Home » News » Akcje Renault tracą wczesne zyski po powrocie producenta samochodów na giełdę Ampere

Akcje Renault tracą wczesne zyski po powrocie producenta samochodów na giełdę Ampere

News Team

Akcje Renault odwróciły się we wtorek na początku wzrostów, gdy inwestorzy przetrawili decyzję francuskiego producenta samochodów o porzuceniu planów notowania na giełdzie swojej spółki Ampere zajmującej się pojazdami elektrycznymi ze względu na sytuację na giełdzie.

Kilku analityków stwierdziło, że uznało wiadomość o wycofaniu pierwszej oferty publicznej (IPO) za pozytywną, zauważając, że wyeliminowało to ryzyko rozwodnienia dla obecnych akcjonariuszy i niepewność co do wyceny w trudnych warunkach rynkowych.

Renault (EPA: RENA) również oświadczyło w poniedziałek, że ma wystarczającą ilość gotówki, aby obejść się bez notowań na giełdzie i będzie nadal finansować rozwój Ampere aż do osiągnięcia progu rentowności w 2025 r.

W 2022 roku Renault ogłosiło zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej Ampere w pierwszej połowie 2024 roku, ale pod koniec 2023 roku przestrzegło, że nie dojdzie do skutku, jeśli wycena będzie zbyt niska.

„Anulowanie pierwszej oferty publicznej Ampere powinno być pozytywne dla obecnych akcjonariuszy, ponieważ minimalizuje początkowe rozwodnienie… i usuwa warstwę złożoności w przypadku inwestycji” – stwierdzili analitycy Jefferies w notatce.

„Rozwiązanie organiczne pozwala również uniknąć rozpraszania kierownictwa w krytycznym momencie dla branży i zwiększa wiarygodność kierownictwa w zakresie alokacji kapitału” – dodali.

Analitycy Berenberg stwierdzili, że posunięcie to można ocenić pozytywnie, ponieważ „opinie akcjonariuszy na temat potencjalnej oferty publicznej Ampere były ogólnie negatywne, wskazując na prawdopodobne rozwodnienie i niepewność dotyczącą wyceny, tworzenia wartości i transferu wartości pomiędzy Ampere, głównymi inwestorami dywizji a Grupą Renault”. .

Zauważyli również, że Renault podkreśliło, że „15 lutego w wynikach spółki za cały rok prawdopodobnie zostaną ujawnione rekordowe marże i wysoki poziom środków pieniężnych… To sprawia, że kapitał pozyskany z potencjalnej oferty publicznej Ampere jest mniej konieczny”

Akcje Renault zwyżkowały o 0,18% o godzinie 09:01 GMT, po wcześniejszym wzroście aż o 5%.

Source: https://buystocks.co.uk/news/renault-shares-shed-early-gains-after-carmakers-ampere-ipo-u-turn/