HomeNewsPodsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia ze środy

Podsumowanie rynku: Oto najważniejsze wydarzenia ze środy

Ruchi Gupta

  • SeaChange International odnotowuje wzrost o 15% po fuzji z firmą konkurentem Tiktok – Triller.
  • Akcje Carmax i CalAmp zyskują po publikacji wyników
  • AgileThought spada po ogłoszeniu oferty publicznej

SeaChange połączy się z Trillerem

SeaChange International, Inc. (NASDAQ:SEAC) podpisali ostateczną umowę o fuzji z konkurentem TikTok – firmą Triller. Po połączeniu spółka będzie nosić nazwę TrillerVerz, a jej wycena wyniesie ok. 5 mld USD. Umowa została zatwierdzona przez oba zarządy i ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2022 roku. Spółka będzie teraz funkcjonować pod nazwą 'ILLR', a Mahi de Silva (CEO Trillera) zostanie prezesem nowego zarządu, natomiast Peter Aquino (CEO SeaChange International) dołączy do jego zespołu.

CarMax publikuje rekordowe przychody

CarMax Inc (NYSE:KMX) zanotował rekordowe przychody w III kwartale. CarMax Inc (NYSE:KMX) osiągnął 269,4 mln USD zysku netto, czyli 1,63 USD na akcję, więcej niż 235,3 mln USD zysku netto w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Akcje spółki spadły o 10% z powodu niższego salda gotówkowego i wysokiego zadłużenia długoterminowego. Zakupy pojazdów przez konsumentów wzrosły w trzecim kwartale o 91%.

AgileThought spada po ofercie publicznej

Akcje AgileThought (NASDAQ:AGIL) spadły w środę o 25% po ofercie publicznej o wartości 25 mln USD. Spółka planuje wykorzystać ok. 60% zysku na spłatę zadłużenia. Spółka oferuje około 3.560.710 akcji klasy A w cenie 7 dolarów za sztukę. AgileThought ma zamknąć ofertę około 27 grudnia 2021 roku. Oferta będzie zarządzana przez Alliance Global Partners (AGP).

CalAmp podaje słabsze od oczekiwań wyniki

Akcje CalAmp Corp (NASDAQ:CAMP) spadły w środę o 25%, po tym jak spółka podała słabsze od oczekiwań wyniki za trzeci kwartał fiskalny. Spółka z branży IoT zanotowała stratę w wysokości 11,4 mln dolarów, co przełożyło się na stratę 0,33 centa na akcję. Spółka z siedzibą w Kalifornii zanotowała spadek przychodów o 12% rok do roku do poziomu 68,8 mln dolarów, poniżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 79,18 mln dolarów. Powołując się na nieprzewidywalność związaną z obecnymi problemami w łańcuchu dostaw, spółka nie przedstawiła prognoz na przyszłość.