Home » News » Giełdy rosną po wyprzedaży w dniu Fed za sprawą bonanzy Big Tech

Giełdy rosną po wyprzedaży w dniu Fed za sprawą bonanzy Big Tech

News Team

W czwartek amerykańskie giełdy wzrosły po najgorszej od miesięcy wyprzedaży na Wall Street, w miarę jak inwestorzy ponownie kalibrowali harmonogram obniżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną i przygotowywali się na potężną rundę zysków megakapitalistów z branży technologicznej.

Benchmarkowy indeks S&P 500 (^GSPC) wzrósł o 0,5%, podczas gdy blue chip Dow Jones Industrial Average (^DJI) zyskał 0,2%. Zaawansowany technologicznie indeks Nasdaq Composite (^IXIC), który w środę odnotował ponad 2% spadek, wzrósł o około 0,6%.

W tym tygodniu świat finansów zmienia się szybko i wściekle, ale w czwartek rano w centrum uwagi pozostał Fed. Prezes Fed, Jerome Powell, cementując zwrot w planach stóp procentowych banku centralnego, dał sygnał inwestorom oczekującym szybkich obniżek stóp procentowych. Zasugerował, że jego zdaniem jest mało prawdopodobne, aby bank zaczął obniżać stopy procentowe na kolejnym posiedzeniu Fed w marcu, co na początku tego tygodnia zostało w dużej mierze odebrane jako ryzykowne.

Rzeczywiście, według narzędzia CME FedWatch inwestorzy wyceniali około dwie trzecie szansy na kolejne utrzymanie na marcowym posiedzeniu, podczas gdy prawie wszyscy obstawiali małą – lub większą – obniżkę w maju.

W międzyczasie członkowie „Siedmiu Wspaniałych” zajmą centralne miejsce po sygnale zamykającym, a Apple (NASDAQ: AAPL), Amazon (NASDAQ: AMZN) i Meta (NASDAQ: META) mają zamiar zgłosić zyski. Wtorkowa pierwsza seria wyników Big Tech od Microsoft (NASDAQ: MSFT) i Alphabet (NASDAQ: GOOG) nie spełniła wygórowanych oczekiwań inwestorów, co przyczyniło się do spadków tych akcji.

Abyśmy nie zapomnieli, świat gospodarczy ma w tym tygodniu jeszcze jeden punkt danych, który podsyci narrację. Inwestorzy otrzymają obraz styczniowego rynku pracy dzięki piątkowemu raportowi o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym.

Source: https://buystocks.co.uk/news/stocks-edge-higher-after-fed-day-sell-off-with-big-tech-bonanza-on-tap/