Home » News » Wzrost Coinbase z wyższych stóp procentowych jest „wysoce niedoceniany”

Wzrost Coinbase z wyższych stóp procentowych jest „wysoce niedoceniany”

Analityk Oppenheimer powtarza zwyżkową postawę na platformie handlu kryptowalutami i dostrzega potencjalny wzrost cen akcji na poziomie ponad 40%.

Według analityka Oppenheimer, Owena Lau, akcje Coinbase Global Inc (NASDAQ: COIN) mają potencjał, by wzrosnąć o ponad 40% w stosunku do obecnych poziomów, który powiedział, że potencjalne korzyści dla platformy kryptowalut z wyższych stóp procentowych są „bardzo niedoceniane”.

Lau powtórzył, że od maja 2021 r., tuż po wejściu Coinbase na giełdę, miał wyższą ocenę, jaką miał na giełdzie. Utrzymał swoją cenę docelową na poziomie 107 USD, co oznacza wzrost o 43,6% w stosunku do wtorkowej ceny zamknięcia wynoszącej 74,50 USD, mówiąc, że wierzy, że akcje są obecnie notowane po „obniżonej wielokrotności”.

„Łatwiej jest powiązać Coinbase z handlem niż z dochodami z odsetek, ale to postrzeganie może się zmienić w najbliższym czasie” – napisał Lau w notatce do klientów. „Podczas gdy rosnące stopy procentowe negatywnie wpłynęły na jego przychody z handlu, prawdopodobnie przyniosą korzyści dochodom odsetkowym”.

Akcje COIN, -2,05% spadły o 2,9% w środowym handlu przedrynkowym, po wzroście o 20,3% w ciągu ostatnich trzech sesji do wtorku. Bitcoin BTCUSD, 0,72% spadł o 1,6% na początku środy, po zdobyciu 4,1% w ciągu ostatnich trzech dni.

Wyniki kwartalne Coinbase nie spełniły oczekiwań w ciągu ostatnich dwóch kwartałów, ponieważ wolumen obrotu spadł o 7,8% w porównaniu z pierwszym kwartałem rok temu, a następnie spadł o 53,0% w drugim kwartale.

Tymczasem dochód odsetkowy netto wzrósł o 218% w pierwszym kwartale, stanowiąc 0,9% łącznych przychodów, a następnie wzrósł o 400%, stanowiąc 4,0% łącznych przychodów w drugim kwartale. Rezerwa Federalna podniosła swój docelowy przedział dla stóp overnight z zera do 0,25% na koniec 2021 r. do 1,50% do 1,75% do końca czerwca i od tego czasu podniosła go do 3,00% do 3,25%.

Lau z Oppenheimer powiedział, że istnieją trzy części działalności Coinbase, które mogą zyskać impuls dzięki rosnącym kursom: 1) USC Coin stablecoin (USDC); 2) środki pieniężne klientów; oraz 3) gotówka firmowa.

„Nasza analiza dotycząca Circle [stablecoin] i USDC pokazuje, że pełne korzyści ze stawek dla Coinbase dopiero nadejdą, a Coinbase ma wyjątkową pozycję, aby skorzystać z tego rosnącego ekosystemu stablecoinów” – napisał Lau.

Akcje Coinbase spadły o 69,0% od początku roku do wtorku, podczas gdy bitcoin spadł o 61,3%, a indeks S&P 500 SPX -0,20% stracił 12,8%.