HomeNewsPodsumowanie rynku: Oto cztery akcje, które są w trendzie

Podsumowanie rynku: Oto cztery akcje, które są w trendzie

Ruchi Gupta

  • Meta Platforma wprowadza NFT na Instagramie
  • BMW jest optymistycznie nastawione do roku 2022 pomimo trwających napięć geopolitycznych
  • Prezes Starbucks odchodzi na emeryturę, a Kohl's ma dwóch potencjalnych oferentów

Meta Platforms wprowadza NFT do Instagrama

Akcje Meta Platforms Inc. (NASDAQ: FB) podskoczyły o 5% po tym, jak prezes firmy Mark Zuckerberg ogłosił, że na Instagramie pojawią się niezbywalne tokeny (NFT). Firma medialno-społecznościowa planuje umożliwić użytkownikom wyświetlanie NFT na ich profilach, a także zarabianie i sprzedaż własnych NFT.

Zuckerberg, który przemawiał na festiwalu South by Southwest, powiedział, że NFT zadebiutują w najbliższych miesiącach, a z czasem użytkownicy będą mogli je wybijać. NFT zadebiutują również na Facebooku, jako część szerszej ekspansji Meta w metawersum.

BMW przedstawia optymistyczne prognozy na 2022 r.

Akcje BMW AG wzrosły o 2,5% po tym, jak firma wykazała pewność co do możliwości znacznego wzrostu zysków w tym roku, pomimo obecnego konfliktu na Ukrainie. Producent samochodów luksusowych powołał się na swoją chińską spółkę joint venture, BMW Brilliance Automotive.

Co zaskakujące, firma nie przewiduje wzrostu dostaw w tym roku ze względu na napięcia geopolityczne. Firma spodziewa się jednak, że w 2022 roku wolne przepływy pieniężne z segmentu motoryzacyjnego wyniosą 7 mld euro. Marża EBIT dla segmentu samochodowego BMW ma wynieść od 7% do 9% w 2022 r., co oznacza spadek z 10,3% rok temu.

Prezes Starbucks odchodzi na emeryturę

W środę akcje Starbucks Corporation (NASDAQ: SBUX) wzrosły o 8% po ogłoszeniu, że dyrektor generalny Kevin Johnson przejdzie na emeryturę z dniem 4 kwietnia 2022 roku. Firma przewiduje wyznaczenie stałego następcy do jesieni 2022 roku.

W międzyczasie funkcję dyrektora generalnego będzie pełnił Howard Schultz. Schultz ma ponad 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w firmie. Pod kierownictwem Kevina akcje firmy wzrosły o prawie 50%. Ponadto we wszystkich 140 lokalach Starbucksa w 26 stanach USA złożono petycje w sprawie utworzenia związków zawodowych.  

Kohl's ma dwóch potencjalnych nabywców

Spółka Kohl's Corporation (NYSE: KSS) wzrosła o 15% w środę rano po tym, jak pojawiły się doniesienia o dwóch nowych potencjalnych nabywcach, którzy ustawili się w kolejce po zakup sieci domów towarowych. The Wall Street Journal poinformował, że kanadyjska spółka Hudson's Bay jest zainteresowana nabyciem spółki za 60 USD za akcję. Pewne anonimowe źródła ujawniły również, że zainteresowany jest również Sycamore Partners.

Zarówno Sycamore, jak i Hudson nie skomentowały jeszcze tych informacji. Rzecznik prasowy Kohl's powiedział, że rozmowy z potencjalnymi oferentami przebiegają pomyślnie.