HomeNewsPodsumowanie wtorkowego rynku: Akcje notują mieszane ruchy po wynikach, UK CMA chcą, aby Facebook sprzedał Giphy

Podsumowanie wtorkowego rynku: Akcje notują mieszane ruchy po wynikach, UK CMA chcą, aby Facebook sprzedał Giphy

  • Adagio wskakuje w media społecznościowe
  • Zscaler poprawili wyniki fiskalne za pierwszy kwartał 2021 r., podobnie jak Salesforce zrobił to w słabych prognozach na czwarty kwartał
  • CMA twierdzi Facebooka, że Facebook powinien sprzedać Giphy

We wtorek wiele akcji poszło w górę, podczas gdy inne miały tendencję do obniżania się z tyłu różnych ogłoszeń.

Adagio Therapeutics rośnie o 35%.

Akcje Adagio Therapeutics Inc. (NASDAQ: ADGI) we wtorek podskoczyły o 35% przed spadkiem w połowie dnia, zyskując 4,5% netto. Skok wywołał dyskusję w mediach społecznościowych, która sprawiła, że akcje kontynuowały trend wzrostowy w drugim udanym dniu, z wolumenem przekraczającym 10 milionów akcji. W poniedziałek akcje wzrosły o 86% po tym, jak dyrektor generalny firmy Tillman powiedział, że przeciwciała na COVID mogą być skuteczne przeciwko wszystkim wariantom.

Zscaler stracił 90,8 mln USD netto

Akcje Zscaler Inc. (NASDAQ: ZS) wzrósły o 5% w handlu posesyjnym we wtorek po dobrych wynikach za I kwartał. Firma odnotowała stratę netto w wysokości 90,8 mln dolarów w porównaniu do 55 mln dolarów rok temu. Firma zajmująca się bezpieczeństwem informacji w chmurze zarobiła 0,14 dolara na akcję po skorygowaniu.  Ponadto, firma z siedzibą w San Jose odnotowała przychody w wysokości 230,5 mln USD, co oznacza wzrost o 62% w ujęciu rok do roku, a także zwiększyła prognozę przychodów na cały rok.

Salesforce pobija wyniki za III kwartał 2021 r.

Kolejną firmą, która opublikowała swoje wyniki jest Salesforce.com Inc. (NYSE: CRM), która pobiła szacunki wyników za III kwartał, ale po godzinach spadła o 7% po wydaniu słabych prognoz. Firma osiągnęła zysk w wysokości 468 mln USD przy rocznym wzroście sprzedaży o prawie 27% do około 6,86 mld USD. Zysk wyniósł 1,27 USD na akcję w ujęciu skorygowanym.  W czwartym kwartale spółka prognozuje EPS na poziomie 0,72$ do 0,73$ na akcję przy sprzedaży na poziomie 7,23 mld$.

Lek na chorobę Alzheimera firmy Biogen powoduje obrzęk mózgu 

Akcje Biogen Inc. (NASDAQ: BIIB) nieznacznie spadły we wtorek, przedłużając tym samym spadek w tym miesiącu do prawie 14%. Jest to związane z tym, że firma przegrała apelację w sprawie Tecfidera, leku na stwardnienie rozsiane, po tym jak Sąd Apelacyjny dla Obwodów Federalnych podtrzymał decyzję sądu. Ponadto, inny raport w poniedziałek wywarł presję na akcje po doniesieniach, że lek na chorobę Alzheimera spowodował obrzęk mózgu u 35% pacjentów w badaniu.

CMA chce, żeby Meta sprzedała Giphy

Mimo że Facebook Inc. (NASDAQ: FB) zmienił nazwę na Meta, jego wyzwania z regulatorami nadal się utrzymują. Brytyjski organ nadzoru konkurencji Competition and Market Authority poinformował giganta mediów społecznościowych, że powinien sprzedawać platformę do udostępniania GIF-ów, Giphy. Regulator powiedział, że umowa zaszkodzi brytyjskim użytkownikom mediów społecznościowych i reklamodawcom. CMA twierdzi, że przejęcie Giphy zmniejszy konkurencję między platformami i aplikacjami społecznościowymi.