HomeNewsPodsumowanie środy: Dostępna szczepionka COVID-19 chroni przed nowym wariantem Omicron, Exxon zobowiązuje się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a Ambarella bije rekordy w trzecim kwartale

Podsumowanie środy: Dostępna szczepionka COVID-19 chroni przed nowym wariantem Omicron, Exxon zobowiązuje się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a Ambarella bije rekordy w trzecim kwartale

  • Dr Gottlieb twierdzi, że dostępne szczepionki chronią przed nowym wariantem budzącym obawy
  • Ambarella przewyższa prognozy wyników za III kwartał 2021 r.
  • Exxon Mobil zobowiązał się do bezemisyjnej przyszłości z rocznymi inwestycjami w wysokości 25 miliardów dolarów

Wariant koronawirusa Omicron budzi obawy na całym świecie, a opinie na temat skuteczności obecnych szczepionek są podzielone. Wariant ten wywołuje niepokój na rynkach, co prowadzi do ostrożności inwestorów.

Obecne szczepionki chronią przed nowym wariantem Omicron 

Dr Scott Gottlieb wskazał, że nie powinno być żadnych obaw dotyczących skuteczności obecnych szczepionek. Komentarze dr Gottlieba pojawiają się dzień po tym, jak dyrektor generalny Moderna (NASDAQ: MRNA) Stephane Bancel wskazał, że obecne szczepionki przeciw COVID-19 mogą być znacznie mniej skuteczne w stosunku do nowego wariantu. Niemniej jednak powiedział CNBC „Squawk Box”, że firma Pfizer Inc. (NYSE: PFE), w której jest członkiem zarządu, jest przekonana, że jej szczepionka COVID-19 zapewni ochronę przed Omicronem.

Ambarella pobiła szacunki analityków za III kwartał

Akcje spółki Ambarella Inc. (NASDAQ: AMBA ) wzrosły o 19% po przekroczeniu konsensusowych szacunków zysków za III kw. 2021 r. i opublikowaniu prognoz na IV kw. powyżej szacunków Wall Street. Firma poinformowała, że za trzeci kwartał EPS bez standardów GAAP wyniosły 0,57 USD, pokonując szacunki Street w 0,49 USD na akcję. GAAP EPS wyniósł 0,02 USD, pokonując szacunki dotyczące straty w wysokości 0,04 USD. Ambarella osiągnęła przychody w wysokości 92,17 mln USD, co stanowi wzrost o 64,3% r/r. W czwartym kwartale firma spodziewa się przychodów od 88,5 mln do 91,5 mln USD.

Exxon zobowiązuje się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla

W środę akcje Exxon Mobil Corp (NYSE: XOM) wzrosły o 2% po tym, jak firma oświadczyła, że do 2027 r. podwoi swoje zyski i przepływy pieniężne w 2019 r. . Wzrost ten był spowodowany ponownym podkreśleniem przez Exxon, że skupia się na przyszłości opartej na niskiej emisji dwutlenku węgla. Gigant naftowy poinformował, że do 2027 r. planuje zainwestować 15 mld dolarów w redukcję emisji dwutlenku węgla. Ponadto, firma z siedzibą w Teksasie poinformowała, że w tym czasie planuje roczne wydatki kapitałowe na poziomie 25 mld USD, co oznacza spadek z 430 mld USD, które firma zamierzała wydać przed pandemią.

Tajlandzki partner Applied U.V. instaluje Airocide w AFRIMS

Firma Applied U.V. Inc. (NASDAQ: AUVI) ogłosiła, że jej partner z Tajlandii zainstaluje Airocide w AFRIMS.  Instalacja ma pomóc w stworzeniu bezpieczniejszego i czystszego środowiska dla gości i personelu. Amerykański wojskowy Instytut Badawczy Walter Reed Army Institute of Research (WRAIR) korzysta z urządzeń do badań biomedycznych.