HomeNewsPodsumowanie czwartku: Różne akcje toną po wynikach za trzeci kwartał, ale Marvell Technology zyskuje 20% dzięki przejęciu Griffin Capital przez Apollo Capital

Podsumowanie czwartku: Różne akcje toną po wynikach za trzeci kwartał, ale Marvell Technology zyskuje 20% dzięki przejęciu Griffin Capital przez Apollo Capital

  • Firma Marvell rośnie dzięki dobrym wynikom za III kwartał i optymistycznej prognozie na IV kwartał
  • Akcje Dollar General, DocuSign i Kirklanda spadają po publikacji wyników
  • Apollo Capital przejmuje firmę zajmującą się dystrybucją bogactwa i zarządzaniem aktywami

Czwartek był intensywnym dniem dla różnych akcji, które zareagowały na wyniki kwartalne, niektóre z nich zwyżkowały, podczas gdy inne zatonęły po rozczarowujących rezultatach.

Marvell podnosi się o 20% po świetnych wynikach za III kwartał 

Akcje Marvell Technology Inc. (NASDAQ: MRVL) wzrosły o 20% po kilku godzinach po tym, jak firma ogłosiła dobre wyniki finansowe za III kwartał i zaoferowała optymistyczne prognozy. W trzecim kwartale firma straciła 62,5 mln USD lub 0,08 USD na akcję w porównaniu ze stratą netto w wysokości 22,9 mln USD lub 0,03 USD na akcję rok temu. Co ciekawe, w trzecim kwartale 2021 r. producent chipów osiągnął rekordowe przychody w wysokości 1,21 mld USD, co oznacza wzrost o 61% r/r. W czwartym kwartale firma spodziewa się skorygowanego EPS w wysokości 0,51 USD przy przychodach od 1,28 miliarda do 1,36 miliarda USD.

Dollar General osiągnął przychody w wysokości 8,5 mld USD w III kwartale

Akcje Dollar General Corp (NYSE: DG) spadły w czwartek o 3% po ogłoszeniu wyników kwartalnych. Firma przekroczyła oczekiwania dotyczące zysków, ale przychody były zgodne z prognozami Wall Street. GAAP za III kwartał wyniósł 2,08 USD, pokonując szacunki 2,03 USD, a przychody wzrosły o 3,7% r/r do 8,5 mld USD. Firma zadeklarowała również kwartalną dywidendę w wysokości 0,42 USD na akcję, co odzwierciedla roczny zysk na poziomie 0,78%.

DocuSign oferuje słabsze wskazówki

Kolejną spółką, której wyniki okazały się lepsze od szacunków jest DocuSign Inc. (NASDAQ: DOCU), ale to nie pomogło akcjom spaść o 30% po słabych prognozach na przyszłość. Spółka zajmująca się cyfrowym obiegiem dokumentów zaraportowała zysk w wysokości 0,58 USD na akcję przy przychodach 545,5 mln USD, co oznacza wzrost o 42% w ujęciu rok do roku. W bieżącym kwartale spółka spodziewa się przychodów na poziomie 563 mln USD i billingu na poziomie 647-659 mln USD.

Kirkland's zanotował mniejszą niż oczekiwano sprzedaż w III kwartale 

Kirkland's Inc. (NASDAQ: KIRK) spadł o 25% po ogłoszeniu przez spółkę wyników finansowych za III kwartał 2021 roku. Trzeci kwartał był naznaczony różnymi wyzwaniami, według dyrektora generalnego spółki, Steve'a Woodwarda. Woodward powiedział, że doświadczyli bardziej miękkiej niż oczekiwano sprzedaży w ostatnich tygodniach kwartału, ale udało im się osiągnąć wzrost sprzedaży o 8,4% w ujęciu dwuletnim. Ponadto, spółka zwiększyła marżę brutto, ponieważ pozbyła się rosnących opłat za fracht łańcucha dostaw.

Apollo Global przejmuje firmę zajmującą się dystrybucją bogactwa i zarządzaniem aktywami 

Apollo Global Management (NYSE: APO) ogłosiło plany zakupu firmy Griffin Capital Co. zajmującej się zarządzaniem aktywami i dystrybucją bogactwa, rozszerzając tym samym swoje usługi dla klientów indywidualnych. Firma przejmie Griffina za pomocą akcji, ale nie poinformowała, ile wyda na jego zakup.