HomeNewsPodsumowanie rynku: Cztery akcje, które trafiły do mediów w piątek

Podsumowanie rynku: Cztery akcje, które trafiły do mediów w piątek

Ruchi Gupta

  • Discovery Inc. wprowadzają uaktualnienie do Kup z ceną docelową $45
  • GameStop rozszerza swoją ofertę o NFT
  • Papa John's ogłasza partnerstwo w Chinach, a Absci Corporation podpisuje umowę o współpracy badawczej

BofA aktualizuje Discovery do Kup

Akcje Discovery Inc. (NASDAQ: DISCA) skoczyły w tym roku o 25% po tym, jak BofA Securities zaktualizował "Kup" z ceną docelową na poziomie 45 dolarów. Analityk BofA Securities Jessica Reif Ehrlich powiedziała, że mocne nastawienie opiera się na oczekującej fuzji pomiędzy Discovery i WarnerMedia, która według niej stworzy dynamiczną międzynarodową firmę. Oczekiwana fuzja o wartości 43 mld dolarów zostanie zamknięta w połowie 2022 roku. Ponadto, według danych FactSet, Brahman Capital Corp zwiększył swoje zaangażowanie w Discovery do 5,26% z 1,76%.

GameStop wchodzi w przestrzeń NFT

Akcje GameStop Corp (NYSE: GME) otworzyły się o około 20% wyżej w piątek po tym, jak Wall Street Journal poinformował, że sprzedawca wideo gier zamierza wejść w przestrzeń niewymienialnych tokenów (NFT). Według tego sprawozdania, GameStop stworzy rynek dla NFT z kolekcjonerskich gier, takich jak uzbrojenia oraz wyposażenia postaci.

Do obsługi nowego działu, GameStop dotychczas zatrudnił około 20 specjalistów. Ponadto firma będzie nawiązywać współpracę w sferze kryptowalut, aby tworzyć gry i sprzedawać przedmioty. Korporacja, której siedziba znajduje się w Teksasie, nie wydała jeszcze oficjalnego oświadczenia.

Papa John's rozwija się w Chinach

Firma Papa John's International Inc (NASDAQ: PZZA) zyskała w piątek 4%, gdy inwestorzy pozytywnie ocenili plany dużej ekspansji w Chinach, jednym z najszybciej rozwijających się rynków dostaw pizzy na świecie.

W piątek Papa John's ogłosił partnerstwo z FountainVest (firma typu private equity) w celu otwarcia 1.350 nowych lokali w południowych Chinach do końca dekady. Jest to największa umowa franczyzy w historii amerykańskiej pizzerii. CEO Rob Lynch powiedział, że firma jest niedostatecznie spenetrowana na obecnych rynkach, a nowa umowa ma to naprawić.

Absci Corporation podpisuje umowę o współpracy badawczej z Merck

Akcje Absci Corporation (NASDAQ: ABSI) wzrosły o 50% po tym, jak spółka ogłosiła, że podpisała umowę o współpracy badawczej z firmą Merck, znaną również jako MSD, poza Kanadą i Stanami Zjednoczonymi. Umowa została zawarta za pomocą zintegrowanej platformy do tworzenia leków z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Zgodnie z umową, firma wykorzysta swoją technologię aminokwasów Bionic Protein do opracowania enzymów do zastosowań biomanufakturowych firmy Merck w zamian za płatności z góry oraz dodatkowe płatności milowe.