Home » News » US STOCKS – Kontrakty terminowe futures zyskują na optymizmie ze strony Fed

US STOCKS – Kontrakty terminowe futures zyskują na optymizmie ze strony Fed

News Team

Kontrakty terminowe typu futures śledzące amerykańskie indeksy giełdowe wzrosły w środę, ponieważ inwestorzy byli ostrożnym optymistą co do obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną na początku przyszłego roku i czekali na więcej danych z rynku pracy.

Indeksy S&P 500 i Dow zamknęły się na minusie w poprzedniej sesji, ale oparty na technologii Nasdaq umocnił się w wyniku spadku rentowności obligacji skarbowych po tym, jak dane pokazujące słabnący popyt na pracę wzmocniły przypuszczenia, że Fed zakończył podnoszenie stóp procentowych.

Traderzy niemal w pełni wycenili prawdopodobieństwo, że bank centralny utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie w przyszłym tygodniu i spodziewają się obniżek stóp procentowych już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Według narzędzia FedWatch CME Group przewidywane obniżki o co najmniej 25 punktów bazowych w marcu wynoszą obecnie 59%.

O 6:58 czasu wschodniego indeksy Dow e-mini wzrosły o 34 punkty, czyli 0,09%, S&P 500 e-mini wzrosły o 8,25 punktu, czyli 0,18%, a Nasdaq 100 e-mini wzrosły o 36,25 punktu, czyli 0,23%.

„Ponieważ Fed chce mieć pewność, że inflacja jest rzeczywiście ograniczona, zanim poluzuje politykę, będziemy świadkami gry w zgadywanie, w której rynek próbuje wyprzedzić kolejny ruch Fed” – Steve Clayton, dyrektor ds. kapitału własnego funduszy w Hargreaves Lansdown – napisano w notatce.

Większość akcji spółek megacap nieznacznie wzrosła w notowaniach przed otwarciem sesji. Nvidia wzrosła o 1,1% po tym, jak projektant chipów oświadczył, że współpracuje z rządem USA, aby zapewnić, że nowe chipy przeznaczone na rynek chiński będą zgodne z ograniczeniami eksportu.

Optymizm co do szczytowych stóp procentowych doprowadził do odbicia akcji od najniższych poziomów w październiku, a indeks referencyjny S&P 500 zyskał w listopadzie prawie 9%, osiągając w zeszłym tygodniu najwyższe zamknięcie roku.

W tym tygodniu najważniejsze będą dane o zatrudnieniu, a listopadowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem, który ukaże się w piątek, prawdopodobnie ukształtuje oczekiwania dotyczące przyszłej ścieżki stóp procentowych.

Wcześniej inwestorzy będą mogli ponownie przyjrzeć się stanowi rynku pracy dzięki raportowi ADP National Zatrudnienie, który ukaże się w środę o godzinie 8:15 czasu wschodniego.

Wśród innych akcji spółka Plug Power spadła o 5,8% przed dzwonkiem, gdy Morgan Stanley obniżył ocenę firmy zajmującej się wodorowymi ogniwami paliwowymi do „niedoważonej” z „równej wagi” ze względu na obawy związane z płynnością.

Tytoniowi giganci

Altria Group i Philip Morris International spadły odpowiednio o 1,6% i 1,0% po tym, jak brytyjska spółka British American Tobacco stwierdziła, że zmniejszenie wartości niektórych amerykańskich marek papierosów zajmie 31,5 miliarda dolarów.

Source: https://buystocks.co.uk/news/us-stocks-futures-edge-up-on-fed-pivot-optimism/