HomeNewsPodsumowanie wtorkowego rynku: Apple nie inwestuje w Crypto, General Electric dzieli biznes, MasterCard planuje wprowadzić karty oparte na kryptowalutach

Podsumowanie wtorkowego rynku: Apple nie inwestuje w Crypto, General Electric dzieli biznes, MasterCard planuje wprowadzić karty oparte na kryptowalutach

Dan Ashmore

We wtorek doszło do gwałtownego wzrostu aktywności General Electric, który podzielił się na trzy spółki publiczne, MasterCard rozpoczął działalność w oparciu o kryptowaluty, a akcje New relic wzrosły o 35% po ogłoszeniu wyników za drugi kwartał.

General Electric dzieli się na trzy spółki publiczne

W obszarze kapitałowym, General Electric Company ujawnił plany podziału na trzy oddzielne firmy publiczne . W raporcie poinformowano, że segment zdrowotny zostanie wydzielony do 2023 roku, a dział energetyczny stanie się niezależnym podmiotem publicznym na początku 2024 roku. Trzecim podmiotem będzie firma lotnicza typu pure-play.

New Relic przewyższa prognozy wyników i przychodów za II kwartał.

Akcje New Relic Inc. wzrosły o 35% po tym, jak przekroczyły szacunki przychodów w drugim kwartale , zgłaszając sprzedaż na poziomie 195,69 mln USD w stosunku do szacunków na poziomie 181,9 mln USD. Ponadto firma odnotowała lepszą niż oczekiwano stratę 0,10 USD na akcję, bijąc szacunki na poziomie 0,13 USD na akcję. W trzecim kwartale firma spodziewa się przychodów w wysokości od 198 do 202 mln USD oraz straty na akcję w wysokości 0,15 USD – 0,18 USD.

MasterCard wprowadzi karty oparte na kryptowalutach w regionie Azji i Pacyfiku

Adopcja kryptowalut rośnie również w sektorze mainstreamowym, a firmy takie jak MasterCard Corp ujawniły na początku tego roku, że badają możliwości w sektorze kryptowalut.

Ostatnio MasterCard ujawnił, że uruchomi swoje rozwiązania kryptowalutowe w regionie Azji i Pacyfiku. Firma umożliwi sprzedawcom i konsumentom ubieganie się o karty debetowe, kredytowe i przedpłacone wspierane przez kryptowaluty . Karty umożliwiają użytkownikom konwersję kryptowalut na fiat i mogą być używane w 210 krajach.

Apple nie jest gotowy do inwestowania w krypto

Pomimo rosnącej popularności kryptowalut, są tacy, którzy niechętnie przyjmują nową formę płatności. Na przykład, Apple Inc. nie jest gotowy do wykorzystania funduszy korporacyjnych w pozyskiwaniu kryptowalut, mimo że jego dyrektor generalny Tim Cook potwierdził, że posiada kryptowalutę .

Cook powiedział, że nie będzie inwestował funduszy korporacyjnych w kryptowaluty, ponieważ inwestorzy nie kupują akcji Apple, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty. Dodał, że producent iPhone’a jest na bieżąco z branżą, ale nie ma żadnych natychmiastowych planów inwestowania w kryptowaluty. Obecnie Apple Store pozwala na portfele kryptowalutowe, ale nie zezwala na aplikacje wydobywcze.