Home » Akcje » Kup PayPal
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje PayPal (PYPL) w Polsce w 2023

PayPal logo
PayPal (PYPL)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

Mało kto nie słyszał o międzynarodowym procesorze płatności online PayPal, prawdopodobnie nawet używałeś go do płacenia za zakupy w serwisie eBay w przeszłości. Ale czy wiesz na przykład, że dyrektor generalny Tesli i SpaceX Elon Musk był jego wczesnym inwestorem? Mówiąc prościej, czy wiesz wystarczająco dużo o tej firmie, aby podjąć świadomą decyzję o zakupie jej akcji za pośrednictwem maklera giełdowego?

W tym artykule przedstawiamy krótką historię systemu PayPal, jego model biznesowy i wyniki, dzięki czemu — jeśli się zdecydujesz — bedziesz mógł bez obaw kupować akcje PayPala. Zwiększamy też Twoje zaufanie, obejmując również niektóre z podstawowych fundamentów inwestowania.

Jak kupować akcje PYPL w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji PayPal

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Funkcja copy trading
 • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

 • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
 • Integracja MetaTrader
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Świetny wybór platformy
 • Konta demo

Minusy

 • Wysokie spready
 • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o PayPalu

Aby właściwie zrozumieć system PayPal, musisz poznać jego historię, strategię biznesową, źródła przychodów i ostatnie wyniki.

Historia PayPala

Firma zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania o nazwie Confinity została założona w 1998 roku przez Petera Thiela, Luke'a Noska i Maxa Levchina. Ponieważ pierwotny model biznesowy się nie powiódł, firma ponownie skoncentrowała się na systemie płatności elektronicznych PayPal, który został uruchomiony w 1999 roku. Confinity połączyło się z należącą do Elona Muska firmą świadczącą usługi finansowe X.com, która następnie zaprzestała prowadzenia własnych operacji bankowości internetowej i skupiła się na systemie PayPal. Połączona firma została przemianowana na PayPal w 2001 roku i została notowana na giełdzie w 2002 roku z symbolem giełdowym PYPL.

PayPal został kupiony przez eBay w 2002 roku i stał się domyślną metodą płatności za zakupy w serwisie eBay. W 2015 roku został wyodrębniony jako osobna spółka notowana na giełdzie: PayPal Holdings. eBay ogłosił, że PayPal nie będzie już prezentowany jako preferowana metoda płatności po wygaśnięciu bieżącej umowy w 2020 roku.

Od 2015 roku PayPal przejął firmę Xoom zajmującą się cyfrowymi przelewami pieniężnymi i szwedzki procesor płatności iZettle.

Jaka jest strategia PayPala?

Strategia PayPal ewoluowała w trzech fazach, jak opisała była dyrektor generalna eBay Meg Whitman:

 • W fazie 1 firma skoncentrowała się na zwiększaniu przychodów od kupujących na aukcjach eBay (którzy nie musieli ujawniać danych karty kredytowej sprzedającym) i sprzedających (którzy w przeciwnym razie nie kwalifikowaliby się do przyjmowania płatności kartą kredytową).
 • W fazie 2 PayPal próbował zarabiać na odsetkach od środków zdeponowanych na swoich kontach, ale potem ponownie skoncentrował się na zarabianiu na opłatach za usługi dla klientów biznesowych.
 • W fazie 3 firma utworzyła jednostkę biznesową Merchant Services, aby dostarczać rozwiązania płatnicze poza serwisem eBay.

Jak PayPal zarabia?

PayPal zarabia głównie na pobieraniu od handlowców opłat do 2,9% (plus 0,30 USD) za sprzedaż przedmiotów. Innym sposobem zarabiania pieniędzy są odsetki od pieniędzy znajdujących się na kontach klientów.

Jak PayPal radził sobie w ostatnich latach?

Przedstawimy wyniki PayPala jako firmy, przeprowadzając analizę fundamentalną w kolejnych sekcjach. Tymczasem spójrzmy, jak akcje radziły sobie z technicznego punktu widzenia, co oznacza spojrzenie na ich wykres cenowy.

Do 2021 r. cena akcji PayPala była ponad ośmiokrotnie wyższa niż w momencie debiutu firmy w 2015 r.:

Wykres cen PayPala (źródło: Yahoo! Finance)

Trend wzrostowy zadowoli wczesnych inwestorów, a doświadczeni inwestorzy mogliby przy okazji skorzystać na pewnym stopniu zmienności. Oba rodzaje uczestników rynku mogą w przyszłości odnieść korzyści.

Analiza fundamentalna PayPala

Analiza fundamentalna ma kluczowe znaczenie dla oceny wartości firmy - czyli na ile jest wyceniana - do celów inwestycyjnych. Jeśli wewnętrzna wartość firmy jest większa niż jej obecna kapitalizacja rynkowa, powinieneś ją kupić. Takie podejście przyjmują legendarni „inwestorzy w wartość”, tacy jak Warren Buffett.

Przeprowadźmy prymitywną analizę akcji PayPala, aby zobaczyć, czy warto zapłacić dzisiejszą cenę akcji za udział w firmie. W tej analizie pryncypia są ważniejsze niż rzeczywiste kwoty, ponieważ liczby nie będą takie same do czasu, gdy to przeczytasz.

Przychody PayPala

Wskazaliśmy już, w jaki sposób PayPal zarabia. Ile zarabia — zanim zostaną odliczone koszty w celu otrzymania dochodu — to wartość „przychodu” firmy, którą można również nazwać „górną linijką”, ponieważ zwykle pojawia się u góry rachunku zysków i strat firmy.

Najwyższe przychody PayPala w okresie czterech lat do 2020 r. oraz przychody z ostatnich dwunastu miesięcy (TTM) w momencie pisania tego tekstu przedstawiają się następująco. Widać, że rosły one z roku na rok.

Źródło: Yahoo! Finance

Zysk na akcję PayPala

Jakie są korzyści z zakupu akcji PayPala? Dosłownie, dolną linijką rachunku zysków i strat firmy jest jej „zysk”, który można również nazwać zyskiem netto. Oczywiście będziesz zainteresowany zyskami PayPala, ale bardziej będzie interesować Cię udział w zyskach niż całkowity zysk. Dlatego warto znać zysk na akcję (EPS), który jest obliczany jako łączny dochód podzielony przez liczbę akcji pozostających w obrocie.

Nie musisz samodzielnie obliczać EPS-u, ponieważ jest on dostępny w wielu źródłach internetowych. Wartość EPS firmy PayPal za cztery lata od 2017 (po prawej) do 2020 (po lewej) jest następująca. EPS rośnie zachęcająco.

Źródło: Yahoo! Finance

Wskaźnik P/E PayPala

Jako inwestor płacisz za swój udział w zyskach firmy, kupując akcje. Ważna jest zatem cena, jaką płacisz za źródło zarobków. Można to wyrazić jako stosunek ceny do zysku (P/E), który jest obliczany jako cena akcji podzielona przez zysk na akcję.

W chwili pisania tego tekstu wskaźnik P/E za dwanaście miesięcy (TTM) PayPala wynosi 69,03, co oznacza, że zarobienie wystarczającej ilości pieniędzy na spłatę inwestycji zajęłoby firmie 69 lat. Brzmi to drogo i tak jest, ale nie jest tak drogo, jak w przypadku niektórych akcji, takich jak Tesla, która w momencie pisania ma P/E 399. Pod tym względem, w momencie pisania tego tekstu, akcje PayPala mają pięciokrotnie wyższą wartość niż akcje Tesli.

Chociaż akcje o niższych wskaźnikach P/E są uważane za bardziej atrakcyjne niż akcje o wyższych wskaźnikach, wyższe wskaźniki mogą być uzasadnione, jeśli oczekuje się wykładniczego wzrostu zysków firmy w przyszłości.

Stopa dywidendy PayPala

Zarobki spółki mogą przynieść inwestorom korzyści na dwa sposoby: można je ulokować z powrotem w firmie, aby zwiększyć jej wartość (i cenę akcji), lub można je podzielić między akcjonariuszy w formie dywidendy, lub jedno i drugie. Jako spółka wzrostowa, PayPal nigdy nie wypłacał dywidend, więc jego stopa dywidendy nie ma znaczenia.

Przepływy pieniężne PayPala

Gdyby PayPal kiedykolwiek wypłacił dywidendę, zrobiłby to z wolnych przepływów pieniężnych, które są pieniędzmi, które firma ma do dyspozycji również na opłacenie ekspansji lub spłatę długów. Wolne przepływy pieniężne PayPala w 2020 roku, wynoszące 4,9 miliarda dolarów, były znacznie wyższe niż 1,8 miliarda dolarów z 2017 roku.

Dlaczego warto kupować akcje PayPala?

Z technicznego punktu widzenia PayPal jest atrakcyjną spółką, jeśli uważasz, że „trend jest twoim sprzymierzeńcem”. Możesz rozważyć zabezpieczenie swojej inwestycji zleceniem stop loss na wypadek, gdyby trend się skończył, ale uważaj, gdyż zmienność tej akcji może spowodować, że utkniesz w inwestycji w przypadku tymczasowego spadku bez uzasadnionego powodu.

Z fundamentalnej perspektywy PayPal od kilku lat cieszy się rosnącymi przychodami i rosnącym zyskiem na akcję. Chociaż czynniki te są atrakcyjne dla inwestorów, pamiętaj, że wszystkie zyski są przeznaczane z powrotem na działalność, więc nie otrzymasz żadnych dochodów z dywidendy od tych akcji.

Porada eksperta dotycząca kupowania akcji PayPala

Chociaż cena akcji PayPala znajduje się w wieloletnim trendzie wzrostowym od czasu debiutu giełdowego w 2015 r., podlegała zmienności do 20% (lub więcej). Daje to inwestorom możliwość kupowania na dołkach, a inwestorom spekulacyjnym zapewnia krótkoterminowe szanse na pozycje krótkie.
- kanirobinson
Kup akcje PayPal już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji PayPala

Decyzja o zainwestowaniu w akcje PayPala to nie tylko zrozumienie firmy, będące pierwszym punktem niniejszego przewodnika. Chodzi również o zrozumienie podstaw inwestowania, mądry wybór maklera giełdowego, określenie, ile chcesz zainwestować i zdecydowanie, jak długo chcesz inwestować.

1. Zrozum firmę

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z systemu PayPal i byłeś kupującym lub sprzedającym przedmioty w serwisie eBay jako osoba prywatna, biznes albo by przeprowadzać transakcje międzynarodowe, to będziesz mieć pewne pojęcie o tym, czy ta firma może nadal odnosić sukcesy. Innymi słowy, jeśli przysięgłeś sobie, że nigdy więcej nie będziesz korzystać z PayPala z powodu jakiegoś niekorzystnego zdarzenia, inni klienci mogliby dojść do tego samego wniosku. To właśnie miał na myśli odnoszący sukcesy inwestor Peter Lynch, mówiąc o inwestowaniu w (lub unikaniu) spółek w oparciu o Twoje osobiste doświadczenia.

Ponieważ jednak rozumienie firmy jako konsument jest subiektywne, należy również przeprowadzić obiektywną analizę fundamentalną, o czym była mowa wcześniej.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Więc zdecydowałeś, że akcje PayPala będą dobrą inwestycją. Ale czy wiesz, co tak naprawdę oznacza inwestowanie — co to znaczy być udziałowcem, jak korzystać z finansowych stron internetowych do badania akcji i jak obsługiwać internetową lub mobilną platformę maklerską? Ten i inne nasze przewodniki mogą pomóc w zrozumieniu podstaw inwestowania.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Aby kupić akcje PayPala lub jakiekolwiek inne akcje, potrzebujesz maklera giełdowego.

Najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest to, czy broker jest odpowiednio uregulowany w Twojej jurysdykcji, np. przez Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że możesz być chroniony przed niewypłacalnością brokera do 85 000 GBP w Wielkiej Brytanii dzięki programowi odszkodowań za usługi finansowe (FSCS). Jeśli handlujesz akcjami za pomocą lewarowanych zakładów na spready lub kontraktów na różnice kursowe (CFD), regulacje mogą również zapewnić Ci ochronę przed ujemnym saldem, co oznacza, że nie możesz stracić więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wpłaciłeś na swoje konto maklerskie.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują struktury opłat konkurencyjnych brokerów, obsługę klienta i zakres oferowanych rynków. Wielu brokerów pozwala poznać ich oraz ich platformy transakcyjne, przez pewien czas spekulując wirtualnymi pieniędzmi na koncie demo. Ten „papierowy handel” pomoże ci nauczyć się zasad, ale nie narazi cię na emocjonalne wzloty i upadki z powodu zysków i strat, które mogą wpłynąć na twoje wyniki handlowe.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Dwie złote zasady inwestowania to:

 1. Nigdy nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić lub których możesz potrzebować w najbliższym czasie
 2. Nigdy nie "zastawiaj domu" za jeden typ akcji, która może zbankrutować; zamiast tego zdywersyfikuj swoje aktywa

Istnieje trzecia zasada, która brzmi: „nigdy nie pożyczaj pieniędzy, aby inwestować”, ale dokładnie to robią inwestorzy, gdy zawierają transakcje lewarowane.

Jeśli masz do zainwestowania kwotę ryczałtową, zdecyduj się na co najmniej dziesięć akcji lub innych aktywów, w które chcesz ją zainwestować, z 10% swoich środków w każdej z nich. Jeszcze lepiej byłoby wybrać więcej akcji i upewnić się, że nie są one skorelowane (tj. nie wszystkie w tym samym sektorze, takim jak bankowość).

Jeśli możesz sobie pozwolić na zainwestowanie tylko niewielkiej kwoty miesięcznie, pozwoli to na dywersyfikację w czasie — a nie między aktywami — poprzez praktykowanie uśredniania kosztów w dolarach lub w funtach w celu uśrednienia ceny zakupu.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Twój harmonogram inwestycyjny określi rodzaje akcji, w które chcesz zainwestować; np. akcje wzrostowe do krótkoterminowych spekulacji lub akcje wartościowe z wypłatą dywidendy do inwestycji typu „kup i trzymaj”. Twoja skala czasowa inwestycji określi również, czy chcesz handlować za pomocą lewarowanych zakładów na spready i kontraktów CFD, czy inwestować za pośrednictwem efektywnego podatkowo konta do obrotu akcjami, takiego jak brytyjskie akcje i akcje ISA lub Self-Invested Personal Pension (SIPP).

A zatem czy oszczędzasz na emeryturę, studia dziecka, czy na krótkoterminową zabawę spekulacyjną?

Podsumowanie kupowania akcji PayPala

Teraz nadszedł czas na podsumowanie tego, czego nauczyłeś się z tego przewodnika.

Jednym z pierwszych inwestorów w przełomowy procesor płatności PayPal był Elon Musk, który następnie zrewolucjonizował inne branże, takie jak pojazdy elektryczne (jako dyrektor generalny Tesli). Chociaż Paypal przez wiele lat był głównym procesorem płatności w serwisie eBay, obecnie jest niezależną firmą. PayPal od wielu lat od pierwszej oferty publicznej notuje rosnące przychody i zyski na akcję oraz rosnącą cenę akcji. Firma nie wypłaca jednak dywidendy.

Jeśli chcesz już teraz zainwestować w akcje PayPala, musisz zarejestrować się w celu uzyskania konta do obrotu akcjami u maklera, znaleźć PayPal na podzielonej na kategorie liście akcji i złożyć zlecenie kupna po cenie notowanej (zlecenie market) lub za maksymalną cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić (zlecenie limit).

Jeśli nie jesteś gotowy do inwestowania w tej chwili, możesz przeczytać inne nasze przewodniki, aby poczuć się bardziej komfortowo z inwestowaniem, a może zacząć od „handlu papierowego” za pomocą rachunku demo maklera giełdowego.

Alternatywne akcje

Mediaset logo
Mediaset
GETVF
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...
Aker Solutions logo
Aker Solutions
AKRTF
...
...

Często zadawane pytania

 1. PayPal Holdings jest notowany na giełdzie Nasdaq pod symbolem giełdowym PYPL od 2015 roku.

 2. Chociaż PayPal nagrodził swoich akcjonariuszy zwrotami, które odmienią życie w postaci wzrostu wartości kapitału, nigdy nie nagradzał inwestorów dywidendami. Nie jest to niczym niezwykłym, ponieważ prawie dziewięćdziesiąt procent akcji S&P 500 nie wypłaca dywidend. W związku z tym jest mało prawdopodobne, aby PayPal zainicjował wypłatę dywidendy w najbliższym czasie.

 3. Jednym ze sposobów ochrony inwestycji w system PayPal jest złożenie ochronnego zlecenia stop poniżej ceny wejścia, aby automatycznie sprzedać swoje udziały z niewielką stratą, zanim przerodzi się ona w dużą stratę. Gdy Twoja pozycja osiągnie zysk, możesz przesuwać swoje zlecenie stop w górę, aby ochronić część zysku. Uważaj, aby nie ustawić zbyt ciasnej odległości zatrzymania na tej niestabilnej akcji.

 4. Kluczem do ochrony całego portfela jest dywersyfikacja. Objęcie udziałów w dziesięciu różnych firmach jest mniej ryzykowne niż włożenie wszystkich pieniędzy w jedną akcję. Jeszcze bardziej zdywersyfikuj inne nieskorelowane aktywa (takie jak złoto), które nie powinny spadać w tym samym czasie, co Twoje akcje.

 5. Analiza techniczna — co oznacza szukanie widocznych wzorców na wykresach cen — może być zastosowana do dowolnych akcji jako uzupełnienie analizy fundamentalnej. Inwestorzy często stosują analizę fundamentalną, aby zdecydować, które akcje kupić, oraz analizę techniczną, aby zdecydować, kiedy je kupić.

 6. PayPal jest uważany za akcje wzrostowe, co oznacza, że jego wysoki wskaźnik P/E jest uzasadniony ogromnym wzrostem zysków, którego inwestorzy oczekują w przyszłych latach.