Home » News » Podsumowanie rynku: Cztery akcje, które przyciągnęły uwagę inwestorów

Podsumowanie rynku: Cztery akcje, które przyciągnęły uwagę inwestorów

  • Nikola ogłosiła, że USA Truck zakupi dziesięć jej ciężarówek BEV
  • Sprzedaż Forda spadła o 6,8% r/r
  • Mainz Biomed ogłosił, że Socpra Sciences podpisała umowę na dostęp do biomarkerów mRNA

USA Truck Inc. kupi ciężarówkę BEV firmy Nikola

Akcje Nikola Corporation (NASDAQ: NKLA) wzrosły o 10% w środę po oświadczeniu, że USA Truck Inc. planuje nabyć dziesięć swoich ciężarówek akumulatorowo-elektrycznych. Producent EV poinformował, że firma logistyczna planuje zakup ciężarówek BEV od członka swojej sieci dealerskiej usług i sprzedaży, Thompson Truck Centres. Ciężarówki zostaną dostarczone do firmy logistycznej w czerwcu 2022 roku, a USA Truck może zdecydować się na zakup kolejnych ciężarówek w późniejszym terminie.

Ford dostarczył 173.740 sztuk w grudniu

Akcje Ford Motor Company (NYSE: F) spadły o 3% na początku środy po tym, jak firma wskazała, że ich sprzedaż spadła o 6,8% rok do roku, po czym wspięła się później na 20-letni wysoki poziom 24,9 USD. Producent samochodów przypisuje spadek do deficytu chipów w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku. Co ciekawe, ograniczenia w łańcuchu dostaw zmniejszyły się w IV kwartale, a sprzedaż wzrosła o 26,8% w ujęciu sekwencyjnym, podczas gdy w branży spadła o 3%. W grudniu zapasy Forda wzrosły o 22 000 pojazdów, zamykając rok z 247 000 sztuk w magazynie. W efekcie Ford sprzedał w ubiegłym miesiącu 173 740 pojazdów, co oznacza spadek o 17,1% r/r.

Socpra Sciences wprowadza umowę dotyczącą prawa do technologii w zakresie dostępu do biomarkerów Mrna.

Akcje Mainz Biomed N.V. (NASDAQ: MYNZ) podskoczyły o 80% po ogłoszeniu, że Socpra Sciences zawarła umowę o prawach technologicznych w celu uzyskania dostępu do zastrzeżonych biomarkerów mRNA i włączenia ich do ColoAlert. ColoAlert jest prostym i skutecznym testem CRC opracowanym przez Mainz (rak jelita grubego). Firma aktywnie promuje test wykrywający na obszarach Europy poprzez swoją nową i wyróżniającą się strategię biznesową polegającą na nawiązywaniu współpracy w zakresie przetwarzania zestawów testowych z laboratoriami zewnętrznymi. Zamiast zarządzać pojedynczą placówką, korporacja wybiera tę drogę zamiast typowego podejścia.

Firma córka Data Storage podpisuje wielomilionową umowę z zawodową drużyną sportową

Data Storage Corporation (NASDAQ: DTST) odnotowała wzrost akcji o około 30%, kiedy firma ujawniła, że jej spółka zależna Flagship Solutions Group podpisała wielomilionową umowę z jedną z najbardziej znanych profesjonalnych drużyn sportowych w kraju. Zgodnie z wielomilionową umową, Flagship Solutions dostarczy szyfrowane i zmodernizowane rozwiązania pamięci masowej, które będą służyć znanej drużynie sportowej, jej filiom i stadionowi.