HomeNewsTop 3 akcje spółek konsumenckich, które warto kupić przed możliwym spowolnieniem gospodarczym

Top 3 akcje spółek konsumenckich, które warto kupić przed możliwym spowolnieniem gospodarczym

Mircea Vasiu

Fed ogłosił, że zamierza agresywnie podnosić stopę funduszy, nawet w obliczu ryzyka spowolnienia gospodarczego. Jakie zatem akcje spółek konsumenckich należy kupować?

Spółki sektora dóbr konsumpcyjnych dostarczają towary i usługi, które są niezbędne dla konsumentów. Żywność, napoje, artykuły gospodarstwa domowego i produkty osobiste to tylko kilka przykładów. 

Akcje spółek konsumenckich są preferowane przez inwestorów spodziewających się spowolnienia gospodarczego. Ponieważ towary i usługi dostarczane przez spółki z tego sektora są niezbędne, ich akcje w mniejszym stopniu odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego. 

Fed już podniósł stopy procentowe i przygotowuje się do dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, nawet ryzykując, że wpłynie to na wzrost gospodarczy. Jakie są zatem najlepsze akcje spółek konsumenckich do kupienia przed możliwym załamaniem gospodarczym? 

Oto trzy nazwy, które warto przeanalizować: Procter & Gamble, Kroger oraz Colgate-Palmolive.

Procter & Gamble

Procter & Gamble jest jedną z wiodących firm należących do sektora artykułów konsumpcyjnych. Zajmuje się sprzedażą produktów osobistych i jest właścicielem jednej z najsilniejszych marek na świecie. 

Jako spółka wypłacająca dywidendę, Procter & Gamble zwiększał roczną wypłatę dla akcjonariuszy w ciągu ostatnich 65 lat z rzędu. Ponadto, 50-letnia stopa wzrostu dywidendy wynosi 5,48%. 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy cena akcji Procter & Gamble zyskała ponad 20%, a od początku roku nie zmieniła się. 

Kroger

Kroger jest amerykańskim detalistą z branży spożywczej. Jego marża zysku brutto wynosi 22,72% i jest niższa od mediany sektora, a kapitalizacja rynkowa przekracza 41 mld USD. 

Kroger jest również spółką wypłacającą dywidendę, której stopa zwrotu z dywidendy wynosi 1,48%. Cena akcji spółki Kroger wzrosła o ponad 25% YTD i o ponad 50% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. 

Colgate-Palmolive

Colgate-Palmolive to kolejna reprezentatywna spółka działająca w sektorze dóbr konsumpcyjnych. Zajmuje się ona sprzedażą produktów konsumenckich, a cena akcji w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy jest stosunkowo niezmienna. 

Colgate-Palmolive wypłaca również dywidendę, a marża zysku brutto za ostatnie dwanaście miesięcy przekracza medianę sektora o 74,49%.