HomeNewsWydarzenia rynkowe: Oto akcje, które trafiły do mediów w poniedziałek

Wydarzenia rynkowe: Oto akcje, które trafiły do mediów w poniedziałek

Ruchi Gupta

  • Oczekiwana podwyżka stóp procentowych Fed może wywołać hossę na amerykańskich akcjach
  • Coupa Software ogłasza przychody za IV kwartał 2021 r. w wysokości 193,3 mln USD
  • Tencent grożą ogromne kary za naruszenie przepisów antylaundingowych, a Rio Tinto kupuje Turquoise Hill

Amerykańskie akcje mogą wzrosnąć po podwyżkach stóp procentowych

Barry Knapp, dyrektor ds. badań w Ironside Macroeconomics, stwierdził, że amerykańskie akcje mogą zyskać na wartości w środę, ponieważ rynki oczekują, że przewodniczący Fed Jerome Powell podpisze podwyżkę stóp procentowych o 25 punktów bazowych. Knapp wskazuje, że podwyżka stóp została już uwzględniona w indeksie S&P, który od początku roku spadł o 13%.

W lutym inflacja wzrosła do 7,9% i oczekuje się, że Fed będzie mniej agresywny w stosunku do poprzednich prognoz ze względu na gospodarcze reperkusje trwającego konfliktu na Ukrainie.

Spadek akcji Coupa Software po niedźwiedzich prognozach

Akcje Coupa Software Inc. (NASDAQ: COUP) spadły o prawie 30% po tym, jak firma z San Mateo ogłosiła prognozy, które nie były zgodne z szacunkami. Spółka ogłosiła, że jej strata w czwartym kwartale zwiększyła się do 61,4 mln USD, czyli 1,29 USD na akcję, z 61,4 mln USD, czyli 0,85 USD na akcję rok wcześniej. Skorygowany zysk na akcję w tym kwartale wyniósł 0,19 USD na akcję.

Przychody wzrosły o 18% rok do roku do 193,3 mln USD, pokonując tym samym szacunki konsensusu. W czwartym kwartale rachunki wzrosły o 18% rok do roku. Spółka oczekuje, że w bieżącym kwartale przychody wyniosą od 189 mln USD do 191 mln USD, a skorygowany zysk na akcję od 0,03 USD do 0,06 USD.

Tencent Holding grozi kara za naruszenie przepisów o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy

Tencent Holdings Ltd. grozi bezprecedensowa kara za naruszenie przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, ustanowionych przez Ludowy Bank Chin. The Wall Street Journal poinformował w poniedziałek, że WeChat Pay firmy został oskarżony o nieprzestrzeganie zasad, które wymagają weryfikacji tożsamości użytkowników i sprzedawców dokonujących transakcji na platformie oraz źródła pochodzenia ich pieniędzy.

PBOC odkrył nielegalne transakcje podczas rutynowego przeglądu usług cyfrowych portfeli i płatności mobilnych na platformie.

Rio Tinto kupi Turquoise Hill Resources za 2,7 mld USD

Akcje spółki Turquoise Hill Resources Ltd. (NYSE: TRQ) wzrosły o 30% po złożeniu przez Rio Tinto Plc (NYSE: RIO) propozycji zakupu firmy zajmującej się poszukiwaniem i zagospodarowaniem złóż górniczych za 2,7 mld USD w gotówce. Rio zaproponowało zakup pozostałych 49% udziałów w Turquoise, co przekłada się na 34 dolary za akcję. Jest to 32% premia w stosunku do ceny, z jaką Turquoise zamknął się w piątek.