Home » News » Rynki azjatyckie mieszały się, po korekcie w dół PKB Japonii za trzeci kwartał, Indie utrzymały stopy procentowe

Rynki azjatyckie mieszały się, po korekcie w dół PKB Japonii za trzeci kwartał, Indie utrzymały stopy procentowe

News Team

Rynki Azji i Pacyfiku charakteryzowały się mieszaną sytuacją, gdyż PKB Japonii za trzeci kwartał niespodziewanie zrewidowano w dół, podczas gdy indyjski bank centralny utrzymał referencyjną stopę procentową kredytów na stałym poziomie.

PKB Japonii za trzeci kwartał zrewidowano w dół do spadku o 0,7% w ujęciu kwartał do kwartału, co stanowi ostrzejszy spadek w porównaniu z szacowanym wcześniej spadkiem o 0,5%. Ekonomiści prognozowali, że skorygowana wartość pozostanie niezmieniona na poziomie 0,5%

Bank Rezerw Indii utrzymał stopę repo na poziomie 6,5%, zgodnie z sondażem Reutersa, w którym wzięło udział 64 ekonomistów, którzy jednomyślnie prognozowali, że bank utrzyma swoją referencyjną stopę procentową na stałym poziomie.

W Australii indeks S&P/ASX 200 wzrósł o 0,3% i zakończył sesję na poziomie 7194,9, odrabiając wcześniejsze straty.

Japoński Nikkei 225 spadł o 1,68% po tym, jak dane o PKB zakończyły się na poziomie 32 307,86, najniższym poziomie od miesiąca, podczas gdy Topix spadł o 1,5% do 2 324,47.

Południowokoreańska spółka Kospi wzrosła o 1,03%, kończąc sesję na poziomie 2517,85, podczas gdy spółka Kosdaq o małej kapitalizacji wzrosła o 2,11% do 830,37.

Indeks Hang Seng w Hongkongu wymazał wcześniejsze wzrosty i w ostatniej godzinie jego notowania znajdowały się nieznacznie poniżej linii płaskiej, podczas gdy chiński indeks CSI 300 z Chin kontynentalnych zyskał 0,24%, odbijając się od najniższego poziomu od czterech lat i kończąc na poziomie 3399,46.

W nocy w USA wszystkie trzy główne indeksy zyskały na wartości, gdy Dow Jones Industrial Average i S&P 500 przełamały trzydniową passę spadków przed piątkowym, niezwykle ważnym raportem z rynku pracy.

S&P 500 wzrósł o 0,8%, a blue chip Dow wzrósł o 0,17%. Nasdaq Composite zyskał 1,37% dzięki lepszym wynikom spółek technologicznych.

Alphabet, spółka-matka Google, zyskała ponad 5%, gdy inwestorzy wiwatowali z okazji wprowadzenia przez firmę modelu sztucznej inteligencji Gemini. Nvidia (NASDAQ: NVDA) i AMD (NASDAQ: AMD) również dodały odpowiednio ponad 2% i 9%.

Source: https://buystocks.co.uk/news/asia-markets-mixed-as-japans-third-quarter-gdp-revised-downward-india-holds-rates/