HomeNewsWarto kupować akcje Nike przed publikacją wyników za III kw. 2022 ?

Warto kupować akcje Nike przed publikacją wyników za III kw. 2022 ?

Mircea Vasiu

W dniu dzisiejszym Nike ogłosi wyniki finansowe za ostatni kwartał. Rynek oczekuje, że zysk na akcję wyniesie 0,72 USD.

Nike jest jedną z amerykańskich spółek o dużej kapitalizacji, która w tym tygodniu przedstawi wyniki kwartalne. Dziś po godzinach pracy giełdy rozpocznie się konferencja prasowa.

Uczestnicy rynków finansowych spodziewają się, że zysk kwartalny wyniesie 0,72 USD, a sądząc po wynikach za ostatnie kwartały, można przypuszczać, że Nike pobije oczekiwania.

Nike jest jedną z niewielu spółek, które w ciągu ostatnich dwóch dekad co roku zwiększały swoją dywidendę. Co więcej, rentowność dywidendy w przyszłości wynosi 0,93%, a 5-letnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 11,27%.

Marża zysku brutto firmy Nike wynosi 45,98% i jest wyższa od mediany dla sektora o 28,18%. Również marża EBIT za ostatnie dwanaście miesięcy przekracza medianę sektora.

Co analitycy mówią o kursie akcji firmy Nike?

Analitycy są byczo nastawieni do kursu akcji Nike. Spośród 99 analityków zajmujących się akcjami, 92 wydało rekomendacje kupna, tylko jeden analityk wydał rekomendację sprzedaży, a 6 analityków wydało rekomendacje neutralne.

Ostatnio Telsey Advisory Group utrzymała rekomendację kupna dla akcji Nike z ceną docelową 165 USD. Deutsche Bank zrobił to samo, z jeszcze wyższą ceną docelową – 173 USD.

A jak wygląda obraz techniczny?

Kurs akcji znajduje się w trendzie spadkowym w 2022 r. i ostatnio odbił się od dynamicznego wsparcia wyznaczonego przez dolną krawędź kanału spadkowego. Obecnie walczy o wybicie się z kanału, a obszar 140-150 USD może pełnić rolę punktu zwrotnego.

Jest to obszar, na którym w przeszłości utworzyła się niedźwiedzia flaga i najprawdopodobniej będzie on stanowił opór. Dlatego też każde zamknięcie powyżej tego obszaru powinno być uważane za bycze i nie należy się dziwić, że kurs akcji Nike powróci na wysokie poziomy.

Przy obecnym kursie giełdowym firma Nike jest wyceniana na 207,53 mld USD, a wartość przedsiębiorstwa osiągnęła 205,15 mld USD. Przychody rosną w tempie 21,05% rocznie, a firma Nike przez ostatnie sześć kwartałów z rzędu dostarczała lepsze od oczekiwanych wskaźniki EPS.

W okresie fiskalnym kończącym się w maju 2022 r. inwestorzy oczekują przychodów w wysokości 46,90 mld USD.