HomeNewsPoniedziałkowe podsumowanie rynkowe: nowy wariant Omicron powoduje obawy na rynku, Shopify notuje rekordową sprzedaż w Czarny Piątek, prezes Twittera składa rezygnację, a Microstrategy kupuje więcej BTC

Poniedziałkowe podsumowanie rynkowe: nowy wariant Omicron powoduje obawy na rynku, Shopify notuje rekordową sprzedaż w Czarny Piątek, prezes Twittera składa rezygnację, a Microstrategy kupuje więcej BTC

  • Nowy wariant koronawirusa "Omicron" wywołuje obawy rynkowe na całym świecie
  • Shopify odnotowuje rekordową sprzedaż w Czarny Piątek
  • CEO Twittera składa rezygnację

Pojawienie się nowego wariantu wirusa COVID-19, Omicron, wywołuje niepokój na rynkach akcji na całym świecie. W zeszłym tygodniu indeks S&P 500 zaczął spadać po zaklasyfikowaniu Omicronu przez WHO jako niebezpiecznego wariantu.

Pomimo obaw, Jim Lebenthal z Cerity Partners radzi inwestorom, aby pozostali na rynku, ponieważ istnieją szczepionki i inne obiecujące metody leczenia, które pozwolą światu przetrwać pandemię. Ponadto, osiągnięcie dna przez akcje cykliczne lub akcje wartościowe, które były opóźnione w rozwoju, daje ogromne pole do nadrobienia zaległości. Lebenthal twierdzi, że najnowszy wariant jest wstrząsem wtórnym w stosunku do pierwotnej pandemii COVID-19, która ma mniejszy wpływ i będzie słabnąć po czasie.

Shopify odnotowuje rekordową sprzedaż w Czarny Piątek   

Jedną z okazji, na którą inwestorzy powinni zwrócić uwagę jest Shopify Inc. (NYSE: SHOP), które w weekend odnotowały rekordową sprzedaż w Czarny Piątek. Sprzedaż wzrosła o 21% w porównaniu z zeszłoroczną sprzedażą w Czarny Piątek do około 2,9 miliarda dolarów. Ponadto, firma eCommerce wskazała, że szczyt sprzedaży wynosił około 3,1 mln dolarów na minutę w Czarny Piątek o 12:02 EST, a kupcy trafili 1 miliard dolarów do 4:00 PM. Co najważniejsze, średnia cena sprzedaży wzrosła z 90,7 dolarów w zeszłym roku do 101,2 dolarów w tym roku.

Krystal Biotech skacze o 140%

Akcje Krystal Biotech Inc. (NASDAQ: KRYS) wzrosły w poniedziałek o 140% po tym, jak firma zajmująca się terapią genową ogłosiła pozytywne wyniki w kluczowym badaniu GEM-3 dla VYJUVEK. Według firmy badanie obejmowało miejscowe leczenie pęcherzowego rozrostu naskórka, w którym osiągnięto zarówno pierwszorzędowe, jak i drugorzędowe punkty końcowe. VYJUVEK różni się od obecnego standardu leczenia, ponieważ koncentruje się na leczeniu dystroficznej EB na poziomie molekularnym.

CEO Twittera składa rezygnację 

Akcje Twitter Inc. (NYSE: TWTR) wzrosły o ponad 10% w poniedziałek po doniesieniach, że CEO firmy Jack Dorsey zrezygnuje ze stanowiska. Według anonimowych źródeł, które rozmawiały z Davidem Faberem z CNBC, powód rezygnacji Dorsey'a nie jest jasny i nie ma natychmiastowego zastępstwa na razie po jego odejściu. Twitter nie wydał żadnego komunikatu w sprawie odejścia

Microstrategy kupuje BTC o wartości 414 USD

Akcje firmy Microstrategy Incorporated (NASDAQ: MSTR) wzrosły o 4% w poniedziałek. Po spadku BTC do siedmiotygodniowego minimum na poziomie 54 000 USD, firma skorzystała z okazji, aby dodać swoją pozycję, kupując 7 002 bitcoiny za 414,4 mln USD. Obecnie Microstrategy jest największym inwestorem BTC z 121,044 bitcoinami.