Home » News » Tesla spada po transakcji Muska dotyczącej Twittera: oto, co sygnalizują wykresy

Tesla spada po transakcji Muska dotyczącej Twittera: oto, co sygnalizują wykresy

Tesla spada o ponad -8% po tym, jak Elon Musk sfinansował przejęcie Twittera poprzez kredyt zabezpieczający. Co więc sygnalizuje analiza techniczna?

W zaskakującym obrocie wydarzeń, Twitter przyjął ofertę Elona Muska, aby przejąć firmę prywatnie, po tym jak najbogatszy człowiek na planecie szczegółowo przedstawił swój plan finansowania. Akcjonariusze Twittera mogą być zadowoleni, ponieważ otrzymają wyższą cenę niż cena akcji w momencie ogłoszenia, natomiast akcjonariusze Tesli mają powody do niepokoju.

Jak się okazało, Elon Musk pożyczył ponad 12 miliardów dolarów, aby zabezpieczyć finansowanie transakcji z Twitterem. Co ciekawsze, dokonał tego poprzez pożyczkę zabezpieczającą pod zastaw akcji Tesli.

Dokładniej mówiąc, Elon Musk zastawił akcje Tesli o wartości około 62 miliardów dolarów, aby zabezpieczyć pożyczkę. Jeśli cena akcji Tesli spadnie o 43%, banki zaczną sprzedawać akcje, ponieważ Elon Musk otrzyma dosłownie wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego.

Poziom wezwania do uzupełnienia depozytu wynosi 570 USD, a w momencie pisania tego artykułu cena akcji Tesli wynosiła 909 USD/akcję.

Cena akcji Tesli nie osiąga dynamicznego oporu

Z punktu widzenia analizy technicznej kurs akcji również wygląda niedźwiedzio. Poziom 1200 USD okazał się trudny do przekroczenia, a cena akcji została odrzucona na dynamicznym oporze.

Na obecnym poziomie nie widać żadnego istotnego wsparcia aż do obszaru 700 USD. Jest to obszar, z którego cena akcji zawróciła w 2022 r. i nie należy się dziwić, że rynek ponownie przetestuje jego siłę.

Wzrost cen akcji spółki Tesla w czasie pandemii COVID-19 może zostać zatrzymany. Jeśli niedźwiedzie przebiją poziom wsparcia 700 USD, mało prawdopodobne jest, aby rynek nie przetestował poziomu 570 USD, biorąc pod uwagę, że wszyscy znają poziom unieważnienia, przy którym banki zaczną sprzedawać, aby pokryć kredyt Elona Muska.