Home » Słowniczek » Dzień Sesyjny

Dzień Sesyjny

Handel dzienny to praktyka handlowa polegająca na kupowaniu i sprzedawaniu papierów wartościowych w ciągu jednego dnia handlowego. Handlowcy angażują się w handel dzienny, stosując kombinację technik i strategii, aby wykorzystać nieefektywność rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, handlowcy jednodniowi analizują trendy rynkowe, aby wykryć krótkoterminowe wzorce lub sygnały handlowe, które mogą sugerować następny potencjalny ruch cenowy. W przeciwieństwie do inwestorów, daytraderzy wykonują swoje ruchy szybko i prawie nigdy nie trzymają aktywów na noc, gdy rynki są zamknięte.

W niektórych przypadkach handlowcy jednodniowi próbują wykorzystać ważne wydarzenia gospodarcze i raporty dotyczące zysków firmy, aby handlować wahaniami cen, jeśli zyski firmy przekroczą lub nie spełnią oczekiwań analityków.

Istnieją różne rodzaje handlu dziennego, w tym transakcje krótkoterminowe, w których inwestorzy kupują i przechowują aktywa przez kilka minut lub sekund, oraz transakcje długoterminowe, w których przechowują aktywa przez jeden dzień handlowy i sprzedają je przed zakończeniem sesji.

Handel dzienny jest uważany za ryzykowny, szczególnie dla tych, którzy są nowicjuszami w handlu. Większość dziennych traderów została profesjonalnie przeszkolona i miała dużo praktyki, zanim zaczęli handlować. Dzieje się tak, ponieważ nieostrożni i niedoświadczeni inwestorzy mogą stracić ogromne ilości pieniędzy w ciągu kilku sekund przy jednej złej transakcji.

Wróć do naszego pełnego glosariusza.