HomeNewsUber Stock: oto, jak wysoko może jeździć na rajdzie zarobków

Uber Stock: oto, jak wysoko może jeździć na rajdzie zarobków

News Team

Akcje Ubera zyskują na lepszych niż oczekiwano zyskach. Istnieją teraz dwa kluczowe poziomy, na których należy się skupić.

Akcje Uber Technologies Inc (NYSE: UBER) dają długoletnim inwestorom taką reakcję, jakiej oczekiwali: niezły wzrost po tym, jak firma zajmująca się jazdą na udziałach ogłosiła zyski.

Akcje są wyższe o około 17% we wtorek, a akcje osiągają najwyższy poziom od początku maja. Firma podwoiła przychody rok do roku i przekroczyła oczekiwania analityków, ponieważ silne trendy w podróżach nadal napędzają jej najlepsze wyniki.

Liczba podróży wyniosła 1,87 miliarda, co oznacza wzrost o 24% rok do roku i 9% w ujęciu sekwencyjnym.

W tym roku trendy w podróżowaniu znacznie wzrosły na całym świecie, ponieważ wiele osób w końcu może podróżować z mniejszymi ograniczeniami i większą liczbą opcji. Chociaż sieje to spustoszenie na lotniskach, pomaga firmom takim jak Uber nabrać rozpędu.

Akcje LYFT Inc (NASDAQ: LYFT) również korzystają z raportu Ubera, a jego akcje wzrosły w ciągu dnia o ponad 15%. Lyft poda wyniki kwartalne w czwartek.

Podczas gdy ostatnie trendy podróżnicze dobrze wróżą dla akcji Ubera – wzrosły o 44% w stosunku do najniższego poziomu z zeszłego miesiąca – akcje wciąż spadły o ponad 40% do tej pory w tym roku i 55% od najwyższych w historii.

Handel akcjami Uber

Tygodniowy wykres akcji Ubera. Wykres dzięki uprzejmości TrendSpider.com.

Jeśli akcje Ubera mogą zakończyć się w tym tygodniu wyżej, byłby to trzeci z rzędu tygodniowy wzrost. Warto jednak zauważyć, że pomimo ostatnich dwóch tygodniowych wzrostów akcje nie były w stanie zamknąć się powyżej 10-tygodniowej średniej kroczącej.

Przy dzisiejszym zwyżce Uber notuje się powyżej 10-tygodniowej i 21-tygodniowej średniej kroczącej.

Chociaż jest to trend wzrostowy, akcje trafiają do kluczowego obszaru. W szczególności jest to kluczowy obszar 28,50 USD i opór w trendzie spadkowym (niebieska linia).

Trzeba przyznać, że ta ostatnia jest nieco arbitralna i moim zdaniem nie ma tak dużej wagi jak strefa 28,50 USD. Zwróć uwagę, że poziom ten był wsparciem w II i III kwartale 2020 r., a także znaczącym wsparciem w I kwartale 2022 r., zanim upadł w maju.

Jeśli akcje mogą odzyskać ten poziom i utrzymać się powyżej niego, otwiera drzwi do poziomu 31 USD. Tam akcje Ubera znajdują 38,2% zniesienia i 10-miesięczną średnią ruchomą. Jeśli w końcu uda mu się to przeforsować, następne może być 35 dolarów.

Tam akcje znajdują swoją 50-tygodniową średnią ruchomą i 50% zniesienia.

Co się stanie, jeśli akcje Ubera nie będą mogły rosnąć, a zamiast tego zostaną odrzucone? Następnie w grę wchodzi poziom 25 USD i 10-tygodniowa średnia krocząca.

Byki będą chciały, aby ta strefa działała jako wsparcie w tej sytuacji, ponieważ wybicie poniżej tej strefy może przywrócić do gry 20 USD.

Konkluzja: Powyżej 28,50 USD jest konstruktywne, ale poniżej tej miary inwestorzy powinni zachować czujność.