Home » News » Twitter rośnie, gdy Musk proponuje zawarcie umowy

Twitter rośnie, gdy Musk proponuje zawarcie umowy

Akcje Twitter Inc (NYSE: TWTR) wzrosły we wtorek po tym, jak miliarder Elon Musk zaproponował przejęcie platformy mediów społecznościowych po 54,20 USD za akcję.

Twitter podskoczył o ponad 22%, osiągając 52,00 USD po tym, jak złożenie papierów wartościowych pokazało, że Musk zamierza kontynuować swoją kwietniową ofertę 44 miliardów dolarów, aby przejąć Twittera prywatnie, sygnalizując koniec prawnej batalii, która mogła zmusić Muska do zapłaty. Musk jest także dyrektorem naczelnym producenta samochodów elektrycznych Tesla Inc (NASDAQ: TSLA).

Tesla zyskał 2,9% do 249,44 USD, w porównaniu z wcześniejszym szczytem 257,50 USD.

Wcześniej akcje Twittera zostały wstrzymane po doniesieniu z Bloomberg News o planach Muska.

Wymieniono akcje Tesli o wartości ponad 27 miliardów dolarów, co według danych Refinitiv jest najwyższym obrotem pojazdu elektrycznego od połowy sierpnia.

Elon Musk kontra Twitter

Musk i Twitter mieli wejść na salę sądową w tym miesiącu, a Twitter starał się o nakaz, aby Musk dotrzymał swojej umowy w kwietniu zeszłego roku na zakup firmy za ustaloną cenę. Musk zerwał umowę w sierpniu, mówiąc, że został wprowadzony w błąd co do liczby kont spamowych na Twitterze.

Akcje Tesli są pod presją od czasu, gdy Musk zgodził się kupić Twittera, a inwestorzy obawiali się, ile akcji producenta samochodów może sprzedać, aby sfinansować zakup.

Musk chroni Twittera przed krachem w mediach społecznościowych

Możliwość, że Musk może wywiązać się ze swojej umowy, uchroniła kurs akcji Twittera w ostatnich miesiącach przed załamaniem się akcji innych firm zajmujących się mediami społecznościowymi w obliczu szerokiej wyprzedaży na Wall Street z powodu obaw o rosnące stopy procentowe i słabą gospodarkę.

Dzięki wtorkowym wzrostom Twitter odnotował 20% wzrost od początku roku, w porównaniu ze spadkiem o ponad 50% w Facebook Meta Platforms Inc (NASDAQ: META).