HomeNewsWydarzenia rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów we wtorek

Wydarzenia rynkowe: Pięć akcji, które trafiły do mediów we wtorek

Ruchi Gupta

  • Flora Growth partnerem Walmart i Coppel
  • MillerKnoll nie spełnia oczekiwań, a AVROBIO rezygnuje z programu Fabry
  • Tesla otwiera salon sprzedaży w Xinjiang, a Ford zwiększa produkcję ciężarówek EV F-150

Flora Growth oferuje produkty Mind Naturals Skincare w sklepach Walmart i Coppel

Akcje Flora Growth Corp (NASDAQ: FLGC) wzrosły o 20% na początku wtorku po tym, jak firma ogłosiła partnerstwo z Coppel i Walmart. Firma zajmująca się konopiami indyjskimi poinformowała w komunikacie prasowym, że jej produkty Mind Naturals Skincare będą dostępne dla klientów online w Coppel i Walmart.com. Podobnie, Flora Growth Corp będzie sprzedawać swoje produkty za pośrednictwem placówek stacjonarnych tych dwóch sieci. Partnerstwo pomoże kanadyjskiej firmie zajmującej się marihuaną rozszerzyć swoją obecność w Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

MillerKnoll po słabych wynikach

Akcje spółki MillerKnoll Inc. (NASDAQ: MLKN) spadły o 7% we wtorek po tym, jak spółka nie osiągnęła szacunków w drugim kwartale 2022 roku. Producent mebli odnotował stratę w wysokości 3,4 mln USD, czyli 0,05 USD na akcję w drugim kwartale w porównaniu do straty 0,3 mln USD rok temu. Przychody w kwartale wyniosły 1,03 mld dolarów w porównaniu do sprzedaży netto w wysokości 626,3 mln dolarów rok temu. Co ciekawe, w ciągu kwartału firma zanotowała 50 mln dolarów straty w sprzedaży netto z powodu niedoboru pracowników i wyzwań związanych z łańcuchem dostaw.

AVROBIO obniża priorytety programu Fabry Disease

Firma AVROBIO Inc. (NASDAQ: AVRO) spadła o 30% po ogłoszeniu zmian w swoim programie, aby skupić się na innych inicjatywach w fazie klinicznej. Firma zamierza zdepriorytetyzować program dotyczący choroby Fabry'ego z wielu powodów, w tym z powodu nowych wyników klinicznych uzyskanych u ostatnich pacjentów biorących udział w badaniu II fazy leku FAB-GT. Dzięki tym wynikom, ramy czasowe programu rozwoju choroby Fabry'ego zostałyby znacznie przyspieszone.

Tesla otwiera salon w Xinjiang w Chinach

Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) kontynuuje rozszerzanie swojej działalności, otwierając nowy salon w Xinjiang w Chinach. Władze zmuszają mniejszości religijne do asymilacji w tej odległej części Chin. Niestety, te wysiłki powoli przeradzają się w katastrofę public relations dla firm zachodnich.

Ford zwiększa produkcję ciężarówki F-150 Lightning

Akcje Ford Motor Company (NYSE: F) wzrosły o 10% po tym, jak producent samochodów podwoił swoje roczne plany produkcji oczekiwanego w pełni elektrycznego pickupa F-150 Lightning. Ford został zmuszony do zwiększenia mocy produkcyjnych dla F-150 Lightning po raz drugi. Początkowo zakładano produkcję 40 000 sztuk rocznie, następnie zwiększono ją do 80 000, a następnie do 150 000 sztuk do połowy 2023 roku.