Home » Akcje » Kup Santander
Zacznij handlować z eToro

Jak kupić akcje Santandera (SAN) w Polsce w 2024

Santander logo
Santander (BNC)
...
24-godzinna wymiana
...
exchange
...

Celem tego przewodnika jest przedstawienie, jak kupować akcje Santandera i jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, inwestując ciężko zarobione pieniądze w Santander. Zanim przejdziemy dalej, najpierw podzielmy się kilkoma krótkimi faktami na temat spółki.

Santander Group to gigant bankowy posiadający zróżnicowane portfolio produktów w bankowości detalicznej i komercyjnej. Z 14 760 oddziałami i ponad 193 000 pracownikami, obsługuje ponad 102 miliony klientów na całym świecie. Sukces firmy wynika z dbałości o klienta i skoncentrowanej strategii dla bankowości detalicznej i komercyjnej. Rozsądne podejście Santandera do udzielania kredytów owocuje bankowi niskim profilem ryzyka, co czyni go dobrym przedmiotem inwestycji.

Jak kupować akcje BNC w 5 prostych krokach

  1. 1
    Odwiedź eToro za pomocą poniższego linku i zarejestruj się, wprowadzając swoje dane w wymaganych polach.
  2. 2
    Podaj wszystkie swoje dane osobowe i wypełnij podstawowy kwestionariusz w celach informacyjnych.
  3. 3
    Wciśnij „Wpłata”, wybierz ulubioną metodę płatności i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zasilić swoje konto.
  4. 4
    Wyszukaj swoje ulubione akcje i zobacz główne statystyki. Gdy będziesz gotowy do inwestowania, kliknij „Handel”.
  5. 5
    Wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować i skonfiguruj swoją transakcję, aby kupić akcje.

Najlepsi recenzowani brokerzy do kupowania akcji Santander

1. eToro

eToro to jedna z najbardziej znanych społecznościowych sieci inwestycyjnych, której misją jest poprawa wiedzy i aktywności inwestorów w zakresie finansów. Od momentu powstania w 2007 roku, eToro stało się główną platformą inwestycyjną dla początkujących i doświadczonych handlowców, z bazą ponad 17 milionów użytkowników. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję eToro tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Przy wyborze platformy inwestycyjnej bezpieczeństwo jest jednym z największych czynników, które należy wziąć pod uwagę. Ponieważ eToro jest regulowane przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), możesz być pewien, że Twoje fundusze i dane osobowe są bezpieczne. Co więcej, eToro SSL szyfruje wszystkie zgłoszenia, aby zabezpieczyć się przed hakerami próbującymi przechwycić poufne informacje. Wreszcie, platforma ma dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), aby zapewnić bezpieczeństwo kont użytkowników.

Opłaty i Funkcje

Zarówno niedoświadczeni, jak i doświadczeni inwestorzy mogą skorzystać z obszernej biblioteki najnowocześniejszych metod handlu na eToro. Na przykład, początkujący inwestorzy mogą skorzystać z CopyTrading dostępnego na eToro, który pozwala im naśladować działania bardziej doświadczonych inwestorów. Osoby z doświadczeniem handlowym ucieszy fakt, że eToro zapewnia dostęp do wielu rynków, takich jak akcje, waluty i kryptowaluty, wszystko z jednej platformy. Ponadto, eToro jest usługą wolną od prowizji. Jednak platforma pobiera miesięczną opłatę w wysokości 10 funtów za brak aktywności, aby promować aktywne transakcje na platformie.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Wypłatę£5
Opłata za Brak Aktywności£10 (miesięcznie)
 Opłata Depozytowa£0

Plusy

  • Funkcja copy trading
  • Szyfrowanie SSL w celu ochrony informacji użytkowników
  • Handel bez prowizji

Minusy

  • Ograniczony dział obsługi klienta

2. Capital.com

Capital.com, który powstał w 2016 roku, jest doskonałym brokerem wielu aktywów. Z ponad 5 milionami użytkowników, ugruntował swoją pozycję jako tania platforma z niskimi opłatami za noc, wąskimi spreadami i 0% prowizji. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Capital.com tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność 

Capital.com to licencjonowana przez FCA, CySEC, ASIC i NBRB korporacja poświęcona dostarczaniu najbardziej efektywnych doświadczeń handlowych na świecie. To pokazuje, że dane użytkowników są zabezpieczone i ukryte na Capital.com, ponieważ strona przestrzega rygorystycznych kryteriów, aby osiągnąć ten cel. Capital.com poważnie traktuje bezpieczeństwo danych klientów, a jednym ze sposobów, w jaki to robi, jest zgodność ze standardami bezpieczeństwa danych PCI.

Opłaty i Funkcje

Capital.com oferuje szeroką gamę bezpłatnych usług maklerskich. Jego polityka finansowa jest przejrzysta. Wszelkie ponoszone przez Ciebie opłaty są jasno określone przed ich uiszczeniem. Główne koszty Capital.com pochodzą z opłat za spread, które często są niskie w porównaniu z konkurencją. Mobilna aplikacja handlowa brokera posiada narzędzie napędzane przez sztuczną inteligencję, która daje klientom spersonalizowane informacje handlowe dzięki zastosowaniu algorytmu wykrywania. Ponadto, wielojęzyczni klienci Capital.com mogą skontaktować się z przedstawicielem za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub czatu na żywo.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Depozytowa£0
Opłata Prowizyjna0%
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata za Wypłatę£0

Plusy

  • Sprawne wsparcie za pośrednictwem poczty elektronicznej i czatu
  • Integracja MetaTrader
  • Handel bez prowizji

Minusy

  • Głównie ograniczone do CFD

3. Skilling

Skilling jest brokerem wielu aktywów ze znaczącym wzrostem. Broker oferuje doskonałe warunki handlowe dotyczące funkcji platformy i produktów dostępnych dla doświadczonych handlowców. Skilling zapewnia obecnie handel Forex, CFD, akcje i kryptowaluty sześć lat po swoim powstaniu dla inwestorów indywidualnych. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Skilling tutaj.

Bezpieczeństwo i Prywatność

Szukając brokera takiego jak Skilling, należy koniecznie sprawdzić jego status regulacyjny. Skilling jest administrowany przez Financial Conduct Authority (FCA) i Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC). Ponadto, pieniądze, które handlowcy wpłacają na swoje konta Skilling, są przechowywane w całkowicie niezależnej instytucji finansowej. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, Skilling wykorzystuje do tego celu wyłącznie instytucje finansowe najwyższej klasy. Kapitał Tier 1 jest branżowym punktem odniesienia dla pomiaru solidności banku.

Opłaty i Funkcje 

Skilling nie pobiera prowizji za handel akcjami, indeksami czy kryptowalutami. Platforma pobiera spready, które różnią się w zależności od akcji, ale zazwyczaj są bardzo rozsądne. Skilling oferuje dwie różne opcje kont do handlu CFD na FX i metalach. Konto Standard Skill ma znacznie większe spready, ale nie ma prowizji. Konto Premium pobiera prowizje od transakcji spot metalami i FX CFD za zmniejszone spready. Dodatkowo, Skilling oferuje konto demo, aplikacje mobilne i asystenta handlu.

Rodzaj OpłatyKwota Opłaty
Opłata Prowizyjna£0
Opłata za WypłatęRóżne
Opłata za Brak Aktywności£0
Opłata Depozytowa£0

Plusy

  • Świetny wybór platformy
  • Konta demo

Minusy

  • Wysokie spready
  • Usługa jest niedostępna w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Santanderze

Poznajmy Santander bardziej szczegółowo, badając jego historię, strategię i sposoby zarabiania pieniędzy.

Historia Santandera

W 1857 roku hiszpańska królowa Izabela II podpisała dekret królewski zezwalający na utworzenie suwerennego banku, znanego obecnie jako Santander. Początkowo bank ułatwiał handel między portami Santanderu w północnej Hiszpanii i Ameryką Łacińską. Z biegiem lat rozszerzył swoją działalność na cały świat i na początku XIX wieku doświadczył potężnego rozwoju.

Spółka podwoiła na przykład swoje aktywa do 10 milionów peset w latach 1900-1920. W samym tylko 1917 roku bankowi udało się zgromadzić przychody w wysokości 0,5 miliona peset. Po wielu fuzjach i przejęciach w latach 1920–2020 bank stał się jedną z największych instytucji finansowych na świecie z kapitalizacją rynkową 56,02 mld.

Jaka jest strategia Santandera?

Zorientowane na klienta podejście Santandera odróżnia go od wielu innych popularnych banków. Spółka postępuje zgodnie z najlepszymi praktykami społecznymi, środowiskowymi i zarządczymi, działając na rzecz rozwoju ludzkości. Model biznesowy banku opiera się na trzech podstawowych filarach: orientacji na klienta, skalowalności i dywersyfikacji.

Chociaż spółka obsługuje prawie 6,1 mln klientów za pośrednictwem aplikacji bankowości mobilnej, 44% swoich przychodów zapewnia sprzedaż online. Dzięki zrównoważonej dywersyfikacji geograficznej między rynkami wschodzącymi i dojrzałymi, spółka stara się działać wydajnie i oferować najlepsze produkty i usługi masom.

Jak Santander zarabia pieniądze?

Santander zarabia, oferując płynne usługi finansowe za pośrednictwem sieci oddziałów, kanałów telefonicznych i cyfrowych. Główne obszary działalności to bankowość detaliczna, rynki inwestycyjne, zarządzanie aktywami oraz bankowość komercyjna i korporacyjna. Główna część przychodów grupy pochodzi z Europy kontynentalnej, Wielkiej Brytanii, Ameryki Łacińskiej i Stanów Zjednoczonych. Bank zarządza ponad 660 miliardami euro kredytów i 600 miliardami euro depozytów.

Jak Santander radził sobie w ostatnich latach?

Pandemia COVID-19 zmusiła bank do ogłoszenia pierwszej straty. Do straty w znacznym stopniu przyczyniła się jego brytyjska spółka zależna. Nie wspominając już o tym, że zmagał się już z trudnościami wynikłymi z wojny cenowej o kredyty hipoteczne, która zlikwidowała marże. Pod koniec 2020 r. akcje Santandera (LON: BNC) były notowane po 138p na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Przed pandemią Santander przewyższał swoich konkurentów. Podczas gdy brytyjskie banki mocno ucierpiały w wyniku referendum w sprawie Brexitu w 2016 r., Santander otrzymał tylko niewielki cios, zanim powrócił do poziomu 500p.

Od 2013 r. wartość BNC utrzymuje się na stabilnym poziomie 400-500p, nie będąc w stanie przebić się przez tę barierę. Chociaż fundamenty są bardziej złożone, takie zmiany mogą stanowić szansę dla inwestorów korzystających z analizy technicznej.

Analiza fundamentalna Santandera

Analiza fundamentalna pozwala ocenić rzeczywistą wartość papieru wartościowego i ocenić, czy jest ona zaniżona, czy zawyżona. Analitycy fundamentalni badają wszystko, od czynników makroekonomicznych, takich jak przemysł i warunki ekonomiczne, po elementy mikroekonomiczne, takie jak wydajność i skuteczność zarządu spółki.

Przed zakupem udziałów w spółce, inwestorzy zazwyczaj mają tendencję do znajdowania wartości zmiennych, takich jak stosunek ceny do zysku (P/E), przychody, stopa dywidendy, zysk na akcję (EPS), przepływy pieniężne itp. Wyjaśnijmy, co oznaczają te terminy i w jaki sposób zawierają cenne informacje dla interesariuszy.

Przychody Santandera

Przychód to kwota wpływów ze sprzedaży w określonym okresie, na przykład w miesiącu, kwartale, półroczu lub roku. Jest to nieskorygowany zysk, który obejmuje wszystkie wydatki poniesione na sprzedaż produktów i usług. Od wartości przychodów odejmujemy wszystkie koszty bezpośrednie i pośrednie, aby obliczyć zysk netto spółki. Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca przychody Santandera za ostatnie lata.

Źródło: Yahoo! Finance

Zysk na akcję (EPS) Santandera

Zysk na akcję (EPS) odzwierciedla zysk netto przypisany do każdej pozostającej w obrocie akcji spółki. W związku z tym EPS pomaga określić, jaki zwrot możesz uzyskać z każdego udziału w spółce.

EPS oblicza się, dzieląc zysk netto dostępny dla zwykłych akcjonariuszy przez średnią liczbę wyemitowanych z biegiem czasu akcji. Jest to również najpopularniejszy miernik służący do szacowania wartości spółki. Inwestorzy zazwyczaj płacą więcej za akcje o wyższej wartości EPS. Raportowany EPS Santandera za drugi kwartał 2021 r. wyniósł 0,11 euro.

Współczynnik P/E Santandera

Wskaźnik P/E pozwala inwestorom porównać wartość rynkową akcji z generowanymi przez nie zyskami. Mówiąc prościej, pomaga dowiedzieć się, czy cena uczciwie odzwierciedla potencjał zarobkowy spółki. Analiza wskaźnika P/E jest niewątpliwie prostym sposobem oceny, czy akcje są przewartościowane czy niedowartościowane.

Aby obliczyć wskaźnik P/E, inwestorzy mogą podzielić cenę rynkową akcji przez jej EPS. Podczas gdy cena akcji Santandera wynosiła 3,91 USD, a EPS 0,35, wskaźnik P/E w czerwcu 2021 r. wynosił około 11,05. Oznacza to, że spłata inwestycji zajmie Santanderowi prawie 11 lat. Generalnie akcje o wskaźniku P/E poniżej 15 są uważane za tanie.

Źródło: MacroTrends

Stopa dywidendy Santandera

Stopa dywidendy to procent aktualnej ceny akcji spółki, który co roku wypłaca jako dywidendę. Zasadniczo firmy generujące zdrowe zyski nie przemawiają do inwestorów, chyba że dzielą się z nimi zyskiem, wypłacając im dywidendy. Spółki mogą mieć różne zasady dotyczące wypłaty dywidendy. Niektóre płacą dywidendy roczne, podczas gdy inne wypłacają je dwa razy w roku.

Spółki rozwijające się zazwyczaj wypłacają niższe dywidendy w porównaniu do firm dojrzałych, jednak wysoka stopa dywidendy niekoniecznie oznacza atrakcyjną okazję inwestycyjną. Może się zdarzyć, że spółka zdecydowała się płacić wyższe dywidendy przy spadającej cenie akcji, aby utrzymać zainteresowanie inwestorów.

Jeśli korporacja wypłaca roczne dywidendy w wysokości 1 centa za akcję, a cena jej akcji wynosi 1 USD, wówczas stopa dywidendy wyniesie 1%. Jeśli chodzi o stopę dywidendy, Santander wypłacił tymczasową dywidendę w wysokości 2,75 euro na akcję, pomimo odnotowania straty netto w wysokości 8,77 mld euro za rok 2020. Spółka wypłaca dywidendy dwa razy w roku.

Stopę dywidendy i inne wskaźniki finansowe danej spółki można znaleźć na stronie internetowej swojego maklera giełdowego. Alternatywnie, finanse spółki mogą być dostępne na jej oficjalnym portalu internetowym.

Przepływy pieniężne Santandera

Przepływ pieniężny to kwota netto środków pieniężnych i ekwiwalentów środków pieniężnych wchodzących lub wychodzących z przedsiębiorstwa. Rachunek przepływów pieniężnych odzwierciedla zdolność firmy do utrzymania płynności w celu spłaty zobowiązań dłużnych i wsparcia kosztów operacyjnych. To jeden z podstawowych czynników, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Po wywiązaniu się przez firmę ze wszystkich bieżących zobowiązań, dostępne stają się wolne przepływy pieniężne. Korporacje wykorzystują wolne przepływy pieniężne do rozwijania działalności lub wypłaty dywidendy.

Przepływy pieniężne danej spółki można znaleźć w sekcji finanse na jej oficjalnej stronie internetowej. Prawdopodobnie będą one również dostępne na stronie Twojego maklera giełdowego.

Wolne przepływy pieniężne Santandera wzrosły w 2020 r. z 31,2 mld USD w 2019 r. do 57,6 mld USD.

Dlaczego warto kupować akcje Santandera?

Po zaksięgowaniu straty netto w zeszłym roku, bank jest nastawiony na osiągnięcie celu rentowności. Jednym z powodów, dla których warto inwestować w profesjonalnie zarządzany fundusz, jest konkurencyjny sposób zarządzania Santandera. Ich menedżerowie mają umiejętności i zasoby, aby utrzymać Twoje aktywa na właściwym torze niezależnie od wydarzeń geopolitycznych.

Bank nie zaprzestał na przykład wypłaty dywidendy z powodu pandemii. Nie ma też zamiaru wstrzymywać wypłaty dywidendy w przyszłości. Krótkoterminowe wzloty i upadki nadal mogą negatywnie wpływać na rentowność banku, ponieważ potrzebowałby trochę czasu, aby ponownie znaleźć się na właściwej drodze.

Będąc inwestorem, musisz mieć dobrze zdywersyfikowany portfel inwestycyjny, który odpowiada Twoim konkretnym celom, okolicznościom i tolerancji ryzyka. Chociaż inwestowanie nie daje żadnych gwarancji, opanowanie podstaw może pomóc w podjęciu właściwej decyzji.

Porada eksperta dotycząca kupowania akcji Santandera

W chwili pisania tego tekstu Santander umacnia się na poziomie około 3,65 USD. Techniczne nastawienie pozostaje bycze, ponieważ cena akcji odnotowała wyższy dołek w ostatnim ruchu spadkowym na wykresach miesięcznych i rocznych. Może być świetnym dodatkiem do Twojego portfela, jeśli jest zgodny z Twoimi celami inwestycyjnymi i apetytem na ryzyko.
Kup akcje Santandera już dziś!

5 kwestii do rozważenia przed zakupem akcji Santandera

Przed zakupem akcji Santandera lub zainwestowaniem w jakąkolwiek inną spółkę należy wziąć pod uwagę co najmniej pięć kwestii.

1. Zrozum spółkę

Poświęcenie wystarczającej ilości czasu na zbadanie spółki przed zakupem jej akcji ma kluczowe znaczenie. Upewnij się, że rozumiesz spółkę. Najlepiej byłoby zainwestować w firmę, z której usług zwykle korzystasz, jednak spółka wybrana w oparciu o Twoje upodobania może nie być najlepiej dostosowana do celów inwestycyjnych. Musisz dokładnie przeanalizować różne fundamentalne czynniki, takie jak model biznesowy, źródła przychodów, wskaźnik obrotu, potencjał wzrostu i wyniki z przeszłości itp.

2. Zrozum podstawy inwestowania

Nim zanurzysz się w giełdowym świecie, poznaj podstawy inwestowania. Jasne zdefiniowanie celów i praktyczna strategia ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia pożądanych celów. Upewnij się, że stosujesz skuteczne strategie zarządzania pieniędzmi i dywersyfikacji portfela. Zacznij od niewielkich inwestycji i rozłóż je na różne portfele, aby zdywersyfikować ryzyko. W idealnym przypadku nie powinieneś inwestować więcej niż 5% swojego całkowitego kapitału w akcje jednej spółki.

3. Ostrożnie wybierz swojego brokera

Wybór brokera może być trudnym zadaniem, zwłaszcza gdy jesteś nowy w handlu akcjami, jednak niewiele wskazówek może znacznie ułatwić ten proces. Poniżej znajdziesz kilka czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę przed wyborem brokera.

Zacznij od sprawdzenia statusu regulacji brokera, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów, które należy sprawdzić przed wykonaniem ostatniego ruchu. Potwierdź, czy broker jest zarejestrowany w urzędzie regulacyjnym w Twoim kraju. Regulacja brokera zapewnia bezpieczeństwo Twoim środkom. Na przykład brokerzy w Wielkiej Brytanii oferują swoim klientom ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, rejestrując się w Systemie Odszkodowań Usług Finansowych (FSCS). Oznacza to, że nawet jeśli broker stanie się niewypłacalny lub zbankrutuje, Twoje fundusze pozostaną nienaruszone.

Możesz również sprawdzić koszt kupna i sprzedaży akcji za pośrednictwem wybranego brokera. Powinien on być konkurencyjny w porównaniu do przeciętnych standardów branżowych.

Niezawodny broker oferuje sprawną obsługę klienta. Spróbuj skontaktować się z wybranym brokerem, aby potwierdzić, czy rozwieje on Twoje wątpliwości w odpowiednim czasie.

Oprócz oferowania wielu platform transakcyjnych w różnych kanałach, np. w Internecie, na komputerze i urządzeniu mobilnym, potencjalny broker powinien mieć dostęp do szerokiej gamy akcji. Przynajmniej chciałbyś, aby oferował akcje Twojej preferowanej spółki.

Na koniec sprawdź techniczne aspekty handlu i inwestycji u swojego brokera. Na przykład, czy wybrany broker umożliwia bezpłatny dostęp do wykresów i wskaźników. Możesz również sprawdzić obsługiwane typy zleceń, takie jak stop, limit, trailing stop itp.

4. Zdecyduj, ile chcesz zainwestować

Nie ma potrzeby kupowania określonej liczby akcji lub wypełniania całego portfela akcjami jednej spółki. Odnoszący sukcesy inwestorzy nie trzymają wszystkich jajek w jednym koszyku. Na przykład, zamiast kupować akcje tylko jednej spółki o wartości 25 000 $, możesz zdywersyfikować swoje ryzyko i zainwestować po równo w udziały w pięciu różnych spółkach.

Możesz także zacząć od zakupu jednego udziału, aby poczuć, jak to jest posiadać dane akcje i czy masz siłę, by przezwyciężyć turbulencje. Możesz zwiększyć swój udział w spółce, gdy cena za akcję spadnie.

5. Wybierz cel swojej inwestycji

Uważnie przeanalizuj powody inwestycji i wybierz te najważniejsze, aby ustalić harmonogram i poziom tolerancji ryzyka. Na przykład, jeśli planujesz oszczędzać na emeryturę, możesz zdecydować się na inwestycję długoterminową.

Posiadanie udziałów w spółce przez lata nie powinno być dla Ciebie problemem. Oprócz otrzymywania dywidend, możesz maksymalizować swój majątek przez lata wraz ze wzrostem wartości swoich aktywów. Jednakże kupowanie akcji za gotówkę na codzienne potrzeby prawdopodobnie spowoduje pośpiech, aby sprzedać swoje udziały, gdy rynek może spaść. W konsekwencji, zamiast osiągać zyski, poniesiesz stratę.

Pamiętaj, nie inwestuj pieniędzy, których nie możesz stracić. Ponadto nigdy nie myśl o kupowaniu akcji za pożyczone pieniądze, chyba że dobrze rozumiesz, jak działa dźwignia.

Konkluzja odnośnie zakupu akcji Santandera

Santander to największy bank w Hiszpanii. Oferuje bankowość osobistą i biznesową, w tym usługi leasingowe, faktoringowe, maklerskie i fundusze inwestycyjne. Chociaż wiadomo, że banki są dobrym wyborem dla inwestycji, klęski żywiołowe, takie jak pandemia, mogą nadal mieć na nie negatywny wpływ.

Bank ogłosił swoją pierwszą w historii roczną stratę z powodu rezerw na poczet nieściągalnych długów i utraty wartości aktywów w związku z pandemią w 2020 r. W porównaniu z kryzysem finansowym z 2008 r. Santander jest teraz jednak bardziej skapitalizowany, a jego globalny spread może pomóc mu zachować ochronę przed lokalnymi wstrząsami gospodarczymi. Bank może na jakiś czas wstrzymać wypłatę dywidendy, ale prawdopodobnie pozostanie atrakcyjną okazją inwestycyjną w dającej się przewidzieć przyszłości.

Teraz, jeśli myślisz, że chcesz kupić akcje Santandera, proces ten jest prosty. Postępuj zgodnie z wytycznymi wymienionymi powyżej, aby znaleźć odpowiedniego brokera i zarejestruj się u niego. Przeszukaj portfolio produktów brokera, aby znaleźć akcje Santandera i śmiało wykonaj następne kroki.

Jeśli nadal potrzebujesz trochę czasu, zanim przejdziesz dalej - nie ma pośpiechu. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z opiniami naszych ekspertów na temat akcji Santandera i zapoznaj się z różnymi innymi zasobami. Jeśli chcesz, możesz również użyć konta demo, aby poćwiczyć swoje umiejętności handlowe.

Alternatywne akcje

Mediaset logo
Mediaset
GETVF
...
...
Lufthansa logo
Lufthansa
LHA
...
...
Eletrobras logo
Eletrobras
EBR
...
...
Storebrand logo
Storebrand
SREDF
...
...
indofood logo
indofood
INDF
...
...
Aker Solutions logo
Aker Solutions
AKRTF
...
...

Często zadawane pytania

  1. Santander jest notowany na giełdach w Hiszpanii, Meksyku, Warszawie, Nowym Jorku i Londynie. Firma notowana jest pod różnymi symbolami: Hiszpania: SAN, Warszawa: SAN, Londyn: BNC, Nowy Jork: SAN, Buenos Aires: STD.

  2. Zależy to od zysku na akcję (zysk netto podzielony przez liczbę akcji) oraz polityki dywidendowej banku, która określa przyszłe wypłaty z zakupionych akcji.

  3. Akcjonariusze Santandera posiadający akcje zdeponowane w banku Grupy Santander są zwolnieni z opłat dywidendowych (z wyjątkiem Openbanku). Nie wspominając o tym, że niektóre instytucje depozytowe pobierają opłatę za wypłatę dywidend.

  4. Santander dokonał w swojej historii kilku podziałów akcji. Nie wpłynęło to na wartość udziałów w spółce, ale zmieniła się liczba akcji inwestorów. Nowa obniżka kursu akcji mogła jednak osłabić apetyt rynku na akcje Santandera, wpływając na kurs akcji.

  5. Chociaż analiza fundamentalna dostarcza krytycznych informacji, przed zakupem akcji nie można również pominąć znaczenia analizy technicznej. Wybór jednej z nich zależy od okresu inwestycji, ponieważ analiza techniczna jest często kojarzona z krótszymi okresami, podczas gdy analiza fundamentalna - z inwestycjami długoterminowymi.

  6. Podczas składania zlecenia możesz skorzystać z funkcji stop-loss. Jeśli cena akcji spadnie poniżej poziomu tolerancji ryzyka, zlecenie stop-loss zostanie zrealizowane, a Twoja pozycja zostanie automatycznie zamknięta, co pozwoli Ci uniknąć poniesienia strat powyżej pewnego poziomu.