HomeNewsPrezes Moderny powiedział, że pandemia koronawirusa jest obecnie w fazie końcowej.

Prezes Moderny powiedział, że pandemia koronawirusa jest obecnie w fazie końcowej.

Hassan Maishera

Koronawirus wpłynął na światową gospodarkę w ciągu ostatnich dwóch lat, ale być może wkrótce się to skończy.

Prezes Moderny, Stephane Bance, powiedział w ostatnim wywiadzie dla CNBC, że pandemia jest w końcowej fazie.

Covid-19 istnieje już od ponad dwóch lat. W tym czasie globalna gospodarka została przekształcona, ponieważ firmy i rządy nauczyły się przyjmować nowe sposoby działania.

W swoim wywiadzie dzisiaj, Bance powiedział że pandemia Covid-19 może być teraz w fazie końcowej. On stwierdził:

"Istnieje 80% prawdopodobieństwa, że wraz z ewolucją omicronu lub ewolucją wirusa SarsCov-2, będziemy widzieć coraz mniej zjadliwe wirusy. Myślę, że mieliśmy szczęście, że omicron nie był bardzo zjadliwy, ale nadal widzimy tysiące ludzi umierających każdego dnia na całej planecie z powodu omicronu."

Moderna pragnie rozszerzyć swoją obecność w Azji, a Bance omówił powody, dlaczego firma przygląda się temu kontynentowi. Powiedział on:

"Powodem, dla którego chcemy się rozwijać w Azji jest znaczenie tego regionu. Fakt, że ten wirus nie zniknie … ten wirus pozostanie z ludźmi na zawsze, jak grypa, i będziemy musieli z nim żyć."

Prezes Moderny podkreślił, że ekspansja firmy w Azji jest dla niego bardzo ekscytująca. Moderna planuje otworzyć nowe filie w Malezji, Tajwanie, Singapurze oraz Hong Kongu.

Ekspansja następuje w momencie, gdy firma farmaceutyczna kontynuuje zwiększanie produkcji i dystrybucji swojej szczepionki COVID-19 oraz przyszłych szczepionek i terapii mRNA.

W chwili obecnej, szczepionka Moderna na bazie mesenger RNA nie jest dostępna w Hong Kongu, pomimo niedawnego wzrostu liczby zachorowań na Covid. Jednakże, Bance stwierdził, że firma ciężko pracuje nad uzyskaniem niezbędnych pozwoleń regulacyjnych, aby szczepionka była dostępna w Hongkongu.