HomeNewsUnitedHealth przejmie LHC Group za około 5,4 mld USD

UnitedHealth przejmie LHC Group za około 5,4 mld USD

Hassan Maishera

UnitedHealth zgodził się na przejęcie LHC Group w ramach transakcji wartej około 5,4 miliarda dolarów.

Gigant w dziedzinie opieki zdrowotnej, firma UnitedHealth, ogłosiła dziś, że zgodziła się na przejęcie LHC Group za 5,4 miliarda dolarów.

Według dzisiejszego raportu Reutersa, transakcja zostanie rozliczona w gotówce, a jednostka UnitedHealth – Optum – zapłaci około 170 USD za każdą akcję LHC Group. Stanowi to 8,12% premię w stosunku do ostatniej ceny zamknięcia spółki.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta przed końcem roku. UnitedHealth jest znany z prowadzenia największej firmy ubezpieczeniowej w Stanach Zjednoczonych. Teraz zamierza dodać LHC Group do swojej firmy Optum Health, która prowadzi kliniki podstawowej opieki zdrowotnej i centra chirurgiczne.

Firma LHC jest znana w całych Stanach Zjednoczonych z zapewniania domowej opieki zdrowotnej i hospicyjnej pacjentom cierpiącym na urazy, choroby lub schorzenia przewlekłe. Firma, której główna siedziba znajduje się w Lafayette w stanie Luizjana, posiada ponad 900 placówek w 37 stanach USA.

Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne, a akcjonariusze LHC Group będą musieli również zatwierdzić przejęcie. Akcje LHC wzrosły o prawie 6% podczas wtorkowej sesji przedsprzedażowej.

W ciągu ostatnich kilku lat, ubezpieczyciele zdrowotni i inni główni gracze w branży naciskali na wprowadzenie opieki domowej. Ten postulat został dodatkowo podsycony przez pandemię koronawirusa i obecnie zyskuje silną pozycję w całych Stanach Zjednoczonych.

Udoskonalenia technologiczne odnotowane w ciągu ostatnich kilku lat utorowały drogę do zapewnienia pacjentom większej opieki w domu. Co więcej, pacjenci uważają, że opieka domowa jest doskonałą alternatywą dla dość kosztownych pobytów w szpitalach lub innych ośrodkach opieki zdrowotnej.

Przejęcie LHC pozwoliłoby UnitedHealth rozszerzyć swoje usługi w sektorze opieki domowej. W 2021 r. główny rywal UnitedHealth i dostawca usług Medicare Advantage, Humana, wydał prawie 6 mld USD na rozwój swojej działalności w zakresie opieki domowej.