HomeNewsCotygodniowe podsumowanie: Oto kluczowe momenty z ostatniego tygodnia

Cotygodniowe podsumowanie: Oto kluczowe momenty z ostatniego tygodnia

Ruchi Gupta

  • Crocs informuje o przejęciu o wartości 2,5 miliarda dolarów, natomiast Vista Outdoor przejmuje Stone Glacier.
  • FDA w końcu zatwierdza tabletki do leczenia Covid firmy Pfizer.
  • Victoria's Secret ogłasza program zakupu akcji o wartości 250 milionów dolarów.

Crocs jest gotowy do przejęcia Hey Dude za 2,5 miliarda dolarów

Crocs Inc (NASDAQ:CROX) wykorzystuje zarówno gotówkę, jak i akcje, aby przejąć Hey Dude za 2,5 miliarda dolarów. Firma produkująca buty zapłaci 2,05 miliarda dolarów w gotówce i 450 milionów dolarów zostanie wypłacone dyrektorowi Hey Dude Alessandro Rosano w akcjach. Wszystkie warunki zamknięcia i zgody regulacyjne transakcji mają zostać spełnione do pierwszego kwartału 2022 roku.

US FDA zatwierdza pigułki Pfizer

Pfizer (NYSE:PFE) otrzymuje zatwierdzenie przez US Food and Drug Administration (FDA). Jest to pierwsza tabletka tego rodzaju, która uzyskała aprobatę. Jest to tabletka ratunkowa używana w domu i Pfizer sprzeda 4,25 mln opakowań Paxlovidu do Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku wyprodukował 80 milionów opakowań i ma na celu wyprodukowanie 4 miliardów opakowań w 2022 roku.

Vista Outdoor dokonuje siódmej akwizycji – Stone Glacier

Vista Outdoor (NYSE:VSTO) ogłasza swoją siódmą akwizycję w ciągu 16 miesięcy, nabywając markę odzieży myśliwskiej premium "Stone Glacier". Dzięki tej transakcji, amerykański producent odzieży sportowej rozszerzy swoje kategorie o sprzęt kempingowy i odzież techniczną. Vista Outdoor wykorzystuje gotówkę i płynne środki do sfinansowania tej transakcji.

Victoria's Secret ogłasza swój plan zakupu akcji o wartości 250 milionów dolarów

Po tym jak Victoria's Secret & Co (NYSE:VSCO) ogłosiła swój plan zakupu akcji za 250 milionów dolarów, nastąpił nagły wzrost akcji o 3%. Jej fiskalne czwarte kwartalne perspektywy są również wspierane przez firmę. Spółka oczekuje, że zysk na akcję w IV kwartale wyniesie około 2,35 – 2,65 USD.

Verizon i AT&T zostały poproszone startu 5G

Verizon Communications (NYSE: VZ) i AT&T (NYSE: T) zostały poproszone o opóźnienie przewidywanego uruchomienia sieci bezprzewodowej 5G z powodu obaw o bezpieczeństwo lotnicze. Przewoźnicy zostali poproszeni o opóźnienie uruchomienia nie więcej niż dwa tygodnie, co jest częścią wniosku jako rozwiązanie krótkoterminowe do postępu współistnienia 5G wdrożenia w C- i i bezpiecznych operacji lotniczych.