Home » News » Szanse na recesję gospodarczą rosną, ale giełda już ją wyceniła i znalazła dno, mówi JPMorgan

Szanse na recesję gospodarczą rosną, ale giełda już ją wyceniła i znalazła dno, mówi JPMorgan

Szanse na recesję gospodarczą w USA rosną, ponieważ ostatnie dane PMI pokazują spadek aktywności biznesowej, liczba bezrobotnych zaczyna rosnąć, a rynek mieszkaniowy spowalnia w związku z wysokimi oprocentowaniem kredytów hipotecznych, powiedział Marko Kolanovic z JPMorgan w poniedziałkowym komunikacie.

Ale inwestorzy nie powinni się martwić, ponieważ od początku roku spadek indeksu S&P 500 aż o 24%, w połączeniu z negatywnymi korektami zysków i zmianą na rynkach stóp, oznacza, że rynek akcji w pełni wycenił w łagodnej recesji. Notatka.

„Wydaje się, że rynki ryzyka w dużej mierze zignorowały słabe dane gospodarcze, a rynki akcji odbiły się w ciągu ostatniego tygodnia” – powiedział Kolanovic. „Mając za sobą prawdopodobnie szczyt cen Fed, najgorsze dla rynków ryzyka i zmienności rynkowej również powinny być za nami”.

W miarę wzrostu szans na recesję gospodarczą może to otworzyć drzwi dla bardziej zrównoważonego Fedu, co ostatecznie doprowadzi do mniejszej liczby podwyżek stóp procentowych. To dlatego, że recesje, nawet te łagodne, często wywołują szok deflacyjny, co byłoby mile widzianym sygnałem dla decydentów, którzy starają się okiełznać 40-letnie szczyty inflacji.

„Recesja, która znacząco podnosi bezrobocie, prawdopodobnie przyniesie teraz podobnie dużą dywidendę dezinflacyjną”, powiedział Kolanovic.

Aby przygotować się na potencjalną dynamikę łagodnej recesji, która jest już wyceniana na rynku akcji, uważa, że akcje wzrostowe będą zachowywać się lepiej niż akcje wartościowe, gdy rentowność obligacji się przesunie, ceny towarów spadną, a dolar amerykański potencjalnie osiągnie szczyty.

„Uważamy, że jest to jeden z punktów, który zapoczątkowuje fazę„ złe dane zaczynają być postrzegane jako dobre”- powiedział Kolanovic.

„Ogólnie rzecz biorąc, podczas gdy szanse na recesję rosną ze względu na słabsze dane gospodarcze, uważamy, że przynajmniej lekka recesja jest już w cenie. Dlatego pozostajemy ostrożnym optymistą” – podsumował.