Home » News » Zapasy akumulatorów w Korei Południowej ponownie rosną po wzroście akcji Tesli

Zapasy akumulatorów w Korei Południowej ponownie rosną po wzroście akcji Tesli

News Team

Zapasy akumulatorów ponownie zyskują na popularności na południowokoreańskim rynku akcji, ponieważ akcje Tesla Inc. ostatnio wzrosły na rynku amerykańskim. O ile nie ma wątpliwości co do potencjału tych akcji, o tyle pojawiają się obawy, że rosną one w szybkim tempie.

Akcje LG Energy Solution Ltd., drugiego co do wielkości na świecie producenta baterii do pojazdów elektrycznych, wzrosły we wtorek o 2,5 proc., Samsung SDI Co. zyskał 1,43 proc., a POSCO Future M Co. 3,09 proc. Na wtórnym rynku Kosdaq zapasy materiałów do akumulatorów również wzrosły: EcoPro BM Co. wzrosło o 2,96 procent, EcoPro Co., spółka macierzysta EcoPro BM, o 0,53 procent, a L&F Co. o 5,18 procent.

Biorąc pod uwagę, że akcje Samsung Electronics Co. i SK hynix Inc. nieznacznie spadły, a akcje innych branż pozostały prawie bez zmian, akcje akumulatorów praktycznie prowadziły na rynku, napędzane poprawą nastrojów inwestorów po tym, jak akcje związane z pojazdami elektrycznymi, na czele z Teslą, gwałtownie wzrosły na nowojorskiej giełdzie Wymiana na noc.

Akcje Tesli wzrosły w poniedziałek czasu lokalnego o 4,85 procent do 188,87 USD, kontynuując trend wzrostowy przez pięć kolejnych dni sesyjnych. Akcje innych firm zajmujących się pojazdami elektrycznymi również odnotowały wzrost, przy czym Nikola Corp. wzrosła o 7,16 procent, a Rivian Automotive Inc. o 5,64 procent.

Ponieważ krajowe zapasy baterii, które były postrzegane jako przewartościowane, ponownie wzrosły, ponownie narastają kontrowersje dotyczące tego, czy ich zapasy są na odpowiednim poziomie. „Bez względu na to, jak wyraźnie można przewidzieć ich wyniki za trzy do pięciu lat, wydaje się, że ceny akcji czterokrotnie lub więcej wzrosły w krótkim czasie” – powiedział anonimowy przedstawiciel branży inwestycji finansowych. „Ostatni spadek zapasów baterii to naturalny proces korekty”.

Z drugiej strony Kim Tae-hong, dyrektor generalny Growth Hill Asset Management, zauważył, że firmy zajmujące się materiałami katodowymi przyspieszają rozbudowę swoich mocy produkcyjnych, jednocześnie zabezpieczając zamówienia o wartości co najmniej dziesiątek bilionów wonów. „Nie jesteśmy na etapie, aby martwić się spadkiem wzrostu ich zysków” – powiedział.

Kim Hyun-soo, analityk Hana Securities Co., również podniósł możliwość, że krajowe firmy produkujące akumulatory osiągną długoterminowy wzrost dzięki wzmocnieniu polityki przyjaznej dla środowiska w USA i Europie oraz ograniczeniom, jakie napotykają chińskie firmy we wchodzeniu na rynek amerykański .

Eksperci wskazywali również na konieczność selektywnego podejścia do zapasów baterii, biorąc pod uwagę poziom ich przyrostu w krótkim czasie. W rzeczywistości wydaje się, że inwestorzy zagraniczni stosują tę strategię. Zagraniczni inwestorzy kupili we wtorek akcje LG Energy Solution o wartości netto 28,8 miliarda wonów (21,9 miliona dolarów), najwięcej spośród wszystkich akcji. Zwiększyli również zakupy akcji L&F do 27,4 mld wonów. Z drugiej strony byli sprzedawcami netto akcji POSCO Future M, EcoPro i EcoPro BM.

Niektórzy sugerują nawet, że inwestorzy powinni zwracać uwagę na możliwości produkcji prekursorów przez firmy produkujące materiały katodowe, ponieważ prekursorów brakuje. „W czasie, gdy krajowy przemysł baterii jest zaangażowany w stabilizację dostaw prekursorów, akcje, które mogą dodać tę wartość do wartości korporacyjnej, są postrzegane jako mające wystarczającą przestrzeń do dalszego wzrostu” – powiedział Kim.

Tymczasem EcoPro BM ogłosiło po zamknięciu rynku, że zainwestuje 473,2 miliarda wonów w swój zakład w Pohang, na południe od Seulu, w celu rozszerzenia produkcji aktywnych materiałów katodowych.

Source: https://buystocks.co.uk/news/south-koreas-battery-stocks-rise-again-after-tesla-shares-surge/