HomeNewsNajważniejsze informacje: Oto akcje zyskujące popularność w czwartek

Najważniejsze informacje: Oto akcje zyskujące popularność w czwartek

Ruchi Gupta

  • GameStop uruchamia rynek tokenów niegrywalnych
  • Vocera Communications łączy się z firmą Stryker
  • Akcje Bed Bath & Beyond skaczą po słabych wynikach za III kwartał

GameStop uruchomi platformę NFT

Akcje GameStop (NYSE: GME) znalazły się w czwartek w trendzie wzrostowym, skacząc o 22%. Ten wzrost jest związany z wiadomością, że firma planuje stworzyć rynek nie-grywalnych tokenów (NFTs). Warto zauważyć, że w 2021 roku firma odnotowała znaczny wzrost dzięki szałowi akcji meme, po tym jak aktywność handlowców na platformie Reddit podniosła ceny akcji.

The Wall Street Journal poinformował, że GameStop uruchomi rynek NFT oprócz kilku oczekiwanych partnerstw w sektorze kryptowalut. Współpraca, o którą zabiega firma, umożliwi jej opracowanie gier i innych przedmiotów, które będą dostępne na rynku.

Vocera Communications podpisuje umowę o połączeniu

Vocera Communications Inc. (NYSE: VCRA) wzrosła o 25% po tym, jak spółka ogłosiła ostateczną umowę połączenia z firmą Stryker (NYSE: SYK). Zgodnie z warunkami umowy, Stryker nabędzie wszystkie znajdujące się w obrocie akcje zwykłe Vocery po cenie 79,25 USD za akcję, co zwiększy łączną wartość kapitału własnego do prawie 2,97 mld USD.

Vocera Communication, założona prawie dwie dekady temu, jest jedną z wiodących platform w dziedzinie koordynacji opieki i komunikacji cyfrowej. Dzięki fuzji Strycker uzyska dostęp do nowatorskiego i komplementarnego portfolio Vocery, które będzie odpowiedzią na rosnące potrzeby placówek służby zdrowia.

Bed Bath & Beyond nie osiąga wyników i przychodów w III kwartale

Akcje Bed Bath & Beyond (NASDAQ: BBBY) wzrosły o 20% w czwartek, mimo że spółka podała wyniki fiskalne za III kwartał, które rozminęły się z szacunkami. Spółka zaskoczyła stratą w wysokości 276,4 mln USD lub 2,78 USD w ciągu kwartału, mijając się z szacunkami EPS w wysokości 0,01 USD. Z drugiej strony, sprzedaż wyniosła 1,878 miliarda dolarów, co jest poniżej szacunków analityków na poziomie 1,951 miliarda dolarów. W bieżącym kwartale spółka oczekuje EPS na poziomie 0,15 USD na akcję przy sprzedaży na poziomie 2,1 mld USD.

Prezes Berkeley Lights przechodzi do jednostki Antibody Therapeutics

Akcje Berkeley Lights Inc. (NASDAQ: BLI) spadły o 30% po ogłoszeniu, że jej dyrektor generalny Eric Hobbs przechodzi ze swojej roli jako członek zarządu na stanowisko prezesa jednostki Antibody Therapeutics. Firma poszukuje obecnie nowego dyrektora generalnego, ponieważ nadal realizuje swoje strategie biznesowe.

Wśród strategii biznesowych, nad którymi pracuje Berkeley, znajduje się dodanie usług do asortymentu produktów. Hobbs będzie pełnił funkcję CEO do czasu, aż firma znajdzie następcę.