HomeNewsSprzedaż Twittera za 44 mld USD jest obecnie wstrzymana, twierdzi Elon Musk

Sprzedaż Twittera za 44 mld USD jest obecnie wstrzymana, twierdzi Elon Musk

Elon Musk uzgodnił wcześniej przejęcie Twittera w ramach transakcji o wartości 44 mld USD.

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX, poinformował dziś, że umowa o wartości 44 miliardów dolarów dotycząca przejęcia Twittera, giganta mediów społecznościowych, została wstrzymana. Jako główny powód wstrzymania transakcji Musk podał problemy z kontami spamowymi. Powiedział:

„Umowa z Twitterem tymczasowo wstrzymana w oczekiwaniu na szczegóły potwierdzające wyliczenia, że spam/fałszywe konta rzeczywiście stanowią mniej niż 5% użytkowników”.

Po tej informacji akcje Twittera spadły o 17% podczas piątkowej sesji przedsprzedażowej. W chwili obecnej kurs TWTR wynosi 37,40 USD, po czwartkowym zamknięciu powyżej 45 USD.

Twitter nie komentuje jeszcze ostatniego komentarza Elona Muska.

Gigant mediów społecznościowych oszacował wcześniej w tym miesiącu, że spam i fałszywe konta stanowią mniej niż 5% jego zmonetyzowanych dziennych aktywnych użytkowników w pierwszym kwartale 2022 roku. 

Twitter dodał, że do czasu sfinalizowania umowy z Muskiem firma stoi w obliczu kilku zagrożeń. Jednym z nich jest to, czy reklamodawcy będą nadal wydawać pieniądze na platformę. 

Musk, najbogatszy człowiek na świecie, przedstawił różne zmiany, które zamierza wprowadzić po sfinalizowaniu przejęcia firmy z branży mediów społecznościowych. Stwierdził wówczas, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie z Twittera „spamu botów”.

Przejęcie Twittera przez Muska wynika z chęci ulepszenia tej platformy. Wielokrotnie podkreślał on, że Twitter powinien być platformą, która opiera się na wolności słowa. 

Na początku tego tygodnia Musk powiedział, że cofnie zakaz Twittera dla byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, gdy sfinalizuje przejęcie firmy, wskazując na swój zamiar ograniczenia moderacji na platformie.

Prezes Tesli zebrał fundusze od wielu inwestorów, w tym od wiodącej giełdy kryptowalutowej Binance, aby sfinansować przejęcie Twittera.