Home » News » Akcje Smart Metering Systems gwałtownie rosną po ofercie przejęcia o wartości 1 miliarda funtów

Akcje Smart Metering Systems gwałtownie rosną po ofercie przejęcia o wartości 1 miliarda funtów

News Team

Spółka Smart Metering Systems PLC poinformowała w czwartek, że uzgodniła warunki całkowicie gotówkowego przejęcia private equity, którego wartość wyceniana jest na około 1,4 miliarda funtów.

SMS podał, że każdy z jego akcjonariuszy będzie uprawniony do otrzymania 955 pensów w gotówce za akcję, zgodnie z warunkami przejęcia. W ofercie cały kapitał akcyjny firmy wycenia się na około 1,3 miliarda funtów, co zdaniem SMS oznacza wartość przedsiębiorstwa na około 1,4 miliarda funtów.

Akcje dostawcy usług użyteczności publicznej, inteligentnych pomiarów i zarządzania energią z siedzibą w Glasgow wzrosły w czwartek rano w Londynie o 41% do 958,00p.

Akcjonariusze w dalszym ciągu będą uprawnieni do otrzymania i zatrzymania drugiej zaliczkowej dywidendy w wysokości 8,32 pensów na akcję, którą SMS zadeklarował w połowie września.

Oferta przejęcia pochodzi od różnych funduszy, którym doradza amerykańska globalna firma inwestycyjna Kohlberg Kravis Roberts & Co LP i jej spółki stowarzyszone. Jak twierdzi Smart Metering, KKR zainwestuje w to przejęcie głównie za pośrednictwem swojego funduszu KKR Global Infrastructure Investors IV o wartości 17 miliardów dolarów, który koncentruje się na inwestycjach w infrastrukturę krytyczną charakteryzujących się niską zmiennością i silną ochroną przed spadkami.

„Oferta KKR uwzględnia siłę i odporność naszego modelu oraz zapewni SMSowi kapitał niezbędny do przyspieszenia i uwolnienia pełnego potencjału wzrostu” – powiedział Tim Mortlock, dyrektor generalny SMS.

Source: https://buystocks.co.uk/news/smart-metering-systems-stock-soars-on-gbp1-billion-takeover-offer/