HomeNewsPodsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia

Podsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia

Ruchi Gupta

  • Akcje Victoria's Secret wzrosły o 3% po ogłoszeniu możliwości zakupu akcji.
  • FuelCell Energy odnotowali spadek w IV kwartale.
  • NV5 ma zamiar nabyć Optimal Energy z terminem zamknięcia przed 31 grudnia.

Victoria's Secret planuje w środę skup akcji o wartości 250 mln USD

Victoria's Secret & Co (NYSE:VSCO) odnotowali wzrost swoich akcji o 3% po ogłoszeniu planu zakupu akcji własnych o wartości 250 milionów dolarów. Spółka wspiera również swoje prognozy na czwarty kwartał fiskalny, które zostały wydane zgodnie z oczekiwaniami. Oczekiwany przez spółkę zysk na akcję w IV kwartale fiskalnym mieści się w przedziale $2,35 – $2,65.

FuelCell w ostatnim kwartale zanotował stratę w wysokości 24,98 mln USD.

FuelCell Energy, Inc, (NASDAQ:FCEL), firma paliwowa, poinformowała o stracie w czwartym kwartale, wykazując wyższe wydatki. Mieli stratę w wysokości 24,98 mln dolarów lub 0,07 dolarów na akcję w czwartym kwartale w październiku. Dokładnie w zeszłym roku, mieli stratę 19,65 mln dolarów lub 0,08 dolarów na akcję. Podatkowa spółka przesunęła się z 22,55 miliona dolarów wobec 17,12 miliona dolarów zgłoszonych za okres trzech miesięcy do października 2020 roku.

NV5 ma przejąć firmę Optical Energy  

NV5 Global, Inc. (NASDAQ: NVEE), jest firmą konsultingową zajmującą się doradztwem energetycznym, która koncentruje się głównie na efektywności energetycznej, zarządzaniu popytem oraz energią odnawialną. Firma powinna przejąć Optimal energy do 31 grudnia. Dickerson Wright, PE, prezes i dyrektor generalny NV5 powiedział, że efektywność energetyczna firmy i działalność w zakresie czystej energii napędza silny wzrost organiczny, a Optimal jest czwartym przejęciem dokonanym w tym sektorze.

Sonoco Recycling przejmuje American Recycling z siedzibą w Zachodniej Karolinie Północnej

Sonoco Products Company (NYSE:SON), informuje, że jej spółka Sonoco Recycling przejęła American Recycling. Oczekuje się, że firma z siedzibą w Zachodniej Karolinie Północnej osiągnie roczną sprzedaż na poziomie 9 milionów dolarów w 2021 roku, a jej zdolność przetwórcza wyniesie 30 000 ton. Dyrektor generalny Sonoco Recycling twierdzi, że przejęcie zapewnia firmom Sonoco stabilne i tańsze dostawy odzyskanego włókna oraz możliwość zwiększenia sprzedaży w regionie.