Home » News » Podsumowanie wtorkowego rynku: wyniki kwartalne wywołują mieszane zachowania akcji, JPMorgan pozywa Teslę, a Progenity przeżywa ciężkie czasy

Podsumowanie wtorkowego rynku: wyniki kwartalne wywołują mieszane zachowania akcji, JPMorgan pozywa Teslę, a Progenity przeżywa ciężkie czasy


  • BIMI rośnie o 60% po 345,7% wskaźniku wzrostu przychodów
  • Akcje Walmartu i Talkspace spadają po ogłoszeniu wyników za III kwartał 2021 r.
  • Tesla musi zmierzyć się z pozwem o 162 miliony dolarów

W przypadku różnych akcji, które opublikowały wyniki kwartalne we wtorek, ruch był mieszany – jedne zyskiwały, inne spadały po rozczarowujących wynikach.

Wzrost BIMI w realistycznych wynikach kwartalnych  

BIMI international Medical (NASDAQ: BIMI) skoczył o 60% po tym, jak dostawca produktów i usług opieki zdrowotnej ogłosił trzeci kwartał 2021 r. Firma odnotowała 345,7% wzrost przychodów rok do roku do około 10,69 mln USD, co jest związane z solidnymi przychodami z hurtowych jednostek farmaceutycznych wynoszącymi około 8,48 mln USD. Zysk brutto wzrósł o 688,7% do 2,029 mln USD.

Wyniki Walmartu za IV kwartał mogą mieć wpływ na inflację  

Walmart Inc. (NYSE: WMT) opublikował wyniki za III kwartał 2021 r. z przychodami w wysokości 140,54 mld USD i dochodem netto w wysokości 3,11 mld USD, czyli 1,11 USD na akcję. Mimo imponujących wyników, akcje straciły 2,0% z powodu obaw, że inflacja może wpłynąć na marże detalisty w IV kwartale. Niemniej jednak, spółka pobiła szacunki analityków i przedstawiła prognozę na cały rok.  Firma spodziewa się skorygowanego zysku na akcję o wysokości 6,4 miliarda dolarów za cały rok, przy 6% rocznym porównywalnym wzroście sprzedaży w USA.

Talkspace zanotował w III kw. 2021 r. przychody netto 26,4 mln USD.  

Talkspace Inc. (NASDAQ: TALK) miał spokojny dzień w ostatniej sesji, ale jego wyniki za III kwartał, które nie osiągnęły szacunków, spowodowały spadek udziału dostawcy usług online w zakresie terapii o 36%. Firma odnotowała przychody netto w wysokości 26,4 mln USD, co stanowi wzrost o 23% r/r. Ponadto łączna liczba aktywnych członków wzrosła o 21% do około 60 300. Talkspace osiągnął zysk netto w wysokości 1,5 mln USD, czyli 0,01 USD na akcję, co oznacza poprawę w porównaniu ze stratą 2,7 mln USD rok temu.

Progenity dostosowuje się do zmiany strategicznego ukierunkowania   

We wtorek akcje Progenity Inc (NASDAQ: PROG) zyskały 34% do 3,96 USD. Od zeszłorocznego debiutu akcje znacząco straciły na wartości. Akcje po raz drugi w ciągu miesiąca wpadły w szał wywołany przez short-squeeze. Firma miała przychody z badań prenatalnych przed pandemią COVID-19, ale potem skoncentrowała się na rozwijaniu swojego autorskiego pipeline, który obejmuje test Preecludia. W III kwartale 2012 r. spółka miała przychody w wysokości 182 tys. dolarów i stratę netto w wysokości 43,7 mln dolarów. Mimo poprawy wyników w ujęciu rok do roku, spółka jest daleka od realizacji zysków.

JPMorgan pozywa Teslę o 162 miliony dolarów  

Dyrektor generalny Tesla Inc. (NASDAQ: TSLA), Elon Musk, sprzedawał swoje udziały w firmie i do tej pory zwolnił 934 000 akcji o wartości 930 milionów dolarów. Co zaskakujące, JPMorgan Chase (NYSE: JPM) pozywa producenta samochodów elektrycznych o ponad 162 mln. Według JPMorgan, Tesla naruszyła kontrakt na warranty akcyjne, który miał być zawarty w tym roku, nie oferując akcji banku lub wynagrodzenia w gotówce po wygaśnięciu kontraktu.