Home » News » Podsumowanie wtorkowego rynku: Apple nie inwestuje w Crypto, General Electric dzieli biznes, MasterCard planuje wprowadzić karty oparte na kryptowalutach

Podsumowanie wtorkowego rynku: Apple nie inwestuje w Crypto, General Electric dzieli biznes, MasterCard planuje wprowadzić karty oparte na kryptowalutach


We wtorek doszło do gwałtownego wzrostu aktywności General Electric, który podzielił się na trzy spółki publiczne, MasterCard rozpoczął działalność w oparciu o kryptowaluty, a akcje New relic wzrosły o 35% po ogłoszeniu wyników za drugi kwartał.

General Electric dzieli się na trzy spółki publiczne

W obszarze kapitałowym, General Electric Company ujawnił plany podziału na trzy oddzielne firmy publiczne . W raporcie poinformowano, że segment zdrowotny zostanie wydzielony do 2023 roku, a dział energetyczny stanie się niezależnym podmiotem publicznym na początku 2024 roku. Trzecim podmiotem będzie firma lotnicza typu pure-play.

New Relic przewyższa prognozy wyników i przychodów za II kwartał.

Akcje New Relic Inc. wzrosły o 35% po tym, jak przekroczyły szacunki przychodów w drugim kwartale , zgłaszając sprzedaż na poziomie 195,69 mln USD w stosunku do szacunków na poziomie 181,9 mln USD. Ponadto firma odnotowała lepszą niż oczekiwano stratę 0,10 USD na akcję, bijąc szacunki na poziomie 0,13 USD na akcję. W trzecim kwartale firma spodziewa się przychodów w wysokości od 198 do 202 mln USD oraz straty na akcję w wysokości 0,15 USD – 0,18 USD.

MasterCard wprowadzi karty oparte na kryptowalutach w regionie Azji i Pacyfiku

Adopcja kryptowalut rośnie również w sektorze mainstreamowym, a firmy takie jak MasterCard Corp ujawniły na początku tego roku, że badają możliwości w sektorze kryptowalut.

Ostatnio MasterCard ujawnił, że uruchomi swoje rozwiązania kryptowalutowe w regionie Azji i Pacyfiku. Firma umożliwi sprzedawcom i konsumentom ubieganie się o karty debetowe, kredytowe i przedpłacone wspierane przez kryptowaluty . Karty umożliwiają użytkownikom konwersję kryptowalut na fiat i mogą być używane w 210 krajach.

Apple nie jest gotowy do inwestowania w krypto

Pomimo rosnącej popularności kryptowalut, są tacy, którzy niechętnie przyjmują nową formę płatności. Na przykład, Apple Inc. nie jest gotowy do wykorzystania funduszy korporacyjnych w pozyskiwaniu kryptowalut, mimo że jego dyrektor generalny Tim Cook potwierdził, że posiada kryptowalutę .

Cook powiedział, że nie będzie inwestował funduszy korporacyjnych w kryptowaluty, ponieważ inwestorzy nie kupują akcji Apple, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty. Dodał, że producent iPhone’a jest na bieżąco z branżą, ale nie ma żadnych natychmiastowych planów inwestowania w kryptowaluty. Obecnie Apple Store pozwala na portfele kryptowalutowe, ale nie zezwala na aplikacje wydobywcze.