Home » News » Zyski z akcji Nvidii: kapitalizacja rynkowa NVDA wzrasta o prawie 190 miliardów dolarów, ponieważ chipy AI zwiększają prognozy przychodów

Zyski z akcji Nvidii: kapitalizacja rynkowa NVDA wzrasta o prawie 190 miliardów dolarów, ponieważ chipy AI zwiększają prognozy przychodów

News Team

Akcje Nvidii (NVDA) wzrosły w środę o 25% po godzinach po tym, jak czołowy producent chipów GPU wykorzystywanych w dużych modelach językowych (LLM) opartych na sztucznej inteligencji (LLM), takich jak ChatGPT, podniósł swoje prognozy dotyczące przychodów w drugim kwartale o prawie 4 miliardy dolarów lub 55%. Akcje NVDA wzrosły z ceny 105,38 USD, by zamknąć sesję po sesji na nowym rekordowym poziomie 381,08 USD. To zwiększyło kapitalizację rynkową z 755 miliardów dolarów do 944 miliardów dolarów.

Producent kart graficznych odnotował w pierwszym kwartale przychody fiskalne w wysokości 7,2 miliarda dolarów, podczas gdy Wall Street spodziewała się, że zeszłoroczny spadek sprzedaży półprzewodników doprowadzi do zaledwie 6,5 miliarda dolarów sprzedaży. Bicie przychodów było prawie o 11% lepsze od oczekiwań, ale nadal niższe niż 8,3 miliarda dolarów odnotowane w tym samym kwartale rok temu.

NASDAQ stracił 0,6% w środowej sesji regularnej, ponieważ rynki zaniepokoiły się brakiem ruchu w debatach na temat pułapu zadłużenia, podczas gdy S&P 500 i Dow straciły ponad 0,7%. Często obserwowany Snowflake również zgłosił konające wyniki, które spowodowały spadek jego akcji o ponad 12%. Entuzjastyczne wyniki Nvidii mogą całkowicie zmienić narrację rynkową na resztę tygodnia. Konkurenci, tacy jak Advanced Micro Devices (AMD), również odnotowali gwałtowny wzrost cen akcji.

Wiadomości o zarobkach Nvidii: NVDA zwiększa kapitalizację rynkową o 189 miliardów dolarów przy dużych przychodach, pokonując zyski

Nvidia odnotowała również znaczny spadek zysków w tym kwartale. Skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,09 USD przebił konsensus analityków o 18,5%. Zysk operacyjny wzrósł o 37% w stosunku do ostatniego kwartału, a zysk netto wzrósł jednocześnie o 25%.

Zawsze ożywiony dyrektor generalny i założyciel Nvidii, Jensen Huang, był w doskonałej kondycji. Z jego wypowiedzi jasno wynika, dlaczego rynek pochłania każde jego słowo. Wydaje się, że rynek troszczy się tylko o sztuczną inteligencję i generatywną sztuczną inteligencję, a Nvidia to podejście typu kilof i łopata do inwestowania w przestrzeń. Prawie wszystkie najbardziej poszukiwane chipy do rzekomej rewolucji AI są w rękach Nvidii.

„Bilion dolarów zainstalowanej globalnej infrastruktury centrum danych zostanie przeniesiony z przetwarzania ogólnego do przyspieszonego przetwarzania, ponieważ firmy ścigają się, aby zastosować generatywną sztuczną inteligencję w każdym produkcie, usłudze i procesie biznesowym” — powiedział Huang podczas rozmowy o zarobkach. „Cała nasza rodzina centrów danych produkty — H100, Grace CPU, Grace Hopper Superchip, NVLink, Quantum 400 InfiniBand i BlueField-3 DPU — są w fazie produkcji. Znacząco zwiększamy nasze dostawy, aby sprostać rosnącemu popytowi na nie”.

Mówiąc o centrach danych, segment ten osiągnął sprzedaż w wysokości 4,3 miliarda dolarów w pierwszym kwartale, o 14% powyżej wyników z poprzedniego roku. Jest to znaczące, ponieważ Nvidia odnotowała ogólne pogorszenie działalności w zakresie centrów danych w ciągu ostatniego roku, na co zwrócili uwagę analitycy w tamtym czasie. Wygląda na to, że te deszczowe dni już minęły.

Dodatkowo inny mocno dotknięty segment – gry – przyniósł kolejny zwrot. Przychody z gier w wysokości 2,24 miliarda dolarów wzrosły o 22% w ostatnim kwartale, ponieważ dystrybutorzy zaczęli uzupełniać swoje półki.

Segment profesjonalnej wizualizacji odnotował wzrost sprzedaży o 31% kw/kw, podczas gdy przychody z branży motoryzacyjnej wzrosły o 114% r/r. Cały kwartał był fenomenalny, a Nvidia dodała około 189 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej podczas handlu po godzinach.

Sytuacja stała się naprawdę szalona, gdy Nvidia osiągnęła 11 miliardów dolarów sprzedaży w bieżącym kwartale, który jest drugim kwartałem fiskalnym kończącym się w lipcu. Przed ogłoszeniem wyników Wall Street spodziewała się 7,1 miliarda dolarów. Wydaje się, że w ciągu ostatnich 90 dni pojawiło się prawie 4 miliardy dolarów.

Prognoza akcji Nvidii

Nvidia osiągnęła nowy rekord wszechczasów. Akcje wzrosły o około 23% po godzinach do 375 USD, znacznie powyżej poprzedniego rekordowego poziomu 246,47 USD w listopadzie 2021 r. Indeks względnej siły (RSI) jest teraz mocno wykupiony, a akcje muszą się uspokoić. Jednak ta ekscytacja jest wyczuwalna. Same te zyski prawdopodobnie spowodują odwrócenie trendu na szerokim rynku w górę w czwartek.

Source: https://buystocks.co.uk/news/nvidia-stock-earnings-nvda-market-cap-rises-nearly-190-billion-as-ai-chips-boost-revenue-guidance/