Home » News » Poniedziałkowe podsumowanie: Akcje rosną dzięki fuzjom, inne spadają po wynikach za III kwartał, a Shell przenosi się do Wielkiej Brytanii

Poniedziałkowe podsumowanie: Akcje rosną dzięki fuzjom, inne spadają po wynikach za III kwartał, a Shell przenosi się do Wielkiej Brytanii


  • Creative Realities wzrasta o 80% po fuzji z Reflect Systems
  • Akcje Oatly i Advance Auto Part spadają po wynikach za III kw. 2021 r.
  • Shell przenosi biura podatkowe do Wielkiej Brytanii

Po ogłoszeniu serii fuzji i przejęć, kilka amerykańskich akcji zyskało, a niektóre zatonęły po ogłoszeniu wyników kwartalnych.

Creative Realities zyskuje na fuzji

Creative Realities Inc. (NASDAQ: CREX ) odnotował wzrost o 80% po ogłoszeniu podpisania umowy o połączeniu z Reflect Systems. Zgodnie z warunkami umowy o połączeniu, Reflect Systems będzie działać pod nazwą Creative Realities. Creative Realities CEOI Rick Mills będzie nadal pełnić funkcję CEO połączonej firmy. Reflect Systems jest właścicielem systemów zarządzania, takich jak ReflectView, standardu dla skalowalnych, elastycznych i niezawodnych systemów oznakowania cyfrowego.

Restaurants Brands zwiększa swoją obecność na rynkach międzynarodowych

Akcje Restaurants Brands International Inc. (NYSE: QSR) wzrosły o 1,3% po tym, jak firma ogłosiła, że przejmie Firehouse Subs. Sieć fast foodów przejmuje sieć restauracji z Jacksonville za 1 miliard dolarów w gotówce. Spółka optymistycznie zakłada, że akwizycja będzie miała pozytywny wpływ na zysk na akcję i wpłynie na wzrost kursu akcji. Zakup będzie miał również pozytywny wpływ na strategię rozwoju spółki w USA i na arenie międzynarodowej.

Duration Capital Management przejmuje Casper Sleep

Również akcje Casper Sleep Inc. (NYSE: CSPR ) wzrosły w poniedziałek o ponad 90% po ogłoszeniu, że Durational Capital Management przejmie producenta materacy. Prywatny fundusz inwestycyjny wycenia Casper Sleep na 6,9 USD za akcję.  Firmy spodziewają się, że transakcja zostanie sfinalizowana w I kwartale 2022 r., po czym Durational Capital przejmie prywatnego producenta materacy, zaledwie dwa lata po debiucie na NYSE.

Grupa Oatly spada o 20% po wynikach za III kw. 2021 r.

Akcje Oatly Group (NASDAQ: OTLY ) spadły o 20% po tym, jak firma produkująca napoje owsiane opublikowała wyniki finansowe za III kwartał 2021 r. Firma odnotowała wzrost przychodów o 114,7% r/r do 171,1 mln USD. Wzrost przychodów można przypisać większej podaży produktów z zakładu produkcyjnego firmy w Vlissingen w Holandii.

Advance Auto Parts odnotowuje przychód w wysokości 169,8 mln USD

Akcje Advance Auto Parts Inc. (NYSE: AAP) spadły o 2% po godzinach w poniedziałek po tym, jak firma podała wyniki za III kwartał. Firma przekroczyła szacunki w trzecim kwartale fiskalnym 2021 r., zgłaszając dochód netto w wysokości 169,8 mln USD, co przekłada się na 2,7 USD na akcję. Firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 2,6 miliarda USD, co stanowi wzrost o 3,1% rok do roku.

Royal Dutch Shell przeniesie biura podatkowe do Wielkiej Brytanii

Royal Dutch Shell plc (NYSE: RDS) przenosi swoją siedzibę podatkową z Holandii do Wielkiej Brytanii. Naftowy gigant planuje rozwiązać swoją podwójną strukturę akcji i pozbyć się “Royal Dutch” z nazwy. Ogłoszenie to jest ogromnym zaskoczeniem dla Holandii, która w 2020 roku straciła Unilevera. Shell będzie potrzebował 75% głosów swoich akcjonariuszy, aby zaakceptować ten krok.