Home » News » Europejskie giełdy zamykają się w górę, gdy niemiecki DAX osiąga rekordowy poziom; Tui w górę o 14%

Europejskie giełdy zamykają się w górę, gdy niemiecki DAX osiąga rekordowy poziom; Tui w górę o 14%

News Team

Rynki europejskie zamknęły się w środę na plusie, odbijając się od handlu mieszanego obserwowanego na początku tygodnia.

Regionalny indeks Stoxx 600 wzrósł na koniec o 0,6%, a akcje spółek wydobywczych odnotowały wyraźną poprawę i wzrosły o 1,6%. Samochody również wzrosły o 2,2%, podczas gdy zapasy ropy i gazu spadły o 0,9%.

Indeks niemieckich blue chipów DAX nieznacznie wzrósł, przedłużając rekordowy poziom, który zamknął we wtorek.

Grupa podróżnicza Tui odnotowała wzrost indywidualnych akcji spółek o 14%, ponieważ inwestorzy ocenili jej gwałtowny wzrost zysków za cały rok i nową prognozę dotyczącą wzrostu zysku operacyjnego o co najmniej 25% w 2024 r.

Akcje spółek detalicznych spadły, po tym jak H&M spadł o 1,8% po tym, jak analitycy Deutsche Bank obniżyli rekomendację dla akcji spółki z trzymaj do sprzedaj.

Nokia w dalszym ciągu cierpiała, spadając o 6%, po wiadomościach, że amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T nawiąże współpracę z firmą Ericsson przy wdrażaniu sieci bezprzewodowej nowej generacji

Pozytywną dynamikę można było zaobserwować gdzie indziej w nocy. Rynki Azji i Pacyfiku odbiły się w całym regionie po szerokiej wyprzedaży we wtorek. Tymczasem w środę rano giełdy w USA zyskały na wartości po tym, jak indeksy S&P 500 i Dow Jones Industrial Average spadły drugi dzień we wtorek.

Source: https://buystocks.co.uk/news/european-stocks-close-higher-as-germanys-dax-extends-record-high-tui-up-14/