Home » News » Uber Stock: oto, jak wysoko może jeździć na rajdzie zarobków

Uber Stock: oto, jak wysoko może jeździć na rajdzie zarobków

Akcje Ubera zyskują na lepszych niż oczekiwano zyskach. Istnieją teraz dwa kluczowe poziomy, na których należy się skupić.

Akcje Uber Technologies Inc (NYSE: UBER) dają długoletnim inwestorom taką reakcję, jakiej oczekiwali: niezły wzrost po tym, jak firma zajmująca się jazdą na udziałach ogłosiła zyski.

Akcje są wyższe o około 17% we wtorek, a akcje osiągają najwyższy poziom od początku maja. Firma podwoiła przychody rok do roku i przekroczyła oczekiwania analityków, ponieważ silne trendy w podróżach nadal napędzają jej najlepsze wyniki.

Liczba podróży wyniosła 1,87 miliarda, co oznacza wzrost o 24% rok do roku i 9% w ujęciu sekwencyjnym.

W tym roku trendy w podróżowaniu znacznie wzrosły na całym świecie, ponieważ wiele osób w końcu może podróżować z mniejszymi ograniczeniami i większą liczbą opcji. Chociaż sieje to spustoszenie na lotniskach, pomaga firmom takim jak Uber nabrać rozpędu.

Akcje LYFT Inc (NASDAQ: LYFT) również korzystają z raportu Ubera, a jego akcje wzrosły w ciągu dnia o ponad 15%. Lyft poda wyniki kwartalne w czwartek.

Podczas gdy ostatnie trendy podróżnicze dobrze wróżą dla akcji Ubera – wzrosły o 44% w stosunku do najniższego poziomu z zeszłego miesiąca – akcje wciąż spadły o ponad 40% do tej pory w tym roku i 55% od najwyższych w historii.

Handel akcjami Uber

Tygodniowy wykres akcji Ubera. Wykres dzięki uprzejmości TrendSpider.com.

Jeśli akcje Ubera mogą zakończyć się w tym tygodniu wyżej, byłby to trzeci z rzędu tygodniowy wzrost. Warto jednak zauważyć, że pomimo ostatnich dwóch tygodniowych wzrostów akcje nie były w stanie zamknąć się powyżej 10-tygodniowej średniej kroczącej.

Przy dzisiejszym zwyżce Uber notuje się powyżej 10-tygodniowej i 21-tygodniowej średniej kroczącej.

Chociaż jest to trend wzrostowy, akcje trafiają do kluczowego obszaru. W szczególności jest to kluczowy obszar 28,50 USD i opór w trendzie spadkowym (niebieska linia).

Trzeba przyznać, że ta ostatnia jest nieco arbitralna i moim zdaniem nie ma tak dużej wagi jak strefa 28,50 USD. Zwróć uwagę, że poziom ten był wsparciem w II i III kwartale 2020 r., a także znaczącym wsparciem w I kwartale 2022 r., zanim upadł w maju.

Jeśli akcje mogą odzyskać ten poziom i utrzymać się powyżej niego, otwiera drzwi do poziomu 31 USD. Tam akcje Ubera znajdują 38,2% zniesienia i 10-miesięczną średnią ruchomą. Jeśli w końcu uda mu się to przeforsować, następne może być 35 dolarów.

Tam akcje znajdują swoją 50-tygodniową średnią ruchomą i 50% zniesienia.

Co się stanie, jeśli akcje Ubera nie będą mogły rosnąć, a zamiast tego zostaną odrzucone? Następnie w grę wchodzi poziom 25 USD i 10-tygodniowa średnia krocząca.

Byki będą chciały, aby ta strefa działała jako wsparcie w tej sytuacji, ponieważ wybicie poniżej tej strefy może przywrócić do gry 20 USD.

Konkluzja: Powyżej 28,50 USD jest konstruktywne, ale poniżej tej miary inwestorzy powinni zachować czujność.