HomeNewsNajważniejsze informacje rynkowe: Cztery akcje, które dokonały zmian

Najważniejsze informacje rynkowe: Cztery akcje, które dokonały zmian

Ruchi Gupta

  • Carnival nie osiągnął szacowanych przychodów i zysków za IV kw. 2021 r., a Nike przekroczył szacunki Walls Street
  • AMC rośnie po przyjęciu filmu "Spider-Man: No Way Home"
  • Rocket Companies przejmuje Truebill za 1,25 miliarda dolarów

Carnival informuje o stracie w IV kw. 2021 r. w wysokości 2,31 USD na akcję

Akcje Carnival Corp (NYSE: CCL) podskoczyły o 2% po tym, jak spółka podała wyniki finansowe za czwarty kwartał 2021 roku. Niespodziewanie spółka rozminęła się z szacunkami dotyczącymi konsensusu przychodów i zysków. Zysk GAAP w IV kw. wyniósł 2,31 USD na akcję, mijając się z prognozami analityków zakładającymi stratę w wysokości 1,27 USD na akcję. Z drugiej strony przychody wyniosły 1,29 mld dolarów i rozminęły się z szacunkami o 250 mln dolarów. Od początku roku do czerwca akcje Carnival wzrosły o ponad 53%, ale od tego czasu spadły o prawie 40%, co spowodowało spadek netto YTD o 8,4%.

Nike przebija szacunki wyników na Wall Street

Akcje Nike Inc. (NYSE: NKE) akcje wzrosły o 5% po ogłoszeniu wyników za II kwartał 2022 roku, które przekroczyły szacunki. Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 1,3 miliarda dolarów, czyli 0,83 dolara na akcję, w porównaniu z zyskiem netto w wysokości 1,21 miliarda dolarów, czyli 0,78 dolara rok temu. Sprzedaż wyniosła 11,4 mld dolarów, co oznacza wzrost o 1% w ujęciu rocznym. Analitycy Wall Street prognozowali przychody w wysokości 11,25 mld USD oraz dochód w wysokości 0,63 USD na akcję.

Akcje AMC skaczą po intensywnym weekendzie

Akcje AMC Entertainment Holdings Inc. (NYSE: AMC) wzrosły o ok. 20% od czwartkowego minimum dzięki filmowi "Spider-Man: No Way Home", który w weekend przyciągnął do kin miliony widzów. Chociaż pandemia COVID-19 okazała się przerażająca dla kin i sal kinowych, nowy film pokazał okres przed pandemią. Najnowszy superbohaterski film Marvela pojawił się w czwartek i zarobił 50 milionów dolarów. Jednak w weekend film przyniósł krajowemu box office'owi nadzieję w postaci 253 milionów dolarów.

Rocket Companies dokona przejęcia za 1,25 mld USD

Po ogłoszeniu swojego największego przejęcia do tej pory, akcje pożyczkodawcy hipotecznego Rocket Companies Inc. (NYSE: RKT) spadły w poniedziałek o 8%. Kredytodawca hipoteczny przejmie aplikację do zarządzania finansami osobistymi Truebill za gotówkę w wysokości 1,25 mld USD. Rocket Companies spodziewa się, że akwizycja będzie miała wpływ na wzrost rocznych przychodów o 100 mln USD. CEO Jay Farner powiedział CNBC "Squawk on the stree,t", że Truebill jest idealnym dopasowaniem dla firmy ze względu na łatwość transferu danych, łączność i umożliwienie inteligentnych decyzji finansowych.