HomeNewsWydarzenia rynkowe: Oto akcje, które we wtorek trafiły do mediów

Wydarzenia rynkowe: Oto akcje, które we wtorek trafiły do mediów

Ruchi Gupta

  • Blackberry i Micron biją oczekiwania analityków
  • Dan Amman, CEO działu elektrycznego General Motors, rezygnuje z pracy
  • UBS twierdzi, że Micron jest najlepszym wyborem na 2022 rok

Blackberry i Micron biją oczekiwania analityków

Akcje BlackBerry Ltd (NYSE: BB) podskoczyły o 5% w rozszerzonym obrocie we wtorek, po tym jak odnotowały większe niż oczekiwano przychody za III kwartał fiskalny. Firma odnotowała przychody w wysokości 128 milionów dolarów z cyberbezpieczeństwa, 43 milionów dolarów z IoT i inne przychody w wysokości 13 milionów dolarów, w tym licencjonowania, przynosząc całkowite przychody w wysokości 184 milionów dolarów. Ponadto firma cybersecurity odnotowała zysk operacyjny GAAP w wysokości 51 mln USD, co przełożyło się na rozwodnioną stratę GAAP na akcję w wysokości 0,05 USD. Analitycy prognozowali przychody na poziomie 177 mln USD i stratę na akcję w wysokości 0,06 USD.

Dan Amman rezygnuje z pracy w General Motors

Akcje General Motors (NYSE: GM) są pod presją po ogłoszeniu, że Dan Amman, CEO jednostki pojazdów autonomicznych Cruise, pożegna się z firmą. Jednak firma motoryzacyjna przyspiesza przyjęcie EV z planami podwojenia przychodów do 280 dolarów w ciągu następnej dekady. Ponadto GM rozpoczęło dostawy lekkich samochodów dostawczych BrightDrop EV600 oraz GMC Hummer EV Edition1 Pickup wyprodukowanych na platformie Ultium. Platforma ta jest fundamentem całkowicie elektrycznej przyszłości General Motors z potencjałem do produkcji każdego rodzaju pojazdów.

Micron Technology odnotowuje przychody w wysokości 7,69 mld USD w I kwartale 2022 r.

Micron Technology Inc. (NASDAQ: MU) podskoczył o 10% po tym, jak firma opublikowała wyniki za pierwszy kwartał, które przekroczyły szacunki i przedstawił solidne prognozy.  CEO Sanjay Mehrotra powiedział, że ograniczenia w łańcuchu dostaw są coraz większe i będą trwać do 2022 roku. Ponadto, Mehrotra powiedział, że spodziewa się silnego popytu na swoje produkty w 2022 roku, zwłaszcza ze strony pojazdów elektrycznych, chmury i 5G. W pierwszym kwartale 2022 roku, firma miała przychody w wysokości 7,69 mld dolarów z dochodem netto w wysokości 2,31 mld dolarów lub 2,04 dolarów na akcję.   Analityk spodziewał się EPS w wysokości 2,1 USD przy przychodach 47,68 mld USD. W drugim kwartale spółka spodziewa się EPS na poziomie 2,05 USD przy przychodach pomiędzy 7,3 mld USD a 7,77 mld USD.

Nvidia najlepszym wyborem 2022 roku

Akcje Nvidia Corporation (NASDAQ: NVDA) wzrosły o 5% od wtorkowego minimum po tym, jak UBS wskazał, że akcje firmy są najlepszym wyborem na 2022 rok. Analityk UBS, Timothy Arcuri, stwierdził, że stabilne przychody i obecność w branży edge computing oraz sztucznej inteligencji są powodem tego byczego wezwania. Jason Snipe z Odyssey Capital Advisors zgodził się z tym stwierdzeniem i powiedział w programie "Halftime Report" w CNBC, że centra danych, sztuczna inteligencja oraz głębokie uczenie się to pewne katalizatory dla akcji.