HomeNewsPodsumowanie piątkowego rynku: Rynek akcji spada z powodu obaw związanych z wariantem Omicron, Big Lots i Smartsheet przekraczają kwartalne prognozy, BofA zaniża rating Hibbetta

Podsumowanie piątkowego rynku: Rynek akcji spada z powodu obaw związanych z wariantem Omicron, Big Lots i Smartsheet przekraczają kwartalne prognozy, BofA zaniża rating Hibbetta

  • Nasdaq, Dow Jones i S&P 500 spadają co tydzień z powodu obaw związanych z wariantem Omicron
  • Akcje Big Lots i Smartsheet rosną po wynikach kwartalnych
  • Hibbett spada o 20% po obniżeniu ratingu przez BofA

S&P 500, Nasdaq i Dow Jones osłabiły się w związku z niepewnością, z jaką borykają się rynki po podzielonych opiniach na temat skuteczności obecnych szczepionek COVID-19 przeciw wariantowi Omicron.

W piątek Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że wariant koronawirusa Omicron został znaleziony w 38 krajach i nie jest jasne, czy można oczekiwać nowych ograniczeń. W rezultacie S&P 500 spadł o 1,2% w ujęciu tygodniowym, Nasdaq spadł o 2,6%, a Dow Jones Industrial Average stracił 0,9%.

Big Lots zakłada EPS na poziomie $2,05-$2,2 w  IV kwartale 

Akcje Big Lots (NYSE: BIG) wzrosły w piątek o 5% po tym, jak spółka ogłosiła wyniki za III kwartał, które przebiły szacunki analityków. Firma zaraportowała stratę GAAP na akcję w wysokości 0,14 USD, czyli mniejszą niż średnia szacowana przez analityków strata na poziomie 0,16 USD. Jednakże firma zanotowała spadek przychodów o 3,6% r/r do poziomu 1,33 mld USD, przekraczając szacunki o 10 mln USD. Firma oczekuje, że w czwartym kwartale EPS wyniesie między 2,05 a 2,20 USD, a w całym roku 2022 zysk na akcję wyniesie między 5,70 a 5,85 USD.

Smartsheet zapowiada pozytywne wyniki

Akcje Smartsheet Inc. (NYSE: SMAR) również wzrosły w piątek o 8% po tym, jak firma ogłosiła wyniki kwartalne w czwartek. Lepsze prognozy przychodów i zysków na rok 2022 powyżej szacunków wywołały gwałtowny wzrost akcji. Firma odnotowała przychody w wysokości 144,63 mln USD, co stanowi wzrost o 47% r/r, przekraczając szacunki o 4,7 mln USD. W rezultacie zysk na akcję nie uwzględniony w standardach GAAP oznaczał stratę w wysokości 0,03 USD na akcję, podczas gdy GAAP EPS wyniósł 0,29 USD.

BofA obniża rating Hibbett do "Wstrzymać"

Akcje firmy Hibbett Inc. (NASDAQ: HIBB) straciły w piątek około 20%, mimo że sprzedawca odzieży podał wyniki za III kwartał 2021 roku i przedstawił optymistyczne prognozy. Inwestorzy zareagowali na obniżenie oceny akcji przez BofA z "kupuj" do "wstrzymaj". Alexander Perry z BofA obniżył cenę docelową akcji do 88 USD i poinformował inwestorów, że spodziewa się spadku dochodów konsumentów o 5-10% r/r w C1H22, biorąc pod uwagę negatywny wpływ płatności związanych ze skutkami gospodarczymi oraz przytłumiony wzrost płac realnych z powodu rosnącej inflacji.

Ollie's nie spełnia prognozy wyników i przychodów za III kwartał

W piątek Ollie's Bargain (NASDAQ: OLLI) również stracił 20% po tym, jak firma podała słabsze od oczekiwań wyniki za III kwartał 2021 roku. Sieć dyskontowych sklepów internetowych rozminęła się zarówno z szacunkami dotyczącymi zysków, jak i przychodów. Przychody wyniosły 22,0 mln USD spadając o 49,07% r/r z 43,2 mln USD przy rozwodnionym zysku na akcję w wysokości 0,34 USD, co oznacza spadek z 0,65 USD na akcję rok temu.