HomeNewsWydarzenia rynkowe: Oto cztery akcje które wzrosły w poniedziałek

Wydarzenia rynkowe: Oto cztery akcje które wzrosły w poniedziałek

Ruchi Gupta

  • Apple może stać się "akcją za 250 dolarów" – uważa Gene Munster z Loop Ventures
  • Marie Thibault z BTIG rozpoczęła rekomendację dla Pear Therapeutics od "Kupuj".
  • Tesla dostarcza rekordową liczbę egzemplarzy w IV kwartale 2021 r.

Kapitalizacja rynku firmy Apple sięga 3 bilionów USD

Akcje firmy Apple Inc. (NASDAQ: AAPL) wzrosły w poniedziałek o 3%, podnosząc kapitalizację rynkową producenta iPhone'ów do 3 bilionów dolarów. Spółka potrzebowała mniej niż czterech lat, aby zwiększyć swoją kapitalizację z 1 bln USD do 3 bln USD. Gene Munster z Loop Ventures pochwalił firmę w programie "Closing Bell" w CNBC za osiągnięcie tego kamienia milowego, dodając, że w najbliższych latach firma będzie napędzać dodatkowy wzrost jako główny gracz w rozwoju Metaverse. Munster powiedział, że Apple "może być akcją za 250 dolarów", co oznacza 35% wzrost. Jeśli AAPL osiągnie ten kamień milowy, może to przełożyć się na kapitalizację rynkową w wysokości 3,8 bln USD.

Pear Therapeutics rozpoczął działalność od oceny "Kupuj"

Ponadto akcje Pear Therapeutics Inc. (NASDAQ: PEAR) wzrosły o 25% podczas ostatniej sesji po ogłoszeniu przez BTIG, że spółka ma lepszą pozycję w sektorze cyfrowych terapii na receptę. Marie Thibault z BTIG rozpoczęła rekomendację dla Pear Therapeutics od oceny "kupuj" i ceny docelowej 12 dolarów za akcję, co oznacza 60% wzrost w stosunku do obecnego poziomu. Marie stwierdziła, że w sektorze cyfrowych leków na receptę istnieją wyraźne korzyści, w tym pewne znaczące negatywne skutki dostępu w dowolnym momencie za pośrednictwem technologii konsumenckiej, niższe koszty, lepszy wgląd dla lekarzy i zmniejszone bariery w leczeniu.

Geneprex otrzymuje oznaczenie Fast Track dla REQORSA

Akcje firmy Genprex Inc. (NASDAQ: GNPX) podskoczyły o 130% po tym, jak ta będąca w fazie klinicznej firma zajmująca się terapią genową, koncentrująca się na leczeniu raka i cukrzycy, ogłosiła, że FDA przyznała jej status Fast Track Designation dla terapii immunogennej REQORSA. REQORSA jest flagowym kandydatem firmy na lek w leczeniu nieresekcyjnego, histologicznie potwierdzonego niedrobnokomórkowego raka płuca w stadium trzecim lub czwartym. W I kwartale 2022 r. firma rozpocznie wieloośrodkowe, otwarte badanie kliniczne Acclaim II w celu oceny leku REQORSA.

Tesla dostarczyła 308 600 sztuk w IV kwartale 2021 r.

Akcje producenta samochodów elektrycznych, firmy Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA) skoczyły o prawie 10% po tym, jak firma ogłosiła rekordowe dostawy na rok 2021. Firma poinformowała, że w czwartym kwartale dostarczyła około 308 600 sztuk samochodów, dzięki czemu całkowita liczba pojazdów dostarczonych w 2021 roku wyniesie 936 172 sztuk. Liczba ta oznacza wzrost w ujęciu rocznym o 87% w porównaniu z rokiem 2020. Prezes firmy, Elon Musk, powiedział, że celem firmy jest osiągnięcie 20 milionów pojazdów do 2030 roku. Ponadto, nowo wybudowana fabryka Tesli w Teksasie rozpocznie produkcję crossovera Model Y w 2022 roku.