Home » News » Megacaps poprawiają kontrakty na przyszłość, ponieważ Wall Street pozostaje optymistyczna przed danymi i zyskami.

Megacaps poprawiają kontrakty na przyszłość, ponieważ Wall Street pozostaje optymistyczna przed danymi i zyskami.

News Team

Kontrakty terminowe S&P 500 i Nasdaq wzrosły w środę podczas rekordowego rajdu na Wall Street w związku z utrzymującym się wzrostem cen akcji, a uwagi prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella i kluczowe wskaźniki inflacji wytyczą w tym tygodniu większy kierunek.

Ulubiona jednostka AI, Nvidia (NVDA), wzrosła o 1,1% w notowaniach przed otwarciem sesji, po osiągnięciu najwyższego poziomu od prawie trzech tygodni w poprzedniej sesji.

Pozostałe spółki z branży chipów, w tym Arm Holdings i Micron Technology, zyskały po około 1% każda, a notowane na giełdzie w USA akcje Taiwan Semiconductor Manufacturing Co, największego na świecie kontraktowego producenta chipów, wzrosły o 2% po tym, jak przychody za drugi kwartał znacznie przekroczyły szacunki.

Akcje wszystkich tak zwanych „Siedmiu Wspaniałych” notowały wzrosty, a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych spadły. Meta Platformy (META), Apple (AAPL), Alphabet (GOOG) i Microsoft (MSFT) zwyżkowały po około 0,4%.

Tesla (TSLA) również wzrosła o 0,5% po tym, jak HSBC podwyższył cenę docelową akcji producenta pojazdów elektrycznych, co we wtorek zanotowało najdłuższą passę 10 sesji w tym roku.

Grupa siedmiu spółek była główną siłą napędową tegorocznego sztandarowego rajdu na Wall Street, podczas gdy szerszy rynek pozostawał w tyle, co skłoniło niektórych obserwatorów rynku do zakwestionowania trwałości zysków z akcji i wezwania do większej dywersyfikacji.

We wtorek indeks referencyjny S&P 500 zamknął się na najwyższym poziomie w historii piątą sesję z rzędu, podczas gdy oparty na technologii Nasdaq osiągnął szósty rekord zamknięcia po tym, jak nadzieje na obniżkę stóp procentowych we wrześniu wzmocnił Jerome Powell, który powiedział Stany Zjednoczone „nie były już przegrzaną gospodarką”.

Jednakże, zgodnie z oczekiwaniami, Powell w swoich zeznaniach przed Kongresem powstrzymał się od określenia harmonogramu obniżek stóp procentowych. Ma stawić się przed Komisją Usług Finansowych Izby Reprezentantów o godzinie 10:00 czasu wschodniego w celu dalszego przesłuchania przez prawodawców.

„Uważamy, że Powell jest zadowolony z utrzymywania na tym etapie względnego spokoju na rynkach, ponieważ niektóre dane zaczynają podążać we właściwym kierunku. W zeznaniach Powella odczytaliśmy wciąż skromnie gołębie nastawienie, ponieważ stale podkreślał on ryzyko nadmiernego osłabienia aktywności i zatrudnienia” – napisali w notatce analitycy ING.

Według FedWatch należącego do CME zakłady na obniżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych do września oscylowały w ciągu ostatniego tygodnia wokół 70%, w porównaniu z 45% miesiąc temu. W ciągu dnia oczekiwane będą także komentarze urzędników Fed Austana Goolsbee, Michelle Bowman i Lisy Cook.

Uwaga skupi się teraz na danych o inflacji w USA w tym tygodniu, przy czym indeks cen towarów i usług konsumenckich zostanie opublikowany w czwartek, a raport dotyczący indeksu cen producentów w piątek.

Sezon wyników za drugi kwartał, który rozpoczyna się w tym tygodniu, a raporty głównych banków mają zostać opublikowane w piątek, będzie kluczowym testem dla tego, czy wysoko notowane megakapitały mogą uzasadnić drogie wyceny i kontynuować dobrą passę.

O godzinie 7:26 czasu wschodniego indeksy Dow e-mini spadły o 4 punkty, czyli 0,01%, S&P 500 e-mini wzrosły o 8 punktów, czyli 0,14%, a Nasdaq 100 e-mini wzrosły o 55,25 punktu, czyli 0,27%.

Producent sprzętu do sekwencjonowania genów, Illumina, wzrósł o 3,7% w związku z planami przejęcia prywatnej spółki Fluent BioSciences.

Goodyear Tire & Rubber Company zyskała 2% po doniesieniu, że japońska firma Yokohama Rubber prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia jej działu opon terenowych za co najmniej 1 miliard dolarów.

Source: https://buystocks.co.uk/news/megacaps-boost-futures-as-wall-street-stays-upbeat-ahead-of-data-earnings/