HomeNewsPodsumowanie wtorkowego rynku: Oto najważniejsze wydarzenia

Podsumowanie wtorkowego rynku: Oto najważniejsze wydarzenia

Ruchi Gupta

  • Vista Outdoor zamierza przejąć Stone Glacier, a Starboard przejmie 6,5% akcji GoDaddy o wartości 800 mln USD.
  • Akcje Digital Turbine spadają po nawiązaniu współpracy z Google.
  • Telefonica zlikwiduje tysiące miejsc pracy w Hiszpanii

Vista Outdoor przejmuje Stone Glacier

Vista Outdoor (NYSE:VSTO) ogłosiła we wtorek, że przejmie markę odzieży myśliwskiej Stone Glacier. Dzięki temu działaniu amerykański producent odzieży sportowej rozszerzy swoje produkty do kategorii sprzętu kempingowego i odzieży technicznej. Przejęcie to powinno jeszcze bardziej wzmocnić reputację firmy jako najlepszego nabywcy w branży outdoorowej. Jest to siódma akwizycja dokonana przez Vista Outdoor w ciągu ostatnich 16 miesięcy, a do sfinansowania tej transakcji wykorzystano środki pieniężne oraz dostępne aktywa płynne.

StarBoard będzie miał 6,5% udziałów w GoDaddy

Starboard kontroluje 6,5% udziałów w GoDaddy Inc. (NYSE:GDDY) o wartości 800 milionów dolarów. Choć nie udało się poznać planów aktywistycznego inwestora, Starboard naciska na firmy, aby poprawiły wyniki w inny sposób lub zwiększyły marże zysku oraz często stara się o miejsca w ich zarządach. Firma GoDaddy została założona w 1997 roku przez Roba Parsonsa, a jej akcje zyskały ostatnio na wartości, gdy spółka podała wyniki za trzeci kwartał. Wartość rynkowa firmy rejestrującej domeny wynosi obecnie 12,7 mld dolarów.

Digital Turbine współpracuje z Google

Digital Turbine (NASDAQ:APPS) odnotował spadek akcji po ogłoszeniu, że będzie współpracował z Google w celu promowania swoich produktów i strategii wzrostu wspierających ekosystem Android. Stanie się to poprzez umożliwienie miliardów aplikacji z inteligentnym wykrywaniem aplikacji. Digital Turbine będzie również współpracować z SADA, partnerem Google w zakresie chmury, w celu wzmocnienia oraz rozszerzenia rozwiązań Google dla przedsiębiorstw i chmury.

Telefonica zlikwiduje tysiące miejsc pracy w Hiszpanii

Telefonica SA (BME:TEF) ogłosiła, że zlikwiduje 2,700 miejsc pracy w Hiszpanii. Odejścia mają kosztować firmę telekomunikacyjną około 1,7 miliarda dolarów. Większość odchodzących to pracownicy w wieku 55 lat lub starsi w 2022 roku ze stażem pracy powyżej 15 lat. Telefonica miała już wcześniej dwa przypadki takich masowych redukcji zatrudnienia za czasów prezesa Jose Marii Alvareza-Pallete. Strategia ta pomogła firmie poradzić sobie z zadłużeniem, które obecnie wynosi 25 mld dolarów, czyli mniej niż połowę tego, co miała w 2016 roku.