Home » Akcje » Kup Telenor
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje Telenor (TELNF) w Polsce w 2024

Telenor logo
Telenor (TELNF)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

Telenor to norweska spółka telekomunikacyjna z większościowym udziałem rządu, która świadczy usługi telefonii komórkowej, transmisji danych i komunikacji medialnej w dziewięciu krajach skandynawskich i azjatyckich. Firma działa w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Tajlandii, Malezji, Bangladeszu, Pakistanie i Birmie. W październiku 2021 r. firma miała łącznie 188 mln abonentów. Spółka ma siedzibę w Fornebu w Oslo, a jej akcje są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo (OSE) pod oznaczeniem TEL. W USA jego akcje są notowane na rynku pozagiełdowym pod oznaczeniem TELNY.

Artykuł szczegółowo opisuje ważne aspekty działalności Telenoru, pokazuje, jak kupować jego akcje i wyjaśnia, dlaczego warto w niego zainwestować.

Jak kupować akcje TELNF w 5 prostych krokach

  1. 1
    Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
  2. 2
    Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
  3. 3
    Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
  4. 4
    Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
  5. 5
    Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji Telenor

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

  • Funkcja copy trading
  • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
  • Handel bez prowizji

Minusy

  • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

  • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
  • Integracja MetaTrader
  • Handel bez prowizji

Minusy

  • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

  • Świetny wybór platformy
  • Konta demo

Minusy

  • Wysokie spready
  • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Telenorze

Inwestorzy przed zakupem zbierają ważne informacje o spółce, takie jak jej historia, strategia biznesowa, źródła przychodów i ostatnie wyniki akcji. Posiadanie informacji o firmie i wydarzeniach w branży może pomóc w podejmowaniu świadomych i właściwych decyzji inwestycyjnych, ponieważ można uniknąć inwestowania na przeczucie.

Historia Telenoru

Telenor, nazwany Telegrafverket, został założony przez rząd norweski w 1855 roku jako jedyny dostawca usług telegraficznych, aby stworzyć system szybkiej komunikacji w całym kraju. W 1860 telegraf dotarł do większości miast Norwegii. Pierwsza usługa telefoniczna została uruchomiona w Norwegii w 1878 roku.

W kolejnych latach usługi telegraficzne i telefoniczne nadal rozwijały się w Norwegii. W 1901 r. ustawa telegraficzna upoważniła państwo norweskie do wyłącznego świadczenia usług telefonicznych w Norwegii. W latach 1900-1960 osiągnięto różne kamienie milowe w usługach telefonicznych: uruchomiono centrale telefoniczne i uruchomiono satelitarne połączenie telefoniczne między Norwegią a USA.

Firma wprowadziła pierwszy w Norwegii ręczny telefon komórkowy w 1966 roku. Telenor zmienił swoją nazwę w 1969 roku z Telegrafverket na Televerket. W 1974 roku firma przejęła Andebu Telephone Association, ostatniego prywatnego operatora telefonicznego w Norwegii. Firma rozszerzyła swoją działalność na arenie międzynarodowej i weszła do Rosji w 1992 roku, nabywając 13% udziałów w rosyjskim operatorze Northwest GSM. W latach 1995-1997 firma rozpoczęła działalność w Irlandii, Austrii, Czarnogórze, Bangladeszu i Grecji.

Spółka weszła w skład konsorcjum w 1997 roku, aby rozwijać sieci komórkowe w Niemczech i na Ukrainie. W ciągu następnych dwóch lat wystrzeliła dwa satelity, Thor II i Thor III, aby wesprzeć swoje operacje. W 2000 r. rząd norweski zredukował swój udział w spółce do 62,4%, a firma została notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. W tym samym roku spółka wkroczyła do Tajlandii i Danii.

W 2001 roku firma opuściła Niemcy i Irlandię. W 2004 roku weszła do Pakistanu i zakończyła swoją działalność w Grecji. Telenor osiągnął kamień milowy w postaci osiągnięcia 100 milionów abonentów w 2006 roku, w którym wszedł do Szwecji i Serbii.

W 2008 roku Telenor kupił 60% udziałów w Unitech Wireless (Indie) i wszedł na rynek indyjski pod marką Uninor. W 2011 roku firma przekroczyła 100 milionów abonentów w Azji. Wkraczanie Telenoru na rynki międzynarodowe było kontynuowane wraz z wejściem do Bułgarii w 2013 roku. W 2014 roku firma weszła do Birmy, a w tym samym roku bank Telenor został pierwszym bankiem internetowym, który rozpoczął działalność w Serbii. Spółka zbyła swoją działalność w Indiach w 2017 roku i sprzedała ją Bharti Airtel, indyjskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu. W 2021 r. opuścił Birmę po wojskowym zamachu stanu, który stworzył niepewne otoczenie biznesowe w kraju.

Jaka jest strategia Telenoru?

Strategia i ambicje Telenoru opierają się na trzech kluczowych filarach: rozwoju, modernizacji i odpowiedzialnym biznesie. Mając na uwadze swoją strategię, Telenor dąży do rozwoju i modernizacji swojej podstawowej działalności przy jednoczesnej poprawie efektywności.

W ramach swojej strategii kierownictwo firmy ma na celu osiągnięcie do 2022 r. wzrostu ruchu i przychodów z subskrypcji nawet o 2%. Nowe możliwości rozwoju, które spółka może wykorzystać, obejmują badania i rozwój związane z 5G, postęp technologiczny i odkrywanie nowych możliwości.

Bycie odpowiedzialnym podmiotem gospodarczym stanowi również jeden z głównych filarów jego strategii. Firma koncentruje się na byciu organizacją odpowiedzialną społecznie i uruchamia projekty rozwojowe lub inne korzystne projekty dla obszarów bliskich jej działalności biznesowej.

Telenor strategicznie stworzył dwa regionalne huby - skandynawskie i azjatyckie. Zarządzane przez doświadczonych menedżerów centra koncentrują się na rozwoju w swoich regionach i zapewniają, że firmy przestrzegają głównych zasad i priorytetów ustalonych centralnie przez kierownictwo.

Jak Telenor zarabia pieniądze?

Telenor uzyskuje przychody z działalności w dziewięciu krajach, w tym w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Tajlandii, Malezji, Bangladeszu, Pakistanie i Birmie. Spólka dzieli swoje źródła przychodów na następujące kategorie:

  • Usługi operacji mobilnych: ruch głosowy i niegłosowy, roaming wychodzący, przychodzący i krajowy, operatorzy usług i operatorzy wirtualnych sieci komórkowych i inne.
  • Towary do użytku mobilnego: sprzedaż telefonów i innego sprzętu konsumenckiego.
  • Usługi stacjonarne: usługi telewizyjne i transmisji danych, opłaty za połączenia kablowe, DSL, światłowodowe i inne.
  • Towary stałej eksploatacji: sprzedaż sprzętu klientom.
  • Subskrypcje komórkowe przedpłacone i abonamentowe: zaliczki za abonamenty oraz płatności otrzymane po wystawieniu faktur klientom.

Jak Telenor radził sobie w ostatnich latach?

Akcje Telenoru utrzymują się na stałym poziomie przy obecnej cenie 138 NOK w porównaniu do 134 NOK pięć lat temu 12 października 2016 r. W okresie 5 lat (od października 2016 r. do października 2021 r.) akcje testowały maksima na poziomie 185 NOK w 2017 i 2018 r. a potem jeszcze dwa razy w 2019 roku.

Źródło: Euronext.com

Analiza fundamentalna Telenoru

Analiza fundamentalna spółki zapewnia cenny wgląd w wartość godziwą jej akcji, co może pomóc w ustaleniu, czy akcje są tanie, czy drogie w obecnej cenie. Najczęstsze fundamentalne wskaźniki analizowane przez inwestorów obejmują wskaźnik P/E, przychody, zyski, zysk na akcję, stopę dywidendy i przepływy pieniężne.

Przychody Telenoru

Przychody mierzą wartość pieniężną produktów lub usług, które spółka sprzedała w określonym okresie. Inwestorzy wolą inwestować w spółki z historią stałego wzrostu przychodów, ponieważ obrazuje to duży popyt na produkty lub usługi firmy.

Przychody są również powszechnie nazywane sprzedażą lub górną linijką i zwykle są pierwszą pozycją w rachunku zysków i strat publikowanym przez spółkę. Telenor odnotował w II kwartale 2021 roku przychody w wysokości 27,1 mld.

Zysk na akcję Telenoru

Zysk na akcję lub EPS reprezentuje dochód lub dochód dostępny dla każdej akcji zwykłych w obrocie. Miernik oblicza się, dzieląc zysk netto pomniejszony o ewentualne dywidendy dla akcjonariuszy uprzywilejowanych przez średnią liczbę akcji zwykłych występujących w danym okresie. Na przykład, jeśli firma odnotowała zysk netto w wysokości 10 milionów USD, podczas gdy średnia liczba akcji zwykłych w obrocie w tym okresie wynosiła 1 milion USD, jej EPS wyniesie 10. Oznacza to, że za każdą pozostającą w obrocie akcję dostępne jest 10 USD zarobków.

Miarę EPS-u można znaleźć w rachunku zysków i strat spółki i często jest ona prezentowana w dwóch formach: podstawowej i rozwodnionej. Rozwodniony zysk na akcję różni się od podstawowego obliczenia średniej liczby akcji zwykłych występujących w obrocie poprzez uwzględnienie w akcjach zamiennych papierów wartościowych, takich jak akcje uprzywilejowane i obligacje, co osłabia pomiar.

Akcje o wysokim wzroście zysków na akcję sugerują wysoki wzrost zysków i mogą być przyzwoitą opcją inwestycyjną. W II kwartale 2021 r Telenor raportował zysk na akcję w wysokości 1,51 NOK.

Stosunek P/E Telenoru

Stosunek ceny do zysku lub wskaźnik P/E oblicza wielokrotności ceny, po której notowane są akcje, w stosunku do jej zysku na akcję lub EPS-u. Miernik oblicza się, dzieląc cenę akcji przez zysk na akcję. Na przykład, jeśli cena akcji wynosi 50 USD za akcję, a jej zysk na akcję wynosi 5 USD, wskaźnik P/E wyniesie 10x. Oznacza to, że akcje są notowane po 10-krotności EPS.

Wskaźnik P/E jest zwykle obliczany w oparciu o kroczące 12 miesięcy, co oznacza, że do jego obliczenia wykorzystywany jest EPS z poprzednich 12 miesięcy. Wskaźnik TTM P/E Telenor na dzień 11 października 2021 r. wyniósł 18,41x.

Stopa dywidendy Telenoru

Wypłaty gotówki przez spółkę z jej zysku na rzecz akcjonariuszy nazywane są dywidendami. Zarząd jest uprawniony do ogłaszania dywidendy zgodnie z polityką dywidendową spółki oraz mając na uwadze sytuację biznesową. Inwestorzy, którzy posiadają akcje przed datą ex-dywidendy, są uprawnieni do otrzymania zadeklarowanej przez spółkę dywidendy.

Stopa dywidendy to roczna dywidenda na akcję, którą wypłaciła spółka, wyrażona jako procent ceny rynkowej akcji. Jest obliczana poprzez podzielenie rocznych dywidend przez aktualną cenę akcji i pomnożenie wyniku przez 100, aby wyrazić metrykę w procentach.

Stopa wypłaty dywidendy dla Telenoru za 12 miesięcy na dzień 11 października 2021 r. wyniosła 6,48% przy wskaźniku wypłaty 73%.

Przepływy pieniężne Telenoru

Wolne przepływy pieniężne spółki oblicza się, odejmując nakłady inwestycyjne od jej operacyjnych przepływów pieniężnych. Dodatnie i wysokie wolne przepływy pieniężne są zachęcającym sygnałem i oznaczają, że spółka generuje wystarczającą ilość gotówki z działalności operacyjnej, aby sfinansować swoje nakłady inwestycyjne oraz dywidendy i odsetki.

Wartość środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych spółki można wyświetlić na rachunku przepływów pieniężnych, który oznacza ilość środków pieniężnych posiadanych w momencie sporządzania sprawozdania. Na koniec II kwartału 2021 r. spółka miała łączne wolne przepływy pieniężne w wysokości 2,1 mld NOK.

Dlaczego warto kupować akcje Telenoru?

Akcje Telenoru mogą być odpowiednią perspektywą inwestycyjną ze względu na dochodowy biznes i rozległą działalność w regionach skandynawskich i azjatyckich. Oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w akcje Telenoru.

  • Spółka wygenerowała solidny 2% wzrost przychodów w zakresie subskrypcji i ruchu (S&T) i dodała 2 miliony nowych abonentów do swojej bazy klientów w drugim kwartale 2021 roku.
  • Spółka ma silną pozycję finansową, ponieważ w II kwartale 2021 r. miała 2,1 mld NOK wolnych przepływów pieniężnych.
  • Grupa Telenor od wielu lat konsekwentnie wypłaca dywidendy, co czyni ją przyzwoitym rozwiązaniem dla inwestorów dywidendowych.

Porada eksperta dotycząca zakupu akcji Telenoru

Akcje Telenoru w 2021 r. praktycznie pozostały na niezmienionym poziomie od października 2016 r., co może sprawiać wrażenie, że są nieodpowiednie do inwestycji długoterminowych. Co roku zapewniają jednak akcjonariuszom rozsądne dywidendy, co powinno stanowić dla nich odpowiednią rekompensatę. Możesz zwiększyć swój zwrot, kupując akcje na spadkach, aby zwiększyć swoje zyski kapitałowe, a także uzyskiwać dywidendy wypłacane przez spółkę. Jeśli chcesz otwierać pozycje krótkoterminowe na tych akcjach, powinieneś przestudiować ich akcję cenową, a także rozważyć krótkoterminowy handel spółką lub katalizatorami branżowymi.
Kup akcje Telenor już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Telenoru

Istnieje kilka sprawdzonych wskazówek, które mogą pomóc uniknąć typowych pułapek inwestycyjnych i umożliwić uzyskanie wyższych zwrotów z inwestycji. Możesz rozważyć skorzystanie z poniższych wskazówek przed zakupem akcji Telenoru.

1. Zrozum spółkę

Zrozumienie spółki oznacza uświadomienie sobie jej działalności biznesowej, otoczenia konkurencyjnego, finansów, ryzyka, mocnych stron oraz czynników specyficznych dla firmy i branży. Gdy zapoznasz się z ważnymi szczegółami dotyczącymi spółki, będziesz mógł podejmować lepsze decyzje inwestycyjne.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Zrozumienie podstaw inwestowania jest niezbędne dla Twojej strategii inwestycyjnej, ponieważ pozwoli Ci generować zwroty przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego ryzyka. Jedną z podstawowych zasad inwestowania jest tworzenie portfela akcji z różnych sektorów, który zdywersyfikuje Twoje portfolio i rozłoży ryzyko na wiele różnych akcji. Jeśli chcesz handlować krótkoterminowo, możesz zastosować podstawowe strategie zarządzania ryzykiem, takie jak ustawienie punktów stop-loss dla każdej transakcji, co ograniczy ryzyko spadków.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Wybór odpowiedniego brokera do Twojej inwestycji ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu jako tradera lub inwestora. Brokerzy starają się wyróżnić, oferując handlowcom i inwestorom różne funkcje. Spośród niezliczonej liczby brokerów dostępnych na rynku, wybór tego najlepszego może być trudny. Oto niektóre z funkcji, które powinien oferować Twój broker:

  • Rejestracja u lokalnego regulatora.
  • Dostęp do zaawansowanej platformy transakcyjnej, która działa na wszystkich systemach operacyjnych i urządzeniach, w tym na smartfonach.
  • Niskie opłaty transakcyjne, prowizje i spready, które obniżą Twoje koszty handlowe.
  • Dostęp do handlu szeroką gamą papierów wartościowych.
  • Proste i popularne metody wpłat i wypłat.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Eksperci odradzają przysłowiowe umieszczanie wszystkich jajek w jednym koszyku, ponieważ narażałoby to Twój kapitał na duże ryzyko. Jeśli znajdziesz atrakcyjną okazję inwestycyjną, powinieneś zainwestować tylko część swoich pieniędzy, aby zmniejszyć swoją zależność od ryzyka i zwrotu z pojedynczego aktywa. Jeśli jesteś inwestorem intraday lub krótkoterminowym, powinieneś podejmować tylko te transakcje, które mają stosunek ryzyka do zysku co najmniej większy niż dwa. Zaawansowani traderzy ryzykują maksymalnie 1 do 2% swojego kapitału na transakcję, co zapewnia, że nie poniosą ogromnych strat.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Musisz ustalić cel inwestycyjny, który pozwoli Ci stworzyć dostosowaną do jego osiągnięcia strategię. Na przykład, jeśli masz dwadzieścia kilka lat i chcesz odkładać na emeryturę do 60. roku życia, możesz opracować strategię oszczędzania pieniędzy z wypłaty każdego miesiąca i umieszczania ich na koncie emerytalnym zarządzanym przez menadżera funduszu. W oparciu o cel, jakim jest oszczędzanie na emeryturę i mając na uwadze Twój obecny wiek, zarządzający funduszem emerytalnym może podjąć decyzję o przyjęciu agresywnej strategii inwestycyjnej, przeznaczając większą część kapitału na akcje, aby osiągnąć wysokie zyski, ponieważ możesz sobie pozwolić na podejmowanie ryzyka na wczesnym etapie kariery. Dlatego powinieneś zdecydować się na rozsądny cel, który można stosunkowo łatwo osiągnąć bez stosowania strategii inwestycyjnych wysokiego ryzyka, aby uzyskać wyższe zyski.

Konkluzja odnośnie zakupu akcji Telenoru

Grupa Telenor jest jedną z największych spółek pod względem kapitalizacji rynkowej w Norwegii. Spółka ma silną pozycję biznesową, napędzaną swoimi możliwościami technologicznymi i doskonałymi usługami dla swoich klientów. Spółka regularnie osiąga świetne wyniki finansowe, co świadczy o jej solidnym modelu biznesowym i strategii. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia celów na lata 2021-22 w zakresie wzrostu przychodów z subskrypcji organicznych i ruchu, EBITDA oraz wskaźnika Capex do sprzedaży.

Jeśli chcesz kupić akcje Telenoru, musisz otworzyć konto u maklera giełdowego. Możesz otworzyć swoje konto online, wypełniając formularz i przesyłając dokumenty tożsamości, takie jak dowód zamieszkania i dowód osobisty. Po pomyślnej weryfikacji Twoich dokumentów, broker otworzy Twoje konto, które będziesz mógł zasilić dowolną z popularnych metod wpłat.

Jeśli chcesz odkryć ciekawsze akcje, możesz przejrzeć naszą stronę internetową, która zawiera szczegółowe recenzje setek międzynarodowych akcji, które mogą przynieść Ci korzystne zwroty.

Alternatywne akcje

Mediaset logo
Mediaset
GETVF
...
...
JSW logo
JSW
JSWSTEEL
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...

Często zadawane pytania

  1. Akcje Telenoru mogą podlegać zmienności w reakcji na różne czynniki, w tym między innymi wejście Telenoru na nowy rynek, ekspansję sieci lub możliwości technologicznych, wejście na rynek konkurenta.

  2. Telenor jest narażony na szereg ryzyk, które obejmują między innymi ryzyka geopolityczne i regulacyjne wynikające z działalności zagranicznej, ryzyko walutowe, ryzyko związane z licencjonowaniem widmowym, ryzyko makroekonomiczne.

  3. Akcje Telenoru zapewniają akcjonariuszom regularne coroczne dywidendy wraz z szansą na uzyskanie zysków kapitałowych. Kluczem do sukcesu jest kupowanie akcji przy spadkach, aby obniżyć swój punkt wejścia i osiągnąć podwójne zyski.

  4. Możesz handlować akcjami Telenoru przez krótki okres, doinformowując się na bieżąco o wszelkich krótkoterminowych czynnikach, które mogą wpłynąć na ich cenę. W przypadku braku jakichkolwiek impulsów, możesz przeanalizować wykres cenowy Telenoru i skorzystać ze wskaźników technicznych do handlu jego akcjami.

  5. Wskaźnik wypłat Telenor wynoszący 73% sugeruje, że w danym okresie spółka wypłaciła 73% swoich zysków w formie dywidendy.

  6. Aby określić, czy warto kupić akcje po obecnej cenie rynkowej, należy przeanalizować różne fundamentalne wskaźniki, wliczając te, o których wspomnieliśmy powyżej, i porównać je z odpowiednikami w branży.