Home » Akcje » Kup NVIDIA
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje NVIDIA (NVDA) w Polsce w 2024

NVIDIA logo
NVIDIA (NVDA)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

NVIDIA to amerykańska firma, która projektuje i produkuje komputerowe procesory graficzne. Znana głównie jako „producent chipów”, jest jedną z wiodących firm w branży półprzewodników.

Oprócz branży produkującej chipy oferuje między innymi platformy i systemy centrów danych dla AI (sztucznej inteligencji) oraz rozwiązań sieciowych i wzajemnych połączeń. Krótko mówiąc, działa globalnie jako firma zajmująca się przetwarzaniem wizualnym.

Firma NVIDIA z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii jest jedną z wiodących amerykańskich firm technologicznych, światowym liderem w branży. Inwestorzy w akcje NVIDIA chcą uzyskać dostęp do sektora technologicznego, który ma ogromny potencjał w miarę szybkiego postępu świata w kierunku całkowicie cyfrowych rozwiązań.

Jak kupować akcje NVDA w 5 prostych krokach

 1. 1
  Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
 2. 2
  Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
 3. 3
  Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
 4. 4
  Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
 5. 5
  Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji NVIDIA

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Funkcja copy trading
 • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

 • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
 • Integracja MetaTrader
 • Handel bez prowizji

Minusy

 • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

 • Świetny wybór platformy
 • Konta demo

Minusy

 • Wysokie spready
 • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o NVIDII

Zanurzmy się i dowiedzmy się więcej o historii, strategii firmy NVIDIA, jej sposobach zarabiania pieniędzy i jej wynikach w ostatnich latach.

Historia NVIDII

Firma powstała w 1993 roku i działa w dwóch segmentach. Najbardziej znana jest publiczności ze swojego segmentu graficznego, odpowiedzialnego za procesory graficzne GeForce używane do gier i komputerów PC. Poza grafiką firma zajmuje się informatyką i sieciami, gdzie oferuje systemy dla sztucznej inteligencji, opracowuje między innymi umowy na rozwój autonomicznej jazdy oraz rozwiązań dla pojazdów autonomicznych.

Założyciele NVIDII (Jensen Juang, Chris Malachowsky i Curtis Priem) powołali firmę do życia z założeniem, że komputer PC stanie się urządzeniem konsumenckim. Ich zakład opłacił się, ponieważ NVIDIA stała się pierwszym dostawcą sterowników Microsoft DIRECTX.

W 1999 r. firma była notowana na Nasdaq z ceną 12 USD na akcję, a obecnie jest notowana prawie 20 razy wyżej. Niedawno ogłosiła partnerstwo z Google Cloud w celu stworzenia AI-on-5G Lab, w miarę jak technologia 5G rozprzestrzenia się na całym świecie.

Jaka jest strategia NVIDII?

NVIDIA to firma, która wprowadza liczne innowacje oraz inwestuje w nowe technologie. Jako pierwsza wynalazła procesor graficzny, czyli GPU, kształtując przyszłość całej branży. Obecnie rozszerza swoją działalność w obszarach takich jak 5G, wprowadzając jednocześnie innowacje w segmencie GPU.

Jak NVIDIA zarabia pieniądze?

Firma produkuje i dystrybuuje procesory graficzne lub chipy używane do gier i komputerów PC. Poza tym rozszerzyła swoją działalność o inne powiązane obszary, takie jak sztuczna inteligencja czy 5G.

NVIDIA sprzedaje swoje produkty i usługi producentom komputerów i samochodów, firmom mapującym, dostawcom usług internetowych i chmurowych, żeby wymienić tylko kilka. Firma zatrudnia blisko 19 000 osób.

Jak NVIDIA radziła sobie w ostatnich latach?

Cena akcji NVIDII jest bliska swoim rekordowym poziomom i w ostatnich latach wyprzedziła rynek. Dzieje się tak, ponieważ sektor technologiczny jako pierwszy wyszedł z recesji wywołanej pandemią, gdyż konsumenci musieli dostosować się do nowych trendów, takich jak praca zdalna. Gospodarstwa domowe zainwestowały w nowe komputery i oprogramowanie, a firma NVIDIA dostarczała swoim partnerom biznesowym odpowiednie produkty i rozwiązania.

Co więcej, po stopniowym ponownym otwarciu gospodarki po rozległych blokadach, świat dowiedział się, że wąskie gardła w zaopatrzeniu wpływają na łańcuch dostaw. W rezultacie braki w branży produkującej chipy doprowadziły do wyższych cen większości produktów NVIDII, co jeszcze bardziej podsyciło jej wyniki finansowe i giełdowe.


Analiza fundamentalna NVIDII

Analiza fundamentalna jest niezbędna w wycenie firmy. Poniższe sekcje skoncentrują się na przychodach firmy NVIDIA, jej zyskach na akcję, stosunku cena/zysk, stopie dywidendy oraz pozycji przepływów pieniężnych.

Przychody NVIDII

Pozycja przychodów firmy pokazuje, ile sprzedała w danym okresie. Przychody są wykazywane w rachunku zysków i strat, a ich prognozy pomagają inwestorom ocenić cenę akcji spółki w stosunku do przyszłych przepływów pieniężnych.

W przypadku NVIDII oczekiwany przychód na ten rok wynosi ponad 16 miliardów dolarów i ma się potroić w ciągu najbliższych pięciu lat. Ale oczywiście są to tylko szacunki, a dokładniejsze informacje można znaleźć, czytając kwartalny raport zysków i postępując zgodnie z wytycznymi zarządu.

Zyski na akcję NVIDII

Jak sama nazwa wskazuje, zysk na akcję lub EPS pokazują zysk netto, jaki firma osiągnęła na jedną akcję. Im wyższa liczba, tym lepsza cena akcji, a inwestorzy będą w lepszej sytuacji, znając rynkowe szacunki dotyczące kwartalnego EPS. Nawet jeśli firmie uda się zarobić, jeśli rynek był przygotowany na wyższe szacunki, a rzeczywiste dane nie są zgodne z oczekiwaniami, cena akcji natychmiast się dostosuje.

Szacuje się, że EPS firmy NVIDIA osiągnie 2,43 USD do końca 2021 r. i stopniowo wzrośnie – ponad dwukrotnie do 2024 r. i ponad trzykrotnie do 2026 r.

Współczynnik P/E NVIDII

Wskaźnik P/E lub wskaźnik cena/zysk pokazuje, ile inwestorzy są dzisiaj gotowi zapłacić za jednego dolara, który firma generuje w postaci zysku. Jak sugeruje nazwa wskaźnika, wskaźnik P/E dzieli aktualną cenę rynkową jednej akcji przez zysk na akcję.

Jeśli zarobki są uśredniane w skali rocznej, to poprzez podzielenie tych dwóch inwestorzy mają wyobrażenie o tym, ile czasu zajmie firmie spłata inwestycji po aktualnej cenie rynkowej. Na przykład handel akcjami NVIDII w 2021 r. następował ze wskaźnikiem P/E wynoszącym 90,85, co oznacza, że zarobienie wystarczającej ilości pieniędzy na spłatę inwestycji zajmie firmie ponad 90 lat.

Im wyższy wskaźnik P/E, tym mniej atrakcyjna jest firma. Niektórzy inwestorzy są jednak skłonni zapłacić więcej, jeśli zdyskontowane przyszłe przepływy pieniężne wskazują, że wartość rzeczywista ceny akcji spółki jest większa niż jej aktualna cena rynkowa. Na przykład oczekuje się, że wskaźnik P/E NVIDII spadnie do zaledwie 28,5 w 2026 r., znacznie poniżej obecnej wartości.

Stopa dywidendy NVIDII

Dywidendy to jeden ze sposobów nagradzania inwestorów spółki. NVIDIA jest spółką wypłacającą dywidendy ze wskaźnikiem wypłaty dywidendy na poziomie 3,84% i stopą dywidendy na poziomie 0,07%.

Stopa dywidendy pokazuje, jaki procent ceny akcji spółka płaci co roku. Może więc spaść przy gwałtownym wzroście ceny, jeśli spółka nie zwiększy dywidendy. NVIDIA zwiększyła swoją dywidendę o 6,83% w ciągu ostatnich pięciu lat.

Przepływy pieniężne NVIDII

Inną podstawową miarą, na której inwestorzy lubią się skupiać, jest pozycja wolnych przepływów pieniężnych. Wolne przepływy pieniężne pokazują, ile pozostało po opłaceniu wszystkich kosztów utrzymania działalności.

Pożądana jest znaczna pozycja wolnych przepływów pieniężnych, ponieważ firma może dzięki temu finansować ekspansję na nowe rynki i projekty badawczo-rozwojowe, zatrudniać więcej osób do rozwoju firmy itd. Przewiduje się, że wolne przepływy pieniężne NVIDII w 2021 r. wyniosą 4,597 mld USD, a do końca 2025 r. mają osiągnąć 10,22 USD.

Dlaczego warto kupować akcje NVIDII?

NVIDIA płynie na fali technologii jako jeden z liderów w swojej branży. Była to jedna z pierwszych spółek, które odnotowały wzrost kursu akcji po spadku pandemii COVID-19 i która również skorzystała z ponownego otwarcia gospodarczego.

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć, dlaczego warto kupić akcje NVIDII:

 • Pandemia COVID-19 doprowadziła do zmiany zachowań konsumentów. Firmy technologiczne przodowały w miarę pojawiania się nowych trendów, pokazując, że cyfryzacja jest drogą naprzód.
 • Silna pozycja wolnych przepływów pieniężnych
 • Firma działa z marżą zysku brutto na poziomie 63,76%, wyższą niż mediana sektora 49,04%.

Porada eksperta dotycząca kupowania akcji NVIDII

Cena akcji NVIDIA znacznie wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat, ale trendy w branży sugerują, że prawdopodobny jest większy wzrost. Nigdy nie jest błędem kupowanie, gdy rynek jest w sile, a tacy inwestorzy mogą koncentrować się na uzyskaniu ekspozycji na akcje NVIDII, o ile cena nadal osiąga wyższe szczyty i wyższe dołki, czyli formacje, które zazwyczaj tworzą się na rynkach wschodzących.
- jaysonderrick
Kup akcje NVIDIA już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji NVIDII

Przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w jakąkolwiek spółkę, dobrze jest zachować należytą staranność, aby lepiej zrozumieć biznes i proces inwestycyjny.

Zrozum firmę

Punktem wyjścia jest zrozumienie, czym zajmuje się firma i jak zarabia. Niezbędna jest rentowność, ale także obecna i przyszła sytuacja w zakresie przepływów pieniężnych, polityka wypłaty dywidendy, trendy w branży itp. Analiza fundamentalna pomaga uzyskać lepszy obraz modelu biznesowego firmy i stanowi podstawę do porównania wyników finansowych z jej konkurentami. W ten sposób inwestorzy mogą porównać dwie lub więcej spółek i zdecydować, czy warto zapłacić cenę rynkową za jedną akcję.

Zrozum podstawy inwestowania

Inwestorzy nie potrzebują zaawansowanego know-how, ale pomaga to zrozumieć podstawy inwestowania. Aspekty takie jak swobodny przepływ gotówki, stosunek ceny do zarobków, rodzaje zleceń do wykorzystania podczas handlu oraz sposób obliczania wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego to tylko kilka z tych, które pomagają w procesie inwestowania.

Ostrożnie wybierz swojego brokera

Inwestorzy wybierają danego brokera z różnych powodów. W zależności od zastosowanej strategii, jeden broker może być bardziej odpowiedni niż inny. Na przykład inwestorzy mogą chcieć sprawdzić oferowane spready, rodzaje zleceń, z których można skorzystać, czy dozwolona jest sprzedaż krótka i po jakim koszcie, jakie są prowizje brokera, jakie są warunki wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i jak długo zajmuje wpłata lub wypłata środków.

Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Następnym krokiem w procesie inwestowania jest podjęcie decyzji, ile chcesz zainwestować. Po pierwsze, nikt nie powinien inwestować pieniędzy, na utratę których nie może sobie pozwolić. Aby kontynuować, po sfinansowaniu rachunku handlowego, mądrze jest rozłożyć inwestycje na wiele rynków, segmentów i branż, aby uzyskać korzyści z dywersyfikacji i uniknąć dużej ekspozycji na jakąkolwiek jedną firmę. Pożyczanie pieniędzy na zakup akcji nie jest mądre, ponieważ dźwignia może obrócić się przeciwko tobie. Chociaż dźwignia zwiększa zyski, prowadzi również do strat, ponieważ konto handlowe jest bardziej podatne na wszelkie niewielkie spadki rynkowe.

Zdecyduj się na cel swojej inwestycji

Wreszcie, dlaczego chcesz inwestować? Jaki jest cel inwestowania na giełdzie? Czy jest to chęć posiadania udziału w dochodowej firmie, czy po prostu fakt, że podobają Ci się jej produkty lub usługi? Czy jest to inwestowanie długoterminowe czy krótkoterminowe? Wyznaczanie celów oznacza planowanie, a planowanie prowadzi do udoskonalenia systemu zarządzania pieniędzmi.

Podsumowanie zakupu akcji NVIDII

NVIDIA to innowacyjna firma w branży półprzewodników. Działa z marżą zysku brutto większą niż mediana sektora i jest firmą zajmującą się przetwarzaniem wizualnym.

Inwestorzy chcący kupić akcje NVIDII mogą chcieć wybrać pożądanego maklera giełdowego, otworzyć konto, wyszukać akcje NVIDII i utworzyć zlecenie. Handel może odbywać się po cenie rynkowej lub na z góry określonym przyszłym poziomie. W tym drugim przypadku zlecenia oczekujące instruują brokera, kiedy wykonać zlecenie.

Inwestorzy, którzy nie są jeszcze gotowi, mogą zapoznać się z innymi materiałami edukacyjnymi, zanim przeznaczą realne środki na giełdę. Ponadto otwarcie rachunku demo u brokera pomaga zidentyfikować rynki dostępne do handlu, funkcje platformy transakcyjnej oraz sposób, w jaki broker realizuje zlecenia.

Alternatywne akcje

Mediaset logo
Mediaset
GETVF
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...
Aker Solutions logo
Aker Solutions
AKRTF
...
...

Często zadawane pytania

 1. Tak. Aby to zrobić, upewnij się, że korzystasz z niektórych zleceń dostępnych na platformie transakcyjnej udostępnionej przez maklera giełdowego. Na przykład, jeśli cena jednej akcji NVIDII wzrośnie do 250 USD, a Ty już ją posiadasz od czasu, gdy jej wartość wynosiła 200 USD, możesz chcieć chronić część zysków. Aby to zrobić, możesz użyć zlecenia stop-loss i ustawić je powyżej ceny wejścia, powiedzmy 225 USD. W ten sposób, jeśli cena akcji spadnie do 225 USD, broker zlikwiduje twoją pozycję, podczas gdy na Twoim koncie zostaną zaksięgowane częściowe zyski. W idealnym przypadku powinieneś ustawić zlecenie stop-loss na takim poziomie, który nie zostanie osiągnięty przez żadne niewielkie cofnięcie, a jeśli zostanie osiągnięty, by i tak zaksięgować zysk.

 2. NVIDIA jest notowana w Stanach Zjednoczonych, a amerykańskie firmy, które decydują się na wypłatę dywidendy, robią to co kwartał. To duża różnica między firmami amerykańskimi i europejskimi, ponieważ te ostatnie zwykle wypłacają dywidendę tylko raz w roku. Wielu inwestorów decyduje się na reinwestowanie swoich dywidend, co oznacza, że są gotowi na dalsze zwiększanie swoich zysków. Jeśli Ty też chcesz, to dywidenda kwartalna jest lepsza niż dywidenda wypłacana tylko raz w roku.

 3. Wszystkie inwestycje niosą ze sobą pewien stopień ryzyka. Ceny na giełdzie mogą rosnąć lub spadać, a kupowanie akcji NVIDII nie gwarantuje, że cena będzie nadal rosnąć. Ważna jest też strategia inwestycyjna. Niektórzy traderzy kupują akcje z marżą, chcąc bardziej uczestniczyć w wzroście akcji. Handel na marży jest bardziej ryzykowny, ponieważ dźwignia zwiększa również straty, a nie tylko wygrane. Aby lepiej zarządzać ryzykiem, inwestorzy mogą chcieć zainwestować tylko pewien procent rachunku handlowego w dowolne akcje i rozłożyć ryzyko poprzez dywersyfikację inwestycji na wiele branż i firm.

 4. To nie byłby pierwszy raz. Inwestorzy sprawdzający historyczne ceny i recesje gospodarcze mogą pamiętać bańkę technologiczną z końca lat 90., kiedy załamały się giełdy internetowe. Podczas gdy bańka doprowadziła do spadku cen na giełdzie, akcje odbiły się od minimów, ponieważ sektor technologiczny okazał się odporny. To, czy jest w bańce, nie powinno mieć znaczenia – o ile inwestorzy stosują zasady ochronne, aby zabezpieczyć swoje inwestycje.

 5. Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, upewnij się, że zawsze korzystasz ze zleceń stop-loss i regularnie je aktualizuj zgodnie z ruchem na giełdzie; możesz również zdecydować się na zlecenie trailing stop-loss, które automatycznie aktualizuje się zgodnie ze zmianami cen. Po drugie, upewnij się, że handlujesz u regulowanego brokera, który oddziela środki klientów od środków potrzebnych do prowadzenia działalności. W ten sposób, jeśli cokolwiek stanie się z działalnością brokerską, regulator zainterweniuje, aby chronić klienta. Po trzecie, szukaj brokerów, którzy oferują ochronę przed ujemnym saldem.

 6. Cena akcji NVIDII była w ostatnich latach drastycznie wyższa, ale nie oznacza to, że hossa w najbliższym czasie ustanie. Nie oznacza to również, że rynek nie może spaść. Jedną z rzeczy do rozważenia jest linia byka/niedźwiedzia. Mówi się, że rynek wchodzi w bessę, jeśli koryguje więcej niż 25% od szczytów. Dopóki nie ma takiej korekty, nastawienie pozostaje bycze, więc nowe szczyty wszech czasów są nie tylko możliwe, ale i prawdopodobne.