firmy, mającej na celu zdobywanie rynków wschodzących.

W kwietniu 2010 r. Renault-Nissan połączył siły z Daimlerem i otworzył fabrykę w Maroku, która może produkować 170 000 pojazdów rocznie. Badając rynek chiński, firma starała się zwiększyć swój udział w tym rynku i założyła spółkę joint venture z Dongfeng Motor Group. W ciągu następnej dekady organizacja przeszła szereg fuzji i przejęć, w tym sojusz Renault-Nissan-Mitsubishi w 2016 roku, dopóki nie dosięgnęła go pandemia.

W maju 2020 r. Renault ogłosiło, że zwolni 15 000 miejsc pracy na całym świecie w związku ze spadkiem sprzedaży i pandemią COVID-19. Po odnotowaniu spadku przychodów o 1,1% w okresie od stycznia do marca, firma przewiduje zmniejszenie produkcji samochodów, aby skoncentrować się na pojazdach o wyższej marży.

Jaka jest strategia Renault?

Celem Renault jest modernizacja przemysłu motoryzacyjnego i osiągnięcie pozycji lidera technologii i czystej energii. Segment C skorzysta na lepszej dystrybucji mieszanek, nowych możliwościach biznesowych w cyklu życia i rozwoju najnowocześniejszych technologii.

Poza poprawą struktury organizacyjnej, Renault planuje zrównoważyć swoje portfolio produktowe. Firma przewiduje wprowadzenie 24 nowych modeli do 2025 roku. Według spółki, jej oferta będzie obejmować co najmniej dziesięć modeli pojazdów elektrycznych.

Organizacja koncentruje się również na maksymalizacji wydajności i optymalizacji zasobów w celu tworzenia wartości dla biznesu, w szczególności w zakresie inżynierii i produkcji. Firma zredukowała liczbę swoich układów napędowych z ośmiu do czterech, rezygnując z trzech platform. Biorąc pod uwagę wprowadzenie nowych modeli w mniej niż trzy lata, wydajność firmy jest oczywista.

Jak Renault zarabia pieniądze?

Chociaż spółka zajmuje się głównie produkcją samochodów i świadczeniem powiązanych usług, jej główny strumień przychodów pochodzi ze sprzedaży samochodów i lekkich pojazdów transportowych oraz świadczenia usług finansowych związanych ze sprzedażą samochodów.

Jak Renault radziło sobie w ostatnich latach?

Minęło sporo czasu, odkąd przemysł motoryzacyjny zaobserwował problemy związane z nadwyżką mocy produkcyjnych w Europie. Renault też nie jest wyjątkiem. Cena akcji spółki drastycznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat. Na przykład akcje Renault miały wartość około 75 euro w latach 2016-2018. Od 6 kwietnia 2018 r. osiągnęły rekordowy poziom 98,75 euro.

Wartość akcji zaczęła jednak spadać i w ciągu następnych dwóch lat osiągnęła poziom poniżej 16,50 euro. Pandemia sprawiła, że perspektywy finansowe firmy były jeszcze gorsze niż oczekiwano, ponieważ w roku 2020 odnotowała rekordową stratę w wysokości 8,05 miliarda euro.

Dzięki zwiększonemu wolumenowi sprzedaży i planowi rentowności, a następnie skupieniu się na pojazdach o wysokiej marży, spółka wróciła na właściwe tory. Kwartalny zysk netto firmy wzrósł w kolejnym roku do 354 mln euro. W konsekwencji kurs akcji spółki zaczął rosnąć. W chwili pisania tego tekstu konsoliduje się w okolicy 31,94 euro.

Analiza fundamentalna Renault

Analiza fundamentalna jest jedną z najskuteczniejszych metod określania rzeczywistej wartości akcji spółki. Pomaga analitykom ocenić, czy akcje bazowe są niedowartościowane lub przewartościowane. Analitycy fundamentalni mają tendencję do badania wielu czynników makroekonomicznych, które mogą z czasem wpływać na wartość akcji.

Przed zakupem akcji spółki inwestorzy interpretują różne wskaźniki i zmienne finansowe, takie jak wskaźnik P/E, zwrot na akcję, wskaźnik cena/zysk, przychody, przepływy pieniężne itp. Przekonajmy się szybko, jak te wskaźniki finansowe mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Przychody Renault

Przychody to źródło zysków spółki generowanych poprzez sprzedaż produktów i usług. Obejmuje zarówno przychody, jak i koszty. Aby obliczyć zysk brutto spółki, musimy odjąć koszt bezpośredni sprzedaży od przychodów. Aby obliczyć zysk netto spółki, należy jednak odjąć również od wielkości przychodów wszystkie koszty pośrednie. Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca przychody Renault na przestrzeni ostatnich lat.

Źródło: Yahoo! Finance

Zysk na akcję Renault

Jak sama nazwa wskazuje, zysk na akcję pomaga inwestorom określić, jaki zwrot może wygenerować spółka z każdej akcji. Innymi słowy, jest to zysk netto spółki w stosunku do każdej wyemitowanej akcji. Aby obliczyć EPS danej spółki, możesz podzielić jej zysk netto przez średnią liczbę akcji znajdujących się w obrocie w danym momencie. Nie wspominając o tym, że inwestorzy wolą kupować akcje spółek o wyższych wartościach EPS. Jako że Renault odnotowało w 2020 r. stratę netto przekraczającą 8 miliardów euro, jego EPS w 2020 r. był ujemny na poziomie -29,51.

Współczynnik P/E Renault

Stosunek ceny do zysku pomaga inwestorom porównać potencjał zarobkowy spółki z ceną jej akcji. Podstawowym celem znalezienia P/E spółki jest ustalenie, czy cena jej akcji uczciwie odzwierciedla jej potencjał do generowania zysków. Korzystając ze wskaźników P/E, inwestorzy mogą również obliczyć minimalny czas, jaki spółce zajęłaby spłata inwestycji.

Znalezienie wskaźnika P/E spółki jest dość proste. Wystarczy podzielić aktualną cenę akcji spółki przez jej EPS. Wskaźnik P/E można jednak obliczyć tylko dla spółek osiągających zyski. Ponieważ Renault odnotowało w zeszłym roku rekordową stratę, nie da się wyliczyć jego wskaźnika P/E.

Stopa dywidendy Renault

Stopa dywidendy to procent ceny akcji spółki, który wypłaca jako dywidendę. Na przykład, jeśli spółka, której cena akcji wynosi 5 USD, zdecyduje się na wypłatę dywidendy w wysokości 0,50 centa od każdej akcji, jej stopa dywidendy może zostać obliczona jako 0,5/5x100 = 10%.

Większość spółek wypłaca dywidendy raz w roku. Niektóre organizacje dzielą się jednak zyskami co kwartał lub po sześciu miesiącach. Warto zauważyć, że spółki o ugruntowanej pozycji mają niższą stopę dywidendy w porównaniu do firm rozwijających się.

Wyższy dochód z dywidendy niekoniecznie jednak odzwierciedla dochodową okazję inwestycyjną, ponieważ czasami spółki zwiększają wypłacane dywidendy tylko po to, aby zachować udział akcjonariuszy.

Jeśli chodzi o stopę dywidendy Renault, spółka wypłaca dywidendę w cyklu rocznym. Renault po raz ostatni wypłaciło dywidendę w wysokości 3,55 euro w 2019 roku, jednak po odnotowaniu znacznej straty w czasie pandemii spółka wstrzymała wypłatę dywidendy.

Przepływy pieniężne Renault

Rachunek przepływów pieniężnych to skrócone przedstawienie transakcji gotówkowych spółki. Mówiąc prościej, jest to kwota netto środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych wpływających lub wypływających ze spółki. Rachunek przepływów pieniężnych jest jednym z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem akcji spółki. Pomaga on inwestorom ocenić płynność przedsiębiorstwa.

Zasadniczo spółka powinna być w stanie poradzić sobie ze swoimi bezpośrednimi długami i wydatkami operacyjnymi, aby móc kontynuować działalność. Inwestorzy interesują się głównie wolnymi przepływami pieniężnymi, ponieważ spółki wykorzystują je do rozwoju działalności lub wypłaty dywidendy. Wydaje się, że wolne przepływy pieniężne Renault poprawiły się w porównaniu do ostatnich kilku lat, jak pokazano na poniższym obrazku.

Źródło: Yahoo! Finance

Dlaczego warto kupować akcje Renault?

Renault jest liderem na rynku pojazdów elektrycznych (EV). W przeciwieństwie do Tesla, która koncentruje się na wydajności i sprzedaży konsumenckiej, Renault koncentruje się na flotach, takich jak wynajem samochodów, taksówki i dostawy żywności.

 • Podczas gdy Renault Master i Kangoo ZE najlepiej nadają się do dostarczania przesyłek, nowa Dacia Spring i przeprojektowany Nissan Leaf spodobają się klientom poszukującym niedrogiego samochodu. W związku z tym ma ogromny potencjał, aby stać się preferowanym wyborem wszystkich klas konsumentów.
 • Spółka zaczęła już zbierać owoce swojego odnowionego modelu sprzedażowego i w ciągu ostatnich sześciu miesięcy doświadczyła wzrostu wielkości sprzedaży i rentowności.
 • Analitycy przewidują również, że spółka będzie się rozwijać w nadchodzących latach. Ponieważ jej akcje są obecnie stosunkowo tanie, kupowanie ich na obecnych poziomach może być rozsądną decyzją, zanim będzie za późno.

Porada eksperta dotycząca zakupu akcji Renault

Podczas gdy przemysł samochodowy już zmagał się ze spadkiem sprzedaży w związku ze zmianą zainteresowania konsumentów pojazdami elektrycznymi, pandemia tylko pogorszyła sytuację firm produkujących samochody. Rozumiejąc jednak potrzeby konsumentów, Renault przewiduje wprowadzenie na rynek w nadchodzących latach dziesięciu nowych modeli samochodów elektrycznych. Firma rozwija również swoją działalność na rynkach wschodzących poprzez wspólne przedsięwzięcie w Chinach. Poprzez utworzenie wielu zakładów produkcyjnych w Rosji, Brazylii, Turcji i Indiach, spółka stara się zwiększyć wydajność produkcji i marże wzrostu. Krótko mówiąc, może to być najlepsze rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą zachować cierpliwość i patrzeć, jak spółka osiąga sukces w nadchodzących latach.
Kup akcje Renault już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Renault

1. Zrozum spółkę

Zapoznanie się z modelem biznesowym spółki oraz innymi aspektami jest kluczowe. Pomaga zrozumieć spółkę i jej plany na najbliższe lata. Poświęć trochę czasu na zbadanie firmy i zebranie jak największej liczby szczegółów. Przejrzyj jej dane finansowe i poszukaj różnych fundamentalnych wskaźników, aby ocenić potencjał rentowności spółki. Zwróć uwagę, czy spółka ma jakąkolwiek przewagę konkurencyjną lub słabość w stosunku do swoich konkurentów.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Poznanie podstawowych zasad inwestowania może pomóc w podjęciu właściwych decyzji. Zawsze zaczynaj od niewielkich inwestycji i nie stawiaj zbyt wiele na jedną akcję. Pamiętaj, że sprawy nie zawsze idą zgodnie z oczekiwaniami. Mimo że akcje są mniej zmienne niż inne zbywalne aktywa, takie jak kryptowaluty, nadal mogą wykazywać nagłe zmiany cen z wielu powodów, w tym informacji poufnych. Dlatego też nie panikuj i zachowaj spokój oraz koncentrację. Dysponując przejrzystą strategią handlową i różnymi narzędziami do zarządzania ryzykiem, możesz opracować swój sposób na osiąganie zysków.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Wybór wiarygodnego brokera ma kluczowe znaczenie podczas handlu akcjami. Ogólnie rzecz biorąc, brokerzy regulowani wydają się być bardziej wiarygodni niż brokerzy nieregulowani, ponieważ muszą przestrzegać instrukcji regulacyjnych, aby prowadzić swoją działalność. Upewnij się, że wybrany broker stosuje regulacje odpowiedniej instytucji regulacyjnej w Twoim regionie, takiej jak ASIC, CySEC i FCA. Oprócz przyjaznej dla użytkownika platformy transakcyjnej, powinna ona zawierać wszystkie podstawowe i zaawansowane narzędzia do handlu, aby oferować bogate doświadczenie handlowe. Przed zarejestrowaniem się u wybranego brokera nie zapomnij sprawdzić jego struktury cenowej i poziomu obsługi klienta.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Mając na uwadze swój poziom tolerancji na ryzyko, zdecyduj, jaką kwotę chcesz zainwestować. Bez wątpienia zachęci Cię to do dywersyfikacji ryzyka zamiast umieszczania wszystkich jajek w jednym koszyku. Na przykład, jeśli chcesz zainwestować 20 000 funtów, możesz rozważyć utworzenie portfela wielu akcji zamiast kupowania tylko akcji Renault. Dywersyfikacja portfela pomaga zabezpieczyć straty i utrzymać ogólną rentowność.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Poświęć dużo czasu, aby zdecydować, jaki jest główny powód swojej inwestycji. Na przykład, jeśli planujesz oszczędzać na emeryturę, być może będziesz musiał trzymać inwestycję przez długi czas. Może to pomóc w otrzymywaniu stałych wypłat dywidend i zmaksymalizować kapitał w miarę upływu czasu.

Konkluzja odnośnie zakupu akcji Renault

Renault od lat boryka się ze kiepską reputacją pod względem niezawodności. Wydaje się jednak, że teraz wszystko się zmieniło, ponieważ coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem jego pojazdów. Statystyki sprzedaży pokazują, że firma dopracowała swoje ograniczenia w zakresie niezawodności, a klienci zaczęli ufać marce, ponieważ w pierwszej połowie 2021 roku firma odnotowała wzrost sprzedaży. Wprowadzając szereg nowych modeli w nadchodzących latach, spółka wydaje się mieć solidny plan strategiczny na rzecz wzrostu. Dlatego włączenie jej do swojego portfela inwestycyjnego może być świetnym wyborem.

Jeśli czujesz chęć zakupu udziałów w Renault, procedura jest prosta. Otwórz konto u swojego ulubionego brokera i zrealizuj transakcję.

Jeśli jednak nadal nie masz pewności, czy te akcje mogą dobrze pasować do Twojego portfela inwestycyjnego, nie spiesz się. Kontynuuj badania spółki i procesu inwestycyjnego.

Alternatywne akcje

Telenor logo
Telenor
TELNF
...
...
JSW logo
JSW
JSWSTEEL
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...

Często zadawane pytania

 1. Euronext Paris notuje akcje spółki pod oznaczeniem RNO. Możesz zatem kupić te akcje, rejestrując się u brokera internetowego, który zapewnia dostęp do francuskiej giełdy.

 2. Po otwarciu konta u brokera i jego weryfikacji, możesz od razu kupić akcje Renault. Pamiętaj, że zanim zaczniesz kupować akcje spółki, musisz zweryfikować swoje konto. Do weryfikacji konta możesz użyć dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy.

 3. Spółka była konsekwentna w wypłacie dywidendy przed pandemią. Zarząd postanowił jednak nie wypłacać dywidendy przez czas nieokreślony.

 4. Zarówno analizy fundamentalne, jak i techniczne pomagają traderom w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych. Podczas gdy analiza fundamentalna zapewnia długoterminowy wgląd w spółkę, analiza techniczna jest zwykle wykorzystywana do krótkoterminowych decyzji inwestycyjnych.

 5. Możesz skorzystać z funkcji stop-loss, która pomaga ograniczyć straty poprzez automatyczne zamykanie pozycji, jeśli rynek przekroczy określony limit.

 6. Wszystko zależy od brokera, którego używasz do kupowania akcji Renault. Brokerzy dyskontowi są znani z tego, że pobierają mniej niż brokerzy z pełną obsługą. Należy jednak sprawdzić strukturę opłat brokera przed zarejestrowaniem się u niego.